Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek” w Busku-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

1-Maja 19
28-100 Busko-Zdrój

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Busko-Zdrój
Województwo: świętokrzyskie
Opis

Sanatorium ,,Oblęborek” to kameralny ośrodek zlokalizowany tuż przy głównym deptaku w części uzdrowiskowej Buska-Zdroju. Obiekt dysponuje własną bazą noclegową dla 50 gości – do ich dyspozycji oddaje pokoje 1-, 2- i wieloosobowe z łazienkami. Baza zabiegowa znajduje się około 100 metrów dalej, w innym budynku. Kuracjusze mogą tam poddać się zabiegom leczniczym z zakresu hydroterapii, balneologii, aerozoloterapii czy kinezyterapii.

Położenie geograficzne

Busko-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa w województwie świętokrzyskim, w powiecie buskim. Kurort położony jest w regionie zwanym Ponidziem.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek” mieści się przy ulicy 1-Maja 19 w Busku-Zdroju. To kameralny ośrodek należący do Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., zlokalizowany przy głównym deptaku części uzdrowiskowej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek" w Busku-Zdroju
Obok ośrodka znajduje się popularny deptak

Busko-Zdrój to jedno z najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce. Do miasta można dojechać między innymi środkami transportu publicznego – pociągiem i autobusem z takich miast jak Kielce, Katowice czy Kraków.

Osoby chcące poznać lepiej okolicę mogą przyjechać własnym samochodem. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem dla gości. Inną opcją jest skorzystanie z oferty prywatnych przewoźników. Jednym z nich jest firma Hoper oferująca przejazdy z adresu na adres.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek” w Busku-Zdroju oddaje do dyspozycji gości 50 miejsc noclegowych w pokojach 1- i 2-osobowych (wieloosobowe są przyznawane w ramach pobytów dofinansowywanych przez NFZ). W każdym z nich znajduje się łazienka, telewizor, radio, lodówka i czajnik elektryczny.

Ośrodek zapewnia profesjonalną opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz wyżywienie. Każdego dnia w jadalni serwowane są pyszne, domowe posiłki. Baza zabiegowa z kolei znajduje się w odległości około 100 metrów od sanatorium.

Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek" w Busku-Zdroju
Dla gości przygotowano komfortowo urządzone pokoje z łazienkami

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. posiada w swojej ofercie różne rodzaje pobytów, w tym:

 • pobyty pełnopłatne (hotelowe, weekendowe),
 • turnusy rehabilitacyjne,
 • turnusy dla Amazonek,
 • pobyty rekreacyjne.

Placówka oferuje także pobyty dla osób ze skierowaniem z NFZ-u oraz turnusy z dofinansowaniem z PFRON-u.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium ,,Oblęborek” specjalizuje się w następujących profilach leczenia:

 • choroby skóry,
 • choroby ortopedyczno-urazowe,
 • choroby neurologiczne,
 • choroby przemiany materii,
 • choroby reumatyczne,
 • choroby układu krążenia,
 • choroby układu nerwowego.

Zabiegi

Baza zabiegowa zlokalizowana jest poza ośrodkiem – w obiekcie oddalonym o około 100 metrów. Pełna oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych obejmuje m.in.:

 • kąpiele lecznicze – kąpiel solankowo-jodkowa, kąpiel siarczkowa, kąpiel kwasowęglowa sucha CO2, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, kąpiel w zawiesinie borowinowej;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka zbiorowa i indywidualna, ćwiczenia na przyrządach, ćwiczenia w basenie, kinesiotaping, rower treningowy, rehabilitacja metodą PNF;
 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – zawijania borowinowe, jonoforeza borowinowa, hydromasaż, masaż wirowy, mini basen solankowy, bicze szkockie, kąpiel perełkowa;
 • zabiegi z zakresu światłolecznicztwa – lampa Sollux, lampa Bioptron, laseroterapia, lampa PUVA;
 • zabiegi z zakresu magnetoterapii – Magnetronic, magnetostymulacja, Terapuls, Viofor, MagnetoStym, terapia SIS;
 • zabiegi z zakresu elektroterapii – galwanizacja, jonoforeza z lekiem własnym, prądy interferencyjne, Tens, prądy Kotza i Traberta, tonoliza;
 • zabiegi ciepło- i zimnolecznicze – krioterapia miejscowa, kriosauna ogólnoustrojowa;
 • zabiegi z zakresu aerozoloterapii – inhalacje solankowe, tlenoterapia, nebulizacja zatok.

Atrakcje turystyczne

Busko-Zdrój to znana miejscowość uzdrowiska, która może wiele zaoferować zarówno turystom, jak i kuracjuszom. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Fani dzikiej przyrody na przykład mają możliwość zobaczenia Gipsowych Skał – ta przyrodnicza atrakcja znajduje się w rezerwacie przyrody Zimne Wody. Inne atrakcje Buska-Zdroju i okolicy to m.in.:

 • Ławeczka Wojtka Belona,
 • Park Zdrojowy z Aleją Adama Mickiewicza,
 • Muzeum Ziemi Buskiej,
 • Kaplica św. Anny,
 • Rezerwat Przyrody Krzyżanowice,
 • Grodzisko Stradów,
 • Rezerwat Przyrody Skowronno.

Fot.: www.uzdrowiskobusko.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe „Oblęgorek” w Busku-Zdroju”
 1. Pobyt luty 2024. Super pani doktor jak trzeba zmienić zabiegi to zrobi to jeśli chcesz coś dokupić też ci zasugeruje czy są dla ciebie odpowiednie czy nie pielęgniarki miłe i uczynne obsługa to samo. Jak w każdym sanatorium cisza nocna od 10:00 do 6:00 rano. Posiłki 8:00 13:00 17:00 druga tura 8:50 13: 50 i 17:50. W tym budynku nie ma żadnej sali takiej ogólnej więc szkoda, że stołówka po posiłkach jest zamykana. A mogliby ludzie tam się spotykać. Jeśli jesteś chodzący sprawny są wycieczki jest gdzie po spacerować są dancingi gorzej z osobami słabiej chodzącymi siedzą po pokojach. Uważam to za nieporozumienie żeby takie osoby były tu zakwaterowywane . Budynek nie posiada windy więc poćwiczycie troszkę stawy kolanowe i biodrowe he he. Jest chyba trzy jedynki kilka dwójek dla małżeństw i trójki. Niektóre pokoje przestronne inne klaustrofobiczne miałam wrażenie że po prostu trójki zrobione z dwójek ciasno łazienki do remontu koniecznie jak chyba ogólnie środek budynku do odświeżenia. Jeśli chodzi o jedzenie zdania były podzielone, mi osobiście wystarczyło choć monotonne ale byli też tacy którzy narzekali inni chwalili więc wydaje mi się że to kwestia gustu. Zabiegi są w Krystynie i Marconi. Trzeba troszkę troszkę się nachodzić mi to osobiście nie przeszkadzało choć czasem było zimno. Moja koleżanka szła szła na zabiegi o 7:00 i często już po 10:00 była. Przykładowy mój jeden dzień 7:00 kąpiel w borowinie w wannie wracałam do swojego sanatorium na 8:00 na śniadanie zabierałam go na górę i leciałam na 8:20 na masaż wracałam jadłam śniadanie i o 11:00 kolejny jakiś zabieg na przykład ćwiczenia wracałam był obiad o 13:00 potem 15:00 basen Krystynie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Cierpię na cukrzycę. Panie bardzo o mnie dbaly. W pokojach porzadek i czystosc.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Zabiegi, ktore lecza… oj tak. Zdecydowanie polecam!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Bardzo milo wspominam. Wrocilem wypoczety i uzdrowiony!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Zabiegi dobierane są do dolegliwości kazdego pacjenta. Bardzo mi pomogly. A panie? usmiechniete, mile, pomocne.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Totalny relaks i wyciszenie. Polecam wszystkim, ktorzy chca odpoczac psychicznie, fizycznie i wyleczyc sie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Byłem tam przez 3 tygodnie. Jestem zachwcyony zabiegami. Widze zdecydowana poprawe.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 8. Byłam sceptycznie nastawiona, głównie przez czytane wczesniej opinie. Jednak nie mam się do czego przyczepić. Porządek zachowany, w pokojach i na korytarzach. Kuchnia domowa i smaczna. Personel przyjazny u zawsze usmiechniett. A do tego zabiegi, które dawaly ukojenie i odprezenie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 9. Na zabiegi trzeba dochodzić. W sumie moze i dobrze. Jest motywacja, aby sie przejsc.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania kuracjuszy

  Czy w ośrodku są pokoje 1-osobowe?

  Obiekt dysponuje pokojami 1-osobowymi.