Szpital Uzdrowiskowy ,,Krystyna” w Busku-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

Rzewuskiego 3
28-100 Busko-Zdrój

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Busko-Zdrój
Województwo: świętokrzyskie
Opis

Szpital Uzdrowiskowy ,,Krystyna” w Busku-Zdroju to nowoczesny ośrodek specjalizujący się między innymi w leczeniu schorzeń reumatologicznych, neurologicznych i kardiologicznych. Obiekt dysponuje 450 miejscami noclegowymi oraz Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z całodobową opieką.

Położenie geograficzne

Busko-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w województwie świętokrzyskim, w powiecie buskim – 50 km na południe od Kielc i 80 km na wschód od Krakowa. Uzdrowisko położone jest na Ponidziu, na Garbie Wójczańsko-Pińczowskim.

Dojazd i lokalizacja

Ośrodek ,,Krystyna” położony jest w otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Obiekt znajduje się przy ulicy Rzewuskiego 3 w Busku-Zdroju.

Dojazd do szpitala jest możliwy zarówno prywatnym samochodem, jak i autobusem – z Lublina, Rzeszowa, Warszawy i Krynicy-Zdroju. Kuracjusze mogą skorzystać także z transportu kolejowego – do uzdrowiska kursują pociągi z takich miast jak Katowice czy Kielce.

Warunki lokatorskie

Szpital dysponuje wygodną bazą noclegową i obszerną jadalnią – kuracjusze mogą wybrać jedną z dostępnych diet. W obiekcie znajduje się 450 miejsc noclegowych – do dyspozycji gości są pokoje 1- i 2-osobowe oraz apartamenty wyposażone w telewizor, czajnik elektryczny, radio, telefon oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Część hotelowa dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, także tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Szpital Uzdrowiskowy Krystyna w Busku-Zdroju
Na gości czekają pokoje 1- i 2-osobowe oraz apartamenty o podwyższonym standardzie

Koszt pobytu leczniczego w obiekcie waha się od 320 złotych za noc w pokoju 1-osobowym z łazienką do 865 złotych za noc w apartamencie. Pobyt leczniczy obejmuje: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, opiekę lekarską i pielęgniarską oraz 4 rodzaje zabiegów dziennie. Obiekt oferuje także pobyty rekreacyjne.

Specjalizacja leczenia

Szpital uzdrowiskowy ,,Krystyna” w Busku-Zdroju tworzą cztery oddziały (reumatologiczny, neurologiczny, rehabilitacji narządu ruchu i kardiologiczny) oraz Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z całodobową opieką. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób reumatologicznych,
 • schorzeń narządu ruchu,
 • schorzeń pourazowo-ortopedycznych,
 • chorób neurologicznych,
 • chorób dermatologicznych,
 • chorób kardiologicznych.

Zabiegi

Oferta zabiegów wykonywanych w zakładzie przyrodolecznictwa Szpitala Uzdrowiskowego ,,Krystyna” obejmuje m.in.:

 • zabiegi podstawowe – kąpiele (siarczkowe, kwasowęglowe, solankowo-jodkowe, w zawiesinie borowinowej), jonoforezę borowinową, fasony borowinowe, peloidoterapię;
 • masaże – klasyczny, z podczerwienią, uciskowo-limfatyczny, wibracyjny, Hydro – Jet, drenaż limfatyczny;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastykę zbiorową i indywidualną, ćwiczenia w basenie, kinesiotaping, terapię indywidualną;
 • zabiegi z zakresu hydroterapii – hydromasaż, masaż wirowy, bicze szkockie, kąpiele perełkowe, mini basen solankowy;
 • zabiegi z zakresu światłolecznictwa – laseroterapię, lampę Sollux, naświetlanie lampą Bioptron;
 • zabiegi z zakresu elektroterapii – galwanizację, jonoforezę, prądy (interferencyjne, Kotza, Tensa, Traberta), tonolizę;
 • ultrasonoterapie – fonoforezę, falę uderzeniową, ultradźwięki;
 • magnetoterapie,
 • krioterapia,
 • aerozoloterapie – tlenoterapię, nebulizację zatok, inhalacje solankowe.
Szpital Uzdrowiskowy Krystyna w Busku-Zdroju
Bogata oferta ośrodka obejmuje różnorodne zabiegi, w tym magnetoterapie, światłolecznictwo i masaże

Atrakcje turystyczne

Busko-Zdrój i okolica oferuje kuracjuszom różne atrakcje. Na ,,odkrycie” czekają liczne zabytki i charakterystyczne miejsca regionu. W wolnym czasie warto odwiedzić m.in.:

 • Zamek w Chęcinach,
 • Rezerwat Krzyżanowice,
 • Rezerwat Skowronno,
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie,
 • Górę św. Anny w Pińczowie.

Fot.: www.uzdrowiskobusko.pl/pl/

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Szpital Uzdrowiskowy ,,Krystyna” w Busku-Zdroju”
 1. Jedzenie monotonne,opieka lekarska żadna,tylko podczas przyjęcia i wypisu, lekarz opryskliwy niemiły nie sprawdził dokumentacji choroby. Personel z zabiegów pracuje jak za karę, sfrustrowana pani Urszula K.z pokoju 203 traktuje pacjentów w sposób chamski,brak kultury.Panie z pokoju 214 rehabilitacji ruchowej zajęte tylko sobą, chaos i bałagan. Plus siostry oddziałowe i salowe I pietro kardio

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Jestem bardzo zadowlona z zabiegów, personel medyczny zasługuje na medal. Bardzo skutecznie dobierają zabiegi. Lokalizacja taka o, ale nie narzekam.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Personel medyczny, lekarze i pielęgniarki bardzo dbają o każdego pacjenta, pomoc nieoceniona! Kuchnia przepyszna, domowa i bardzo smaczna. Polecam każdemu to miejsce do wypoczynku i dojścia do zdrowia

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Duży wybór zabiegów, jednak z NFZ ograniczony. Trzeba dopłacać jak się chce skorzystać z innych. Pokoje przytulne i schludne.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Zabiegi sa na wysokim poziomie, panie znają się na rzeczy. Miło i przyjemnie, a do tego wszystkiego smaczne jedzonko.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Jestem zadowolona z zabiegów, a szczególnie z basenu jodkowo-bromowego. Po nim czułam się jak nowonarodzona. Sam ośrodek nie jest zły, pokoje schludne, a kuchnia smaczna.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Przebywałem z NFZ i trochę się rozczarowałem pobytem w tym ośrodku. Z racji, że za dopłatą nie można zmienić pokoju… No ale nic. Sam wyjazd ok. Jedzenie smaczne, hotel tez nie jest zły, obsługa bardzo życzliwa.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w pokojach są czajniki elektryczne?

  Tak, czajniki są do dyspozycji pensjonariuszy za dodatkową opłatą.

  Czy w ośrodku dostępne są ręczniki dla pensjonariuszy?

  Tak, w pokojach znajdują się ręczniki oddane do dyspozycji pensjonariuszy.

  Czy w ośrodku jest basen?

  W ofercie zabiegowej ośrodka jest możliwość skorzystania z niedawno oddanego do użytku nowoczesnego basenu rehabilitacyjnego.

  Czy ośrodek posiada parking?

  Tak, przed obiektem można skorzystać z opcji parkowania.

  Czy w obiekcie dostępne są jakieś aktywności rekreacyjne?

  Brak odpowiedzi od obiektu