Sanatorium „Pawilon Angielski” w Nałęczowie

Dane kontaktowe:

 • +48
Adres:

Al. Małachowskiego 1,
24-150 Nałęczów

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Nałęczów
Województwo: lubelskie
Opis

„Pawilon Angielski” to kameralny ośrodek położony na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie. W sanatorium znajduje się 30 pokoi 2-osobowych z łazienkami. Wszystkie wyposażone są w lodówkę, telewizor i czajnik. Obiekt przygotowany jest na przyjęcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W budynku znajduje się stołówka, sala do wypoczynku oraz kompleks zabiegowy. Kuracjusze mogą korzystać ponadto z z usług SPA w ,,Termach Pałacowych” oraz atrakcji kompleksu wodnego ,,Atrium”.

Położenie geograficzne

Nałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Kurort położony jest w województwie lubelskim, w powiecie puławskim. Geograficznie leży na Wyżynie Lubelskiej, w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Nałęczów jest częścią ,,trójkąta turystycznego”: Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów.

Lokalizacja i dojazd

Ośrodek znajduje się w Nałęczowie przy Alei Małachowskiego 1. Budynek zlokalizowany jest na terenie Parku Zdrojowego, obok Pałacu Małachowskich i w odległości około 500 metrów od kompleksu wodnego ,,Atrium”.

Dojazd do Nałęczowa jest możliwy samochodem, autobusem i pociągiem. Najbliższa stacja kolejowa znajduje się we wsi Drzewce-Kolonia (4 km na północ od centrum uzdrowiska). Od 2021 roku między dworcem a Nałęczowem kursuje autobus elektryczny. Kuracjusze mogą korzystać także z systemu roweru miejskiego.

Przez Nałęczów przebiega droga wojewódzka nr 830, łącząca miasto z Lublinem, Kazimierzem Dolnym i Puławami. DW826 z kolei to trasa, która łączy kurort z drogą ekspresową S12/S17.

Warunki lokatorskie

„Pawilon Angielski” w Nałęczowie oferuje swoim gościom 30 komfortowych pokoi 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym z nich znajduje się czajnik elektryczny, lodówka, telefon oraz telewizor. Infrastruktura obiektu została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym gości poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Na terenie obiektu znajduje się ponadto stołówka, sala do wypoczynku, a także kompleks zabiegowy. Kuracjusze mogą korzystać również z usług SPA w ,,Termach Pałacowych” oraz atrakcji kompleksu wodnego ,,Atrium”.

Sanatorium „Pawilon Angielski” w Nałęczowie
Pokoje urządzone są w przytulnym, ,,domowym” stylu

Sanatorium oferuje następujące rodzaje pobytów:

 • pobyt leczniczy ,,Zdrowie Seniora” z 3 zabiegami dziennie,
 • pobyty leczniczy z 2 zabiegami dziennie,
 • pobyt wypoczynkowy z pełnym wyżywieniem / śniadaniem,
 • pobyt leczniczy ,,Dbam o serce”,
 • pobyt leczniczy ,,Tydzień dla serca” z 15 zabiegami,
 • intensywny pobyt uzdrowiskowy z 5 zabiegami dziennie,
 • turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne oraz z dofinansowaniem.

Specjalizacja leczenia

Nałęczów to jedyne uzdrowisko w kraju o profilu wyłącznie kardiologicznym. Na miejscu leczeni są pacjenci:

 • z chorobą wieńcową,
 • z nadciśnieniem tętniczym,
 • z nerwicami serca,
 • w stanie ogólnego wyczerpania psychofizycznego.

Jednym z największych atutów uzdrowiska jest wyjątkowy mikroklimat. Sprzyja on obniżeniu ciśnienia tętniczego krwi i zmniejsza dolegliwości sercowe. Nałęczów posiada ponadto świetne warunki dla rehabilitacji pacjentów po zawale serca i operacjach kardiochirurgicznych.

Zabiegi

Sanatorium dysponuje własną bazą zabiegową. Wykonywane są w niej zabiegi z zakresu hydroterapii i fizykoterapii, w tym: masaże wodne i suche, kąpiele oraz elektrostymulacja. Zabiegi każdorazowo są ustalane i zlecane przez lekarza prowadzącego.

Uzdrowisko Nałęczów oferuje kuracjuszom ponad 100 różnych zabiegów. Pełna oferta obejmuje:

 • zabiegi z zakresu hydroterapii – masaż wirowy kończyn dolnych, okład fango, hydromasaż, kąpiel perełkowa, kąpiel kwasowęglowa sucha;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – fonoforeza, diadynamik, galwanizacja, jonoforeza, krioterapia miejscowa, laseroterapia, magnetoterapia, lampa Sollux, tlenoterapia, ultradźwięki, masaż suchy częściowy, prądy Kotza i Traberta;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – UGUL, trening interwałowy, ćwiczenia na przyrządach, gimnastyka indywidualna i grupowa, gimnastyka pooperacyjna.
Sanatorium „Pawilon Angielski” w Nałęczowie
Na miejscu dostępna jest przestronna stołówka

Atrakcje turystyczne

Nałęczów to jedno z dwóch uzdrowisko położonych na terenie województwa lubelskiego. Miasteczko usytuowane jest wśród malowniczych wąwozów lessowych, co stwarza doskonałe warunki do rekreacji. Na terenie Nałęczowa znajduje się kilka ciekawych atrakcji, w tym tych ,,typowo uzdrowiskowych”. Turyści i kuracjusze chętnie odwiedzają Park Zdrojowy z ławeczką Bolesława Prusa, Muzeum Stefana Żeromskiego oraz kościół pw. św. Karola Boromeusza. Atrakcji nie brakuje też w okolicy. Oto kilka z tych, które koniecznie warto odwiedzić:

 • Muzeum Regionalne w Wojciechowie,
 • Ruiny zamku Esterki w Bochotnicy,
 • Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym,
 • Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym,
 • Świątynia Sybilli w Puławach,
 • Pałac Czartoryskich w Puławach,
 • Zamek w Janowcu.

Fot.: www.uzdrowisko-naleczow.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie