Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Owocowa 8
63-100 Śrem

Lokalizacja: Pod lasem W dolinie
Miasto: Psarskie
Województwo: wielkopolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem to samodzielna jednostka organizacyjna Powiatu Śremskiego. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorach wymagających całodobowej opieki. Placówka dysponuje 120 miejscami. Zapewnia swoim podopiecznym godne warunki bytowe, opiekę pielęgniarską, terapię zajęciową oraz rehabilitację usprawniającą. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oferta DPS w Psarskiem

Mieszkańcy domu opieki w Psarskiem mają zapewnioną całodobową opiekę. Do ich zadań należy m.in.: pomoc podopiecznym w codziennych czynnościach, podawanie posiłków, aktywizowanie seniorów do udziału w zajęciach terapeutycznych oraz towarzyszenie im podczas wizyt u lekarzy specjalistów.

Opiekę nad pensjonariuszami sprawują również wykwalifikowane pielęgniarki. To one dokonują okresowej oceny zdrowia psychofizycznego mieszkańca (skala ADL, Borthel). Do ich zadań należy również wykonywanie zleceń lekarskich (injekcje, podawanie leków, zakładanie sondy i cewnika, zmiana opatrunków, wykonywanie pomiarów). Pielęgniarki ustalają wizyty u lekarza rodzinnego i specjalisty, a także decydują o wezwaniu pogotowia ratunkowego w nagłych przypadkach.

Mieszkańcy biorą udział w zajęciach terapeutycznych. Proponowane formy terapii zajęciowej to: biblioterapia, socjoterapia, muzykoterapia, ergoterapia oraz arteterapia. Jedną z form terapii jest rehabilitacja. W ośrodku stosuje się między innymi zabiegi z zakresu fizykoterapii, takie jak: pole magnetyczne, ultradźwięki, naświetlania lampą Sollux czy zabiegi z wykorzystaniem prądu elektrycznego.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Psarskiem?

Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem to placówka publiczna dysponująca 120 miejscami. Podmiotem prowadzącym jest Powiat Śremski. Ośrodek przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorów wymagających całodobowej opieki.

Warunki lokatorskie w DPS w Psarskiem

Placówka zapewnia swoim podopiecznym komfortowe warunki bytowe (przy uwzględnieniu indywidualnych preferencji mieszkańców oraz stanu ich fizycznej i psychicznej sprawności). Cały obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2-, 3- i 4-osobowymi. Wszystkie są wyposażone w podstawowe sprzęty i meble. W ramach pobytu seniorzy mają zapewnione całodzienne wyżywienie.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem chętnie spędzają czas na zewnątrz
Mieszkańcy DPSw Psarskiem chętnie spędzają czas na zewnątrz

Położenie geograficzne DPS w Psarskiem

DPS w Psarskiem jest jednym z domów opieki w województwie wielkopolskim. Psarskie to wieś w powiecie śremskim, w gminie Śrem. Geograficznie leży w Wielkopolsce, na lewym brzegu Warty.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Psarskiem

Ośrodek mieści się przy ulicy Owocowej 8 w Psarskiem. To niewielka wieś oddalona od Śremu o około 2 kilometry. Dom opieki znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, na terenie malowniczego parku.

8, Owocowa, Psarskie, Wielkopolskie, 63-100, Polska.

Do wsi można dojechać samochodem. W okolicy biegnie droga wojewódzka nr 310 (Śrem – Czempiń – Głuchowo). W Psarskiem znajduje się skrzyżowanie z drogą powiatową nr 4062. Komunikację ze wsi do Śremu zapewnia komunikacja gminna (autobusy linii 8,10 i 12).

Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem z lotu ptaka
DPS w Psarskiem z lotu ptaka

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Psarskiem

DPS w Psarskiem jest domem opieki położonym pod lasem. Psarskie to niewielka miejscowość leżąca w Małopolsce. Region słynie z bogatej historii i wielu atrakcji turystycznych. Nie trzeba ich szukać daleko! W promieniu około 30-35 kilometrów od wsi znajduje się kilka ciekawych miejsc. Oto one:

 • Soplicowo Filmowe – Skansen Filmowy we wsi Cichowo,
 • Pałac Raczyńskich w Rogalinie,
 • Zamek w Kórniku,
 • Arboretum w Kórniku,
 • Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie,
 • Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie,
 • Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.

Fot.: www.dpspsarskie.srem.info

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie