Sanatorium „Jesienna Rezydencja” w Nałęczowie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Kościuszki 8,
24-150 Nałęczów

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Nałęczów
Województwo: lubelskie
Opis

„Jesienna Rezydencja” to ośrodek położony na terenie ogrodu, w odległości niespełna kilometra od zabytkowego Parku Zdrojowego. Sanatorium jest jednym z obiektów należących do Uzdrowiska Nałęczów. Na jego terenie znajduje się 155 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach 2-osobowych z łazienkami i balkonami. Dla najbardziej wymagających kuracjuszy przygotowano dwukondygnacyjne apartamenty. Baza zabiegowa zlokalizowana jest w oddalonym o kilka kroków Sanatorium ,,Fortunat”.

Położenie geograficzne

Nałęczów to jedyne w kraju uzdrowisko o wyłącznie kardiologicznym profilu leczenia. To urokliwe miasteczko położone jest na Wyżynie Lubelskiej, w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Nałęczów znajduje się w województwie lubelskim, w powiecie puławskim.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Jesienna Rezydencja” mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 8 w Nałęczowie. Obiekt usytuowany jest w malowniczej okolicy, w odległości około 900 metrów od Parku Zdrojowego i 1 kilometra od Kompleksu Wodnego ,,Atrium”.

Sanatorium „Jesienna Rezydencja” w Nałęczowie
Budynek znajduje się na terenie malowniczego ogrodu z mnóstwem alejek spacerowych

We wsi Drzewce-Kolonia (4 km na północ od centrum uzdrowiska) znajduje się stacja kolejowa. Zatrzymują się na niej pociągi z Lublina i Puław. Od kilku lat między dworcem a Nałęczowem kursuje autobus elektryczny, więc dojazd do miasta nie powinien sprawić nikomu większych problemów.

Przez Nałęczów przebiega droga wojewódzka nr 830, łącząca miasto z Lublinem, Kazimierzem Dolnym i Puławami. Do uzdrowiska można więc dojechać prywatnym samochodem. Na terenie uzdrowiska znajduje się kilka płatnych parkingów, na których można zostawić auto. Warto jednak zarezerwować miejsce parkingowe przed przyjazdem.

Warunki lokatorskie

Sanatorium „Jesienna Rezydencja” w Nałęczowie to kameralny obiekt dysponujący 115 miejscami noclegowymi. Kuracjusze są zakwaterowani w pokojach 2-osobowych z balkonami. Wszystkie wyposażone są w niezbędne udogodnienia, w tym telewizor, telefon i czajnik elektryczny. Dla najbardziej wymagających gości przygotowano dwukondygnacyjne apartamenty z aneksem kuchennym.

Budynek zlokalizowany jest w sąsiedztwie Sanatorium ,,Fortunat” – można tam zamówić smaczne posiłki, w tym dania dietetyczne. Na miejscu dostępna jest ponadto baza zabiegowa.

Sanatorium „Jesienna Rezydencja” w Nałęczowie
W każdym pokoju znajduje się telewizor i inne udogodnienia zapewniające komfortowy pobyt

Osoby planujące pobyt w Uzdrowisku Nałęczów mogą skorzystać z następujących pakietów:

 • pobyt wypoczynkowy ze śniadaniem / pełnym wyżywieniem,
 • pobyt leczniczy ,,Zdrowie Seniora” z 3 zabiegami dziennie,
 • pobyt leczniczy z 2 zabiegami dziennie,
 • intensywna kuracja uzdrowiskowa z 5 zabiegami dziennie,
 • turnus rehabilitacyjny pełnopłatny lub z dofinansowaniem.

Specjalizacja leczenia

Nałęczów to jedno z dwóch uzdrowisk położonych na terenie województwa lubelskiego. Jako jedyne w Polsce specjalizuje się wyłącznie w leczeniu chorób kardiologicznych, w tym:

 • choroby wieńcowej,
 • nadciśnienia tętniczego,
 • nerwicy serca.

Uzdrowisko posiada ponadto świetne warunki dla rehabilitacji pacjentów po zawale serca, operacjach kardiochirurgicznych, a także leczeniu osób w stanie ogólnego wyczerpania psychofizycznego.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów wykonywanych w Uzdrowisku Nałęczów obejmuje:

 • zabiegi z zakresu hydroterapii – masaż wirowy kończyn dolnych i górnych, hydromasaż, kąpiel perełkowa, kąpiel kwasowęglowa sucha, okład fango;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – trening interwałowy na cykloergometrze rowerowym, czynne ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia ogólnousprawniające kręgosłupa (grupowe), ćwiczenia na przyrządach, kabina UGUL, ćwiczenia ogólnousprawniające indywidualne, gimnastyka pooperacyjna, ćwiczenia z wykorzystaniem urządzania typu ROTOR;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – fonoforeza, bioptron, diadynamik, galwanizacja, interferencje, jonoforeza, laseroterapia, magnetoterapia, lampa Sollux, tlenoterapia, ultradźwięki, prądy Kotza i Traberta, masaż suchy częściowy.

Atrakcje turystyczne

Nałęczów to nizinne uzdrowisko, które wiele osób wybiera jako cel weekendowych wycieczek. Nic dziwnego! Kurort jest położony zaledwie 25 kilometrów od Lublina i znajduje się ,,po drodze” do Kazimierza Dolnego, Janowca czy Puław. Na terenie samego Nałęczowa znajduje się kilka ciekawych miejsc. Turyści i kuracjusze chętnie odwiedzają Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych, Pijalną Czekolady E.Wedel i malowniczym stawem. Wśród największych atrakcji kurortu wymienia się również Muzeum Bolesława Prusa i Muzeum Stefana Żeromskiego. Atrakcji turystycznych nie brakuje też w najbliższej okolicy. Oto kilka z nich:

 • Zamek w Janowcu,
 • Rynek w Kazimierzu Dolnym,
 • Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym,
 • Pałac Czartoryskich w Puławach,
 • Świątynia Sybilli w Puławach,
 • Wieża Ariańska – Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Fot.: www.uzdrowisko-naleczow.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy macie Państwo umowę z PEFRON na turnusy rehabilitacyjne?

  Ośrodek Jesienna Rezydencja oferuje turnusy rehabilitacyjne z dofinansowania PFRON.