Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Dane kontaktowe:

 • 515
 • 663
Adres:

ul. Bursztynowa 5,
64-930 Kotuń

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Kotuń
Województwo: wielkopolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Seniora Nad Strumykiem powstał w 2016 roku. Ośrodek jest przeznaczony dla osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych i samotnych. Przyszli mieszkańcy znajdą tu domową atmosferę, całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu oraz komfortowe i w pełni wyposażone pokoje. Czas wolny będą mogli spędzać wspólnie – w salonie z kominkiem, przestronnej jadalni lub słonecznym ogrodzie.

Oferta Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Dom opieki w Kotuniu zapewnia seniorom całodobową opiekę, godne warunki bytowe oraz organizację czasu wolnego. Do zadań pracującego na miejscu personelu należy m.in.:

 • monitorowanie stanu zdrowia seniorów, w tym podawanie zaleconych leków;
 • wsparcie pielęgnacyjne i higieniczne,
 • profilaktyka przeciwodleżynowa w przypadku osób leżących;
 • rehabilitacja i fizjoterapia (jej celem jest między innymi łagodzenie dolegliwości bólowych).

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu?

Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu to prywatna placówka dysponująca zaledwie 16 miejscami. Oferta ośrodka obejmuje pobyty krótko- i długoterminowe. Skierowana jest do osób w podeszłym wieku – zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu zapewnia seniorom doskonałe warunki bytowe. Podopieczni ośrodka mieszkają w pokojach 1- i 2-osobowych. W każdym z nich znajduje się prywatna łazienka. Na terenie obiektu znajdują się ponadto pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak przestronna jadalnia czy salon z kominkiem. W budynku nie ma barier architektonicznych.

Pensjonariusze mają zapewnione całodzienne wyżywienie składające się z 5 smacznych i zbilansowanych posiłków. Mogą liczyć też na wsparcie dietetyczne – menu jest skomponowane tak, aby nie zabrakło w nim witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W domu opieki w Kotuniu seniorzy się nie nudzą. Poza opiekę medyczną ośrodek oferuje im również liczne atrakcje, w tym różnego rodzaju warsztaty, zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu i zajęcia rozwijające ich zainteresowania.

Pokój 2-osobowy w Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu
Pokój 2-osobowy w Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Położenie geograficzne Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu jest jednym z domów opieki w województwie wielkopolskim. Kotuń to wieś krajeńska w zachodniej Polsce, w powiecie pilskim, w gminie Szydłowo.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Ośrodek mieści się przy ulicy Bursztynowej 5 w Kotuniu, w odległości zaledwie 5 kilometrów od Piły. Znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, nieopodal lasu. Dom opieki leży na ogrodzonej działce o powierzchni około 4000 m2.

Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu jest w pełni przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej
Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu jest w pełni przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Do Kotunia można dojechać samochodem. W niewielkiej odległości od domu biegnie droga wojewódzka nr 180, łącząca Piłę z drogą wojewódzką nr 177 w Wieleniu. Trasa przebiega przez dwa powiaty: pilski i czarnkowsko-trzcianecki.

5, Bursztynowa, Kotuń, Wielkopolskie, 64-930, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu

Dom Seniora Nad Strumykiem w Kotuniu jest domem opieki położonym pod lasem. Kotuń to niewielka miejscowość, w której mieszkańcy domu odnajdą ciszę i spokój. W poszukiwaniu atrakcji i zabytków warto udać się do innych miejsc, które oddalone są często przysłowiowy rzut beretem od Kotunia. Oto kilka atrakcji w bliższej i nieco dalszej okolicy:

 • Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu,
 • Jezioro Zamkowe w Wałczu,
 • Skansen w Osieku nad Notecią,
 • Aquapark w Wągrowcu,
 • Rynek w Wągrowcu.

Fot.: www.nadstrumykiem.com.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie