Poznański Dom Seniora w Skórzewie

Poznański Dom Seniora w Skórzewie

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Poznańska 6,
60 -185 Skórzewo

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Skórzewo
Województwo: wielkopolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Poznański Dom Seniora to kameralny ośrodek dysponujący zaledwie 20 miejscami, w tym 11 dla osób leżących. Placówka ma charakter koedukacyjny. Jej założycielem jest Fundacja Poznański Senior, zajmująca się zapewnieniem warunków zamieszkania, opieki i spokojnego życia osobom starszym o różnym stopniu niepełnosprawności. Ośrodek oferuje swoim podopiecznym komfortowe warunki bytowe i całodobową opiekę. Fundacja dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą.

Oferta Poznańskiego Domu Opieki w Skórzewie

Fundacja dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą. Na miejscu pracuje fizjoterapeuta, psycholog oraz gerontolog. Dom opieki w Skórzewie współpracuje ponadto z kołem wolontariatu Gimnazjum w Skórzewie.

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę i pielęgnację, w tym pielęgnacje w czasie choroby. Do zadań personelu pracującego na miejscu należy m.in.: stałe monitorowanie stanu zdrowia seniorów, organizacja ich czasu wolnego oraz ułatwianie dostępu do świadczeń medycznych.

W Poznańskim Domu Seniora w Skórzewie znajdują się pomieszczenia wspólne, w których seniorzy spędzają czas we własnym gronie
W Poznańskim Domu Seniora w Skórzewie znajdują się pomieszczenia wspólne, w których seniorzy spędzają czas we własnym gronie

Kto może skorzystać z oferty Poznańskiego Domu Opieki w Skórzewie?

Poznański Dom Seniora to placówka prywatna o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek prowadzony jest przez Fundację Poznański Dom Seniora i dysponuje 20 miejscami, z czego 11 przeznaczonych jest dla osób leżących. Jego pensjonariuszami mogą zostać osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne fizycznie.

Warunki lokatorskie w Poznańskim Domu Opieki w Skórzewie

Poznański Dom Seniora w Skórzewie mieści się na terenie zabytkowego dworku. Jego architektura nawiązuje do stylu klasycystycznego dworu polskiego. Na miejscu znajduje się komfortowa baza noclegowa dla pensjonariuszy. Pokoje wyposażone są w dębowe, ręcznie rzeźbione meble, telefon, telewizor z dostępem do telewizji kablowej oraz internetowe łącze Wi-Fi.

Dom nie ma barier architektonicznych, a jego wnętrza są dostosowane do pobytu osób niepełnosprawnych. Mieszkańcami ośrodka są także osoby leżące.

Pokoje w Domu Seniora w Skórzewie posiadają łazienki
Pokoje w Domu Seniora w Skórzewie posiadają łazienki

Podopieczni domu sporo czasu spędzają we wspólnym gronie. Umożliwiają im to przestrzenie wspólne, takie jak ogólnodostępny salon z podręczną biblioteczką. To tutaj odbywają się także różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne i usprawniające.

W ramach pobytu pensjonariusze mają zapewnione całodzienne wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnych diet.

Położenie geograficzne Poznańskiego Domu Opieki w Skórzewie

Poznański Dom Opieki w Skórzewie jest jednym z domów opieki w województwie wielkopolskim. Skórzewo to wieś sołecka w powiecie poznańskim, w gminie Dopiewo. Graniczy z Poznaniem. Geograficznie leży w Wielkopolsce.

Lokalizacja i dojazd do Poznańskiego Domu Opieki w Skórzewie

Ośrodek mieści się przy ulicy Poznańskiej 6 w Skórzewie. Obiekt leży na granicy Poznania, w odległości około 1,5 km od obwodnicy miasta. W sąsiedztwie domu opieki znajduje się Specjalistyczna Przychodnia Lekarska i Gabinet Rehabilitacyjny. Dom leży na terenie zabytkowego parku. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany.

6A, Poznańska, Skórzewo, Wielkopolskie, 60-185, Polska.

Dojazd do ośrodka nie powinien sprawić nikomu problemu. Zaledwie 15 minut jazdy samochodem dzieli go od lotniska, dworców PKP i PKS, a także autostrady.

Atrakcje turystyczne w okolicy Poznańskiego Domu Opieki w Skórzewie

Poznański Dom Opieki w Skórzewie jest domem opieki położonym w mieście. Skórzewo położone jest przysłowiowy rzut beretem od stolicy województwa wielkopolskiego. W Poznaniu na turystów czeka wiele atrakcji i zabytków. Na mapie obowiązkowych miejsc do odwiedzenia powinny znaleźć się:

 • Ostrów Tumski,
 • Rezerwat Archeologiczny Genius Loci,
 • Muzeum Archidiecezjalne,
 • Katedra Poznańska,
 • Brama Poznania ICHOT,
 • Poznańska Malta,
 • Stary Rynek,
 • Rogalowe Muzeum Poznania,
 • Stary Browar,
 • Dawny Zamek Cesarski.

Fot.: www.poznanskisenior.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie