Dom Seniora „Pod Lasem” w Hopowie

Dane kontaktowe:

 • 58
 • 510
Adres:

Ul. Słoneczna 14
Hopowo 83-312

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Hopowo
Województwo: pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Seniora „Pod Lasem” to prywatny ośrodek oferujący zarówno pobyty stałe, jak i czasowe. Placówka powstała z myślą o osobach starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą mieszkać w pojedynkę. Na miejscu mają zapewnioną całodobową opiekę, rehabilitację oraz pełne wyżywienie. Pensjonariusze zakwaterowani są w komfortowych pokojach wyposażonych w instalację przywoławczą.

Oferta Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie

Mieszkańcy domu opieki w Hopowie mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską. Do zadań personelu należy także pomoc w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie, karmienie czy higiena osobista. Pensjonariusze mogą liczyć również na konsultacje lekarskie – wizyty są realizowane przez lekarzy rodzinnych z pobliskiej przychodni w Somoninie. W cenę pobytu wliczona jest ponadto rehabilitacja usprawniająca oraz terapia zajęciowa.

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie?

Ośrodek ,,Pod Lasem” to prywatna placówka o charakterze koedukacyjnym. W domu znajduje się miejsce dla 20 pensjonariuszy. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, schorowane i niepełnosprawne. Oferta ośrodka obejmuje zarówno pobytu stałe, jak i czasowe.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie

Dom Seniora „Pod Lasem” w Hopowie usytuowany jest na ogrodzonej działce. Ogród jest w całości do dyspozycji mieszkańców. Na miejscu czeka na nich również świetlica i przestronna jadalnia. Ośrodek dysponuje własną kuchnią, dlatego posiłki dla seniorów są przygotowywane na miejscu. Mogą oni liczyć na całodzienne wyżywienie.

Pensjonariusze zakwaterowani są w pokojach 1- i 2-osobowych. Przy każdym łóżku znajduje się instalacja przywoławcza – specjalny pilot, dzięki któremu mogą szybko wezwać personel w nagłych sytuacjach. Na terenie ośrodka dostępne są specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych sanitariaty.

Dom opieki zapewnia swoim podopiecznym także opiekę duszpasterską. Seniorzy chętnie uczestniczą w Mszach Świętych, sakramentach oraz kółku różańcowym.

W Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie seniorzy mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską
W Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie seniorzy mają zapewnioną całodobową opiekę pielęgniarską

Położenie geograficzne Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie

Dom Seniora ,,Pod Lasem” w Hopowie jest jednym z domów opieki w województwie pomorskim. Hopowo to kaszubska wieś, położona w powiecie kartuskim, w gminie Somonino. Miejscowość położona jest na południu Polski. Przez jej północne krańce biegnie turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie

Ośrodek mieści się przy ulicy Słonecznej 14 w Hopowie. Dom opieki położony jest tuż pod lasem, na Obszarze Natura 2000. To cicha i spokojna okolica, dzięki czemu to idealne miejsce do spędzenia jesieni życia.

14, Słoneczna, Hopowo, Pomorskie, 83-312, Polska.

Jak dojechać do miejscowości Hopowo? To proste! Przez wieś biegnie droga krajowa nr 20, łącząca Pomorze Zachodnie z Pomorzem Gdańskim i dalej pośrednio z Warmią i Mazurami. Trasą tą do miejscowości dojeżdżają autobusy PKS z Gdańska czy Kartuz.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora „Pod Lasem” w Hopowie

Dom Seniora „Pod Lasem” w Hopowie jest domem opieki położonym pod lasem. Hopowo i sam region Kaszub to idealne miejsce na wypoczynek. Pobliskie jeziora umożliwiają uprawianie wielu sportów wodnych. Zimą na turystów czekają szlaki dla narciarzy biegowych. W okolicy nie brakuje też atrakcji dla fanów historii i zabytków. Warto odwiedzić na przykład Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach z bogatymi zbiorami etnograficznymi. W Kartuzach mieści się także siedziba Dyrekcji Parku Krajobrazowego. Pozostałe atrakcje w okolicy to:

 • Centrum Edukacji w Szymbarku,
 • Pracownia Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie,
 • Muzeum Volkswagena w Pępowie,
 • Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie,
 • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie,
 • Farma strusi w Garczynie,
 • Zoo Egzotyczne Kaszuby we wsi Tuchlino.

Fot.: www.domseniorapodlasem.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie