Dom Pomocy Społecznej im. Macieja Rataja w Kocku

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Tadeusza Kościuszki 1
21-150 Kock

Lokalizacja: Nad jeziorem
Miasto: Kock
Województwo: lubelskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
osoby chore na ALZHEIMER/PARKINSON/DEMENCJA
Opis

DPS im. Macieja Rataja w Kocku działa od 1984 roku. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku, przewlekle somatycznie chorych i przewlekle psychicznie chorych. Zapewnia im całodobową opiekę, terapię zajęciową oraz rehabilitację usprawniającą. DPS mieści się na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego, którego powierzchnia to około 13 ha. Teren wokół domu jest do dyspozycji mieszkańców.

Oferta DPS im. Macieja Rataja w Kocku

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę oraz dostęp do świadczeń zdrowotnych. W domu opieki w Kocku prowadzone są zajęcia z ergoterapii z elementami muzykoterapii, zajęcia plastyczne oraz rękodzielnicze. Każdego dnia odbywają się spotkania w ramach kulturoterapii. Popołudniami odbywają się seanse filmowe i spotkania poetyckie.

Podopieczni ośrodka, zwłaszcza ci mniej sprawni chętnie biorą udział w zajęciach, które mają na celu poprawę samodzielności w zakresie codziennego funkcjonowania. Należą do nich nauka chodzenia osób po udarach czy nauka samodzielnego jedzenia. Aktywizacja mieszkańców domu następuje także poprzez integrację ze środowiskiem zewnętrznym.

Każdy z mieszkańców DPS im. Macieja Rataja w Kocku posiada indywidualny plan wsparcia, który obejmuje rehabilitację. Ośrodek dysponuje salą do rehabilitacji. Na miejscu zatrudniony jest masażysta oraz fizjoterapeuta. W domu prowadzona jest hydroterapia za pomocą urządzenia do masażu bąbelkowego i wirowego. Mieszkańcy uczestniczą w krajowych turnusach rehabilitacyjnych.

Kto może skorzystać z oferty DPS im. Macieja Rataja w Kocku?

DPS im. Macieja Rataja w Kocku to placówka publiczna dysponująca łącznie 80 miejscami (kobiety i mężczyźni). Oferta ośrodka skierowana jest do osób:

 • w podeszłym wieku (33 miejsca),
 • przewlekle somatycznie chorych (32 miejsca),
 • przewlekle psychicznie chorych (15 miejsc).

Warunki lokatorskie w DPS im. Macieja Rataja w Kocku

DPS mieści się na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego o powierzchni 13 ha. Ośrodek zajmuje 5 budynków. Dysponuje łącznie 38 pokojami dla pensjonariuszy, w tym:

 • 2 pokojami 1-osobowymi,
 • 19 pokojami 2-osobowymi,
 • 10 pokojami 3-osobowymi,
 • 7 pokojami 4-osobowymi.

Wszystkie wyposażone są w łazienki i toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Domu Pomocy Społecznej im. Macieja Rataja w Kocku znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, w których seniorzy spędzają czas w ciągu dnia
W DPS im. Macieja Rataja w Kocku znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, w których seniorzy spędzają czas w ciągu dnia

Mieszkańcy ośrodka mają zapewnione 3 główne posiłki dziennie oraz całodobowy dostęp do podstawowych produktów żywnościowych i napojów. Placówka pokrywa koszt zakupu leków do wysokości limitu.

DPS podejmuje szereg działań, zmierzających do zaspokojenia potrzeb kulturalnych mieszkańców. Na terenie ośrodka organizowane są spotkania integracyjne, święta czy różnego rodzaju uroczystości (urodziny, imieniny). Mieszkańcy chętnie biorą udział w wycieczkach i koncertach. Osoby pozostające stale w pokojach korzystają z indywidualnej organizacji czasu wolnego.

Dom zapewnia swoim podopiecznym kontakt z kapłanem, który świadczy posługę duszpasterską. Msza św. odprawiana jest w każdą niedzielę oraz w święta w kaplicy na terenie budynku.

Położenie geograficzne DPS im. Macieja Rataja w Kocku

DPS im. Macieja Rataja w Kocku jest jednym z domów opieki w województwie lubelskim. Kock to miasto w powiecie lubartowskim, w gminie miejsko-wiejskiej Kock. Geograficznie leży u ujścia Czarnej do Tyśmienicy, na prawym zboczu Pradoliny Wieprza, przy granicy Równiny Łukowskiej.

Lokalizacja i dojazd do DPS im. Macieja Rataja w Kocku

Ośrodek mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 1 w Kocku. Dom opieki znajduje się tuż obok miejskiego parku i jeziora. Okolica jest cicha i spokojna, co stwarza doskonałe warunki do odpoczynku.

Budynek Domu Pomocy Społecznej im. Macieja Rataja w Kocku z lotu ptaka
Budynek DPS im. Macieja Rataja w Kocku z lotu ptaka

Do Kocka można szybko i sprawnie dojechać samochodem z różnych części województwa. Nieopodal domu biegnie droga ekspresowa S19, prowadząca od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją w Barwinku. Po drugiej stronie miasteczka przebiega droga krajowa nr 48, łącząca Łódź z Lublinem.

1, Kościuszki, Kock, Województwo lubelskie, 21-150, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS im. Macieja Rataja w Kocku

DPS im. Macieja Rataja w Kocku jest domem opieki położonym nad jeziorem. Kock to malownicza miejscowość na Lubelszczyźnie położona nieopodal Parczewa. Nie ma w niej zbyt wielu atrakcji. Wiele ciekawych miejsc można jednak znaleźć w najbliższej okolicy. Jednym z nich jest Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, które znajduje się na terenie przepięknego zespołu pałacowo-parkowego wybudowanego w latach 1736-1742. Muzeum obejmuje pałac z zabudowaniami wokół niego, barokowy ogród w stylu francuskim oraz kaplicę wzorowaną na wersalskiej. W budynku powozowni znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Socrealizmu.

Inne atrakcje w okolicy to:

 • Pałac Czartoryskich w Puławach,
 • Świątynia Sybilli w Puławach,
 • Muzeum Stefana Żeromskiego w Nałęczowie,
 • Park Zdrojowy w Nałęczowie,
 • Muzeum Nietypowych Rowerów we wsi Gołąb,
 • Mini Zoo w Wojciechowie,
 • Wieża Ariańska – Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

Fot.: www.dpskock.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Jak zarezerwować miejsce w ośrodku?

  Osoba zainteresowana pobytem w ośrodku powinna złożyć podanie z prośbą o zamieszkanie w DPS do Ośrodka Pomocy Społecznej w miejscu zamieszkania. Na podstawie złożonych dokumentów senior otrzyma decyzję kierującą i decyzję o odpłatności w Domu Pomocy Społecznej.