Sanatorium „Książe Józef” w Nałęczowie

Dane kontaktowe:

 • +48
Adres:

Al. Kasztanowa 6,
24-150 Nałęczów

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Nałęczów
Województwo: lubelskie
Opis

„Książe Józef” to zabytkowy budynek wyposażony w liczne udogodnienia dla gości. Obiekt dysponuje 131 miejscami noclegowymi w 68 pokojach. Dla najbardziej wymagających kuracjuszy przygotowano nawet apartament z tarasem. Na miejscu znajduje się jadalnia i laboratorium analityczne. Dużym atutem jest lokalizacja sanatorium – budynek usytuowany jest bowiem w samym centrum Parku Zdrojowego, nad stawem.

Położenie geograficzne

Nałęczów to uzdrowisko o profilu kardiologicznym położone w województwie lubelskim, w powiecie puławskim. Miasteczko jest częścią ,,trójkąta turystycznego”: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny. Geograficznie leży na Wyżynie Lubelskiej, w środkowej części Płaskowyżu Nałęczowskiego.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium „Książe Józef” mieści się przy Alei Kasztanowej 6 w Nałęczowie. To teren Parku Zdrojowego. Obiekt zlokalizowany jest przy jednej z głównych alei spacerowych, nad stawem. Budynek znajduje się w odległości około 70 metrów od Kompleksu Wodnego ,,Atrium”.

Sanatorium „Książe Józef” w Nałęczowie
Z okien ośrodka roztacza się widok na park i staw

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w oddalonej o około 4 km wsi Drzewce-Kolonia. Osoby docierające na nią pociągiem mogą następnie skorzystać z autobusu elektrycznego, który kursuje ze stacji do Nałęczowa. Do uzdrowiska można też dojechać autobusem z takich miast jak Lublin czy Puławy.

Przez Nałęczów przebiega droga wojewódzka nr 830, łącząca miasto z Lublinem, Kazimierzem Dolnym i Puławami. Na terenie uzdrowiska znajdują się parkingi płatne.

Warunki lokatorskie

Ośrodek dysponuje 68 pokojami 1- i 2-oosbowymi oraz przestronnym apartamentem z dostępem do tarasu. Z oferty noclegowej może jednocześnie skorzystać ponad 130 gości. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, telefon i czajnik bezprzewodowy. W lokalach zlokalizowanych w zachodnich skrzydle znajdują się także lodówki.

Na terenie sanatorium mieści się ponadto:

 • jadalnia,
 • laboratorium analityczne,
 • specjalistyczne gabinety lekarskie grupy „Luxmed”,
 • Ośrodek Chirurgii Oka profesora Z. Zagórskiego,
 • Ośrodek Ortopedii i Traumatologii „ARTHROS”.
Sanatorium „Książe Józef” w Nałęczowie
Na powitanie gości czeka woda mineralna

Sanatorium „Książe Józef” w Nałęczowie posiada w swojej ofercie następujące rodzaje pobytów:

 • pobyt leczniczy ,,Zdrowie Seniora” z 3 zabiegami dziennie,
 • pobyt leczniczy z 2 zabiegami dziennie,
 • intensywną kurację uzdrowiskową z 5 zabiegami dziennie,
 • pobyt sanatoryjny z opieką medyczną,
 • pobyt wypoczynkowy ze śniadaniem / pełnym wyżywieniem,
 • turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne lub z dofinansowaniem (pacjenci zakwaterowani są w zachodnim skrzydle ośrodka).

Specjalizacja leczenia

Nałęczów to uzdrowisko nizinne, które charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Ma on pozytywny wpływ na zdrowie – obniża ciśnienie krwi, a co za tym idzie, zmniejsza dolegliwości chorób serca.

Do Uzdrowiska Nałęczów przyjeżdżają głównie osoby cierpiące na schorzenia kardiologiczne, w tym:

 • chorobę wieńcową,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • nerwicę sercowo-naczyniową,
 • pacjenci po operacjach serca,
 • osoby po zawale mięśnia sercowego.

Z leczenia uzdrowiskowego mogą skorzystać ponadto kuracjusze z dysfunkcjami narządu ruchu, a także z cukrzycą.

Zabiegi

W sanatorium działa laboratorium analityczne, w którym wykonywane są badania umożliwiające ocenę ryzyka chorób serca, nerek oraz wątroby. Kuracjusze mogą korzystać na miejscu z różnorodnych zabiegów. Zajęcia rehabilitacyjne wykonywane są przy użyciu profesjonalnego sprzętu, w tym kabiny UGUL, urządzenia typu ROTOR czy cykloergometru rowerowego.

Pełna oferta zabiegów leczniczych oferowanych przez Uzdrowisko Nałęczów obejmuje:

 • hydroterapię – masaż wirowy kończyn dolnych, okłady fango, hydromasaż, kąpiele lecznicze;
 • fizykoterapię – fonoforeza, diadynamik, galwanizacja, jonoforeza, laseroterapia, magnetoterapia, lampa Sollux, tlenoterapia, ultradźwięki, prądy Kotza i Traberta, krioterapia miejscowa;
 • kinezyterapię – kabina UGUL, trening interwałowy, ćwiczenia na przyrządach, gimnastyka grupowa, gimnastyka pooperacyjna.

Atrakcje turystyczne

Nałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Podobnie jak pozostałe uzdrowiska charakteryzuje się wyjątkowym mikroklimatem i obecnością ,,typowo uzdrowiskowych” atrakcji. Jedną z nich jest Park Zdrojowy – w jego centrum znajduje się malowniczy staw z wysepką. W parku można znaleźć ławeczkę Bolesława Prusa.

Wśród atrakcji turystycznych Nałęczowa należy wymienić także muzea – Muzeum Bolesława Prusa i Muzeum Stefana Żeromskiego. Na tym jednak nie koniec! Na terenie miasteczka można podziwiać zabytkowe wille. Po spacerze warto udać się do Pijalni Czekolady na filiżankę smacznego, gorącego napoju. Można też zrelaksować się w Kompleksie Wodnym ,,Atrium”.

Fot.: www.uzdrowisko-naleczow.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Zadaj pierwsze pytanie