Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej w Prałkowcach

Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej w Prałkowcach

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

Prałkowce 231,
37 – 700 Przemyśl

Lokalizacja: W dolinie
Miasto: Prałkowice
Województwo: podkarpackie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej w Prałkowcach to publiczna placówka dysponująca łącznie 72 miejscami. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Przebywający w nim pensjoanriusze i pensjonariuszki otoczeni są całodobową opieką i wsparciem personelu opiekuńczego. Mają też możliwość korzystania z porady lekarskiej, a w miarę potrzeb odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oferta DPS w Prałkowcach

Pensjonariusze otoczeniu są całodobową opieką personelu opiekuńczego. Mają ponadto możliwość korzystania z porady lekarskiej, a w miarę potrzeb odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych. Priorytetem w rehabilitacji jest aktywizacja seniorów, utrzymanie ich samodzielności oraz poprawa sprawności fizycznej.

Jedną z form aktywizacji mieszkańców domu opieki w Prałkowcach jest terapia zajęciowa. W ramach zajęć przygotowno dla seniorów wiele różnych aktywności, w tym zajęcia plastyczne, muzyczne czy ruchowe.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Prałkowcach?

Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej w Prałkowcach to placówka publiczna o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. DPS dysponuje łącznie 72 miejscami, z czego 62 są przeznaczone dla seniorów.

Warunki lokatorskie w DPS w Prałkowcach

W obiekcie nie ma barier architektonicznych. Są za to windy i podjazy dla wózków inwalidzkich. Szerokie korytarze umożliwiają swobodne poruszanie się pensjonariuszy za pomocą balkoników lub na wózkach.

Wewnątrz zabudowy segmentów znajduje się wewnętrzny ogród. Patio pozwala seniorom korzystać ze spacerów na świeżym powietrzu. Do dyspozycji mieszkańców są ponadto pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak: biblioteka, kawiarenka, sala multimedialna czy sala terapii zajęciowej.

Ośrodek oferuje swoim podopiecznym zakwaterowanie w pokojach 1- i 2-osobowych z łazienkami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty.

Położenie geograficzne DPS w Prałkowcach

DPS w Prałkowcach jest jednym z domów opieki w województwie podkarpackim. Prałkowce to wieś w powiecie przemyskim, w gminie Krasiczyn. Geograficznie leży na Podkarpaciu.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Prałkowcach

Ośrodek mieści się pod adresem Prałkowice 231. Budynek domu opieki znajduje się na wsi, w niewielkiej odległości od kościoła i marketu spożywczego. To teren Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego.

Prałkowce, Województwo podkarpackie, 37-700, Polska.

Do miejscowości Prałkowce kursują autobusy MZK Przemyśl (autobusy linii 18 kursują codziennie). Przystanek znajduje się tuż obok obiektu. Do domu dojedziesz także samochodem. Działka na której się znajduje leży przy drodze krajowej nr 28. Trasa karpacka biegnie przez dwa województwa – małopolskie oraz podkarpackie.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Prałkowcach

DPS w Prałkowcach jest domem opieki położonym w dolinie. Prałkowce to niewielka wieś leżąca zaledwie 3 kilometry od Przemyśla. W mieście powiatowym czeka na zwiedzających jedna z wielu atrakcji regionu. Zamek Kazimierzowski wzniesiony w XIV wieku przez Kazimierza III Wielkiego stoi na wzgórzu górującym nad miastem. Obecnie na jego terenie mieści się aula Amatorskiego Towarzystwa Teatralnego im. Aleksandra Fredry. To najstarsza w Polsce amatorska grupa teatralna. W zamku na zwiedzających czeka również stała ekspozycja dotycząca panowania króla Kazimierza Wielkiego. Pozostałe atrakcje w Przemyślu i okolicy to:

 • Muzeum Dzwonów i Fajek,
 • Rynek Starego Miasta,
 • Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej,
 • Zamek w Krasiczynie,
 • Fort XII Werner w Żurawica,
 • Arboretum w Bolestraszycach,
 • Pałac Dzieduszyckich w Zarzeczu,
 • Zespół Pałacowo – Parkowy w Przeworsku.

Fot.: www.edps-pralkowce.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie