Dom Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

Dane kontaktowe:

 • +48
 • +48
Adres:

ul. Ks. Kard. Wyszyńskiego 16,
39-300 Mielec

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Miasto: Mielec
Województwo: podkarpackie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Opis

DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego to jednostka organizacyjna powiatu mieleckiego. Ośrodek ma charakter koedukacyjny – jego pensjonariusze to osoby starsze i niepełnosprawne fizycznie. Opiekę nad podopiecznymi sprawuje wykwalifikowany i odpowiednio dobrany personel. Sam obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych i leżących (na stałe unieruchomionych w łóżkach). Dodatkowym atutem jest jego lokalizacja. Budynek znajduje się na osiedlu domków jednorodzinnych, w pobliżu lasu.

Oferta DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

Pensjonariusze mogą liczyć na całodową opieką personelu opiekuńczego. Opieka medyczna świadczona jest przez lekarzy rodzinnych w gabinecie lekarskim. Na konsultacje specjalistyczne mieszkańcy domu opieki w Mielcu dowożeni są samochodem wyposażonym w windę dla wózków inwalidzkich.

Placówka zapewnia seniorom opiekę pielęgniarską. Do zadań personelu należy m.in.: wykonywanie pomiarów i badań diagnostycznych, udzielanie pomocy w nagłych wypadkach, podawanie leków, wykonywanie opatrunków czy zaopatrywanie w leki.

Dom Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu dysponuje własnym zapleczem rehabilitacyjnym
DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu dysponuje własnym zapleczem rehabilitacyjnym

W budynku znajdują się sale rehabilitacyjne, w których wykonywane są zabiegi usprawniające. Seniorzy poddawani są między innymi zabiegom z zakresu:

 • kinezyterapii – ćwiczenia w kabinie UGUL, rehabilitacja przyłóżkowa, ćwiczenia ruchowe;
 • fizykoterapii – magnetronik, laseroterapia, lampa Sollux, ultradźwięki;
 • hydroterapii,
 • masażu leczniczego.

Aktywizacja seniorów realizowana jest także przez terapię zajęciową. W pracowniach na terenie obiektu prowadzone są zajęcia plastyczne, hafciarskie czy komputerowe. Terapeuci prowadzą ponadto terapię indywidualną w pokojach oraz na świeżym powietrzu.

Ważną częścią życia domu są zajęcia i spotkania integracyjne. Mieszkańcy DPS-u często wyjeżdżają na wycieczki, pielgrzymki oraz wystawy. Ośrodek utrzymuje kontakty ze środowiskiem lokalnym: szkołami, przedszkolami, klubem seniora, a także instytucjami kulturalnymi. .

Kto może skorzystać z oferty DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu?

Dom Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu jest placówką publiczną o charakterze koedukacyjnym. Podmiotem prowadzącym jest Powiat Mielecki – Wojewoda Podkarpacki. Ośrodek dysponuje 155 miejscami, z czego 113 przeznaczonych jest dla osób w podeszłym wieku, a 42 dla osób niepełnosprawnych fizycznie.

Warunki lokatorskie w DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

Ośrodek dostosowany jest do potrzeb osób leżących, na stałe unieruchomionych w łóżkach i wymagających specjalistycznej opieki. W budynku znajdują się podjazdy dla wózków inwalidzkich i specjalne poręcze na korytarzach. Winda umożliwia osobom niepełnosprawnym fizycznie łączność ze wszystkimi kondygnacjami w budynku.

Dom Pomocy Społecznej w Mielcu dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi. Część z nich posiada balkony. Do dyspozycji seniorów są pokoje 2-osobowe z aneksem kuchennym i łazienką, które pozwalają na zamieszkanie małżeństw. Na terenie ośrodka dostępne są również pokoje 4-osobowe dla osób wymagających intensywnej opieki i pielęgnacji ze względu na stan zdrowia.

W każdym pokoju znajdują się podstawowe meble, instalacja telefoniczna i radiowo-telewizyjna, system przyzywowo–alarmowy i przeciwpożarowy, a także monitoring z bieżącą rejestracją zdarzeń.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu mogą we własnym zakresie doposażyć swoje pokoje
Mieszkańcy DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu mogą we własnym zakresie doposażyć swoje pokoje

Pensjonariusze mają zagwarantowane całodzienne wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie. Menu uwzględnia indywiduane zalecenia dietetyczne. Seniorzy jedzą we wspólnej jadalni lub we własnych pokojach. Dodatkowo na każdym piętrze znajdują się kuchenki podręczne wyposażone w sprzęty AGD oraz podstawowe produkty żywnościowe.

Położenie geograficzne DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu jest jednym z domów opieki w województwie podkarpackim. Mielec to miasto w powiecie mieleckim. Geograficznie leży w dolinie Wisłoki, w Kotlinie Sandomierskiej. Mielec jest drugim co do wielkości miastem w województwie podkarpackim (pod względem populacji).

Lokalizacja i dojazd do DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

Ośrodek mieści się przy ulicy Ks. Kard. Wyszyńskiego 16 w Mielcu. Dom opieki znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, na osiedlu domków jednorodzinnych, w pobliżu lasu.

16, Wyszyńskiego, Mielec, Województwo podkarpackie, 39-300, Polska.

W niewielkiej odległości od ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 875, łącząca cztery miasta: Mielec, Kolbuszową, Sokołów Małopolski i Leżajsk. Do Mielca można dojechać również autobusem i pociągiem. Połączenia oferuje zarówno Spółka Miejska Komunikacja Samochodowej Sp. z o.o., jak i prywatne firmy przewozowe.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu

DPS im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Mielcu jest domem opieki położonym w mieście. Muzeum Historii Fotografii to jedna z atrakcji Mielca. Mieści się ono w pięknej, odrestaurowanej kamienicy, którą wybudowała rodzina Augusta Jadernego – popularnego, mieleckiego fotografa żyjącego na przełomie XIX i XX wieku. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym zgromadzono tak pokaźną kolekcję dawnych sprzętów fotograficznych. Na zwiedzających czeka aż 40 tysięcy eksponatów! Inne atrakcje w okolicy Mielca to m.in.:

 • Rezerwat przyrody Bagno Przecławskie,
 • Park Historyczny w Bliźnie,
 • Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej,
 • Muzeum Drogownictwa w Szczucinie,
 • Zamek w Baranowie Sandomierskim,
 • Osada Słowiańska w Stobierni,
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie,
 • Zamek Tarnowskich w Dzikowie.

Fot.: www.dps.mielec.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie