Dom Pomocy Społecznej w Limanowej

Dom Pomocy Społecznej w Limanowej

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

ul. Wincentego Witosa 24/26
34-600 Limanowa

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Limanowa
Województwo: małopolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Limanowej to placówka publiczna przeznaczona dla 60 osób przewlekle somatycznie chorych (kobiet i mężczyzn). Mieszkańcami domu są także osoby w podeszłym wieku. Ośrodek prowadzi swoją działalność nieprzerwanie od 1993 roku, zapewniając swoim podopiecznym całodobową opiekę, terapię zajęciową oraz rehabilitację usprawniającą. W ofercie DPS-u znajduje się świadczenie usług bytowych na wysokim poziomie poprzez zapewnienie zakwaterowania w wyremontowanych i komfortowych pokojach.

Oferta DPS w Limanowej

Mocną stroną ośrodka jest wykwalifikowany i doświadczony personel, który z dużym zaangażowaniem i empatią pomaga pensjonariuszom w codziennych czynnościach i udziela im niezbędnego wsparcia. Podopieczni domu opieki w Limanowej mają zapewnioną również opiekę medyczną oraz rehabilitację.

Zajęcia rehabilitacyjne odbywają się na specjalnie przystosowanej do tego celu sali. Osoby leżące mają zagwarantowaną rehabilitację przyłóżkową. W domu organizowana jest terapia zajęciowa w ramach której prowadzone są zajęcia plastyczne, robótki ręczne, muzykoterapia i inne formy zajęć terapeutycznych. Udział w zajęciach jest dobrowolny.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Limanowej?

Dom Pomocy Społecznej w Limanowej to publiczna placówka o charakterze stacjonarnym. Ośrodek przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorów – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Placówka dysponuje łącznie 60 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS w Limanowej

Dom Pomocy Społecznej w Limanowej dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty oraz instalację przywoławczą. Część pokoi posiada własne węzły sanitarne. Wszystkie łazienki i toalety dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W domu działają dwie windy osobowe.

Na parterze domu znajduje się stołówka, która pełni także funkcję świetlicy. Mieszkańcy mają zapewniony stały dostęp do codziennej prasy; mogą korzystać też z punktu bibliotecznego. Placówka w Limanowej posiada własną kaplicę. W każdą niedzielę i święta odbywają się w niej Msze Święte i inne nabożeństwa.

Organizacją czasu wolnego zajmuje się zatrudniony na miejscu personel. Latem w ośrodku organizuje się wspólne grille i ogniska. Mieszkańcy DPS-u chętnie biorą udział w lokalnie organizowanych uroczystościach kulturalno–religijnych w Limanowej.

Położenie geograficzne DPS w Limanowej

DPS w Limanowej jest jednym z domów opieki w województwie małopolskim. Limanowa to miasto w powiecie limanowskim, w gminie wiejskiej Limanowa. Geograficznie leży w Beskidzie Wyspowym, w odległości około 25 km na zachód od Nowego Sącza, u zbiegu potoków: Mordarka, Jabłoniec i Starowiejskiego.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Limanowej

Ośrodek mieści się przy ulicy Wincentego Witosa 24/26 w Limanowej. Dom opieki leży przy drodze wojewódzkiej nr 965, prowadzącej przez Bochnię do miasta Świniary. Po drugiej stronie ulicy znajduje się przystanek autobusowy.

24, Witosa, Limanowa, Województwo małopolskie, 34-600, Polska.

Kompleks składa się z trzech budynków. Obiekt jest ogrodzony i posiada swobodny dojazd. Z terenu wokół domu mogą swobodnie korzystać mieszkańcy.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Limanowej

DPS w Limanowej jest domem opieki położonym w mieście. Jedną z atrakcji miasta jest niewątpliwie rynek nad którym góruje Bazylika Matki Boskiej Bolesnej. Na środku rynku stoi dąb, który jest symbolem miasta wykorzystywanym w jego herbie. Limanowski rynek to miejsce uwielbiane przez mieszkańców miasta i punkt spotkań. W promieniu 30 kilometrów od Limanowej znajduje się kilka zabytków i atrakcji turystycznych:

 • Skansen na Jędrzejkówce,
 • Stacja Narciarska Laskowa Ski,
 • Wieża widokowa na Mogielicy,
 • Zamek Tropsztyn,
 • Rynek w Nowym Sączu,
 • Muzeum Regionalne w Starym Sączu,
 • Baszta w Czchowie,
 • Zamek w Wiśniczu.

Fot.: www.dpslimanowa.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie