Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie

Dane kontaktowe:

Adres:

Ul. Bieszczadzka 2
38-606 Baligród

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Baligród
Województwo: podkarpackie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie to nowoczesna placówka stworzona z myślą o osobach starszych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Ośrodek otaczają rozległe tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Dodatkowym atutem jest dostęp do mini tężni solankowej, która tworzy mikroklimat zbliżony do klimatu nadmorskiego. Sam budynek pozbawiony jest barier architektonicznych.

Oferta DPS w Baligrodzie

W ramach pobytu w domu opieki w Baligrodzie seniorzy mają zapewnioną:

 • opiekę medyczną i pielęgnacyjną,
 • podstawową rehabilitację usprawniającą,
 • udział w terapii zajęciowej,
 • indywidualne podejście do każdego seniora.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Baligrodzie?

Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie przy ulicy Bieszczadzkiej 2 jest placówką publiczną. Ośrodek dysponuje zaledwie 30 miejscami pobytu stałego, dzięki czemu panuje w nim kameralne, rodzinna atmosfera. Mieszkańcy domu to osoby starsze, niepełnosprawne i schorowane. Ośrodek ma charakter koedukacyjny.

Warunki lokatorskie w DPS w Baligrodzie

Budynek jest nowoczesny, komfortowo urządzony i pozbawiony barier architektonicznych. Jedną z dodatkowych atrakcji na miejscu jest mini tężnia solankowa, która tworzy mikroklimat zbliżony do klimatu nadmorskiego.

Pensjonariusze zakwaterowani są w klimatycznych pokojach 1- i 2-osobowych. Mają możliwość swobodnego zagospodarowania swojej prywatnej przestrzeni. Na terenie budynku znajdują się nowoczesne łazienki dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie
W pokoju pobytu dziennego znajduje się niewielki kącik biblioteczny

W ramach usług bytowych placówka zapewnia swoim podopiecznym zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie oraz organizację czasu wolnego. Mieszkańcy domu mają ponadto nieograniczony dostęp do pomieszczeń ogólnodostępnych, takich jak:

 • pokoje dziennego pobytu z telewizorem,
 • stołówka,
 • pomieszczenia do terapii zajęciowej,
 • kaplica,
 • pralnia.

Położenie geograficzne DPS w Baligrodzie

Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie jest jednym z domów opieki w województwie podkarpackim. Baligród to wieś w powiecie leskim, w gminie Baligród. Miejscowość leży w dolinie rzeki Hoczewki, w południowo-wschodniej części kraju. Baligród jest siedzibą rzymskokatolickiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Baligrodzie

Ośrodek mieści się przy ulicy Bieszczadzkiej 2 w miejscowości Baligród. Obiekt znajduje się w cichej i zielonej okolicy, w sąsiedztwie uzdrowisk i zaprzyjaźnionych resortów. Wokół domu opieki dostępne są rozległe tereny rekreacyjno-wypoczynkowe, a także przynależny plac zieleni z przestronnymi alejkami.

Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie
Z okien domu roztacza się widok na okoliczne wzgórza i lasy

Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do Baligrodu prywatnym samochodem. Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie leży tuż przy drodze wojewódzkiej nr 893, łączącej Hoczew z Cisną.

2, Bieszczadzka, Baligród, Podkarpackie, 38-606, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Baligrodzie

Dom Pomocy Społecznej w Baligrodzie jest domem opieki położonym pod lasem. Muzeum Przyrodniczo–Łowieckie ,,Knieja” to miejsce oddalone zaledwie 6 km od Baligrodu. Można je zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Muzeum znajduje się we wsi Nowosiółki. Na jego terenie znajdują się ekspozycje dotyczące fauny i flory regionu oraz dziejów łowiectwa na terenie Bieszczad. Na zwiedzających czekają też dodatkowe atrakcje, w tym ścieżka przyrodnicza „Na Tropie Mieszkańców Karpackiej Puszczy”. Pozostałe atrakcje w okolicy to:

 • Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie,
 • Punkt widokowy Polańczyk,
 • Rezerwat przyrody Sine Wiry we wsi Ług,
 • Zapora w Myczkowcach,
 • Jezioro Solińskie w Solinie,
 • Park Miniatur Sakralnych w Myczkowcach,
 • Leśny Zwierzyniec w Lisznej,
 • Wodospad na Olszance w Uhercach Mineralnych.

Fot.: www.dps.baligrod.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie