Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie

Dane kontaktowe:

 • (58
Adres:

Bitwy pod Płowcami 63/65
81-730 Sopot

Lokalizacja: Nad morzem W mieście
Miasto: Sopot
Województwo: pomorskie
Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA (dawniej Helios) to ośrodek położony nad brzegiem morza, w odległości 50 metrów od piaszczystej plaży. Placówka oferuje gościom turnusy rehabilitacyjne w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych. Kuracjusze mają do dyspozycji komfortowo urządzone pokoje i apartamenty, siłownię oraz saunę na podczerwień. Za dodatkową opłatą mogą także skorzystać z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego.

Położenie geograficzne

Sopot to nadmorski kurort w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Miasto leży nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim – między Gdańskiem a Gdynią.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA mieści się przy ulicy Bitwy pod Płowcami 63/65 w Sopocie. Obiekt znajduje się na terenie strefy uzdrowiskowej, w południowej części miasta.

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie
Goście zakwaterowani na wyższych piętrach mogą podziwiać z okien panoramę Sopotu oraz Bałtyk

Sopot jest bardzo dobrze skomunikowany z innymi miastami regionu. Na terenie całego Trójmiasta kursuje szybka kolej miejska biegnąca od Ustki aż po Tczew. Do Ustki kursują także pociągi dalekobieżne PKP Intercity – można dojechać nimi do uzdrowiska bezpośrednio z Bydgoszczy czy Warszawy.

Przejazdy z adresu na adres dla osób ceniących wygodę organizuje firma Hoper. To prywatny przewoźnik współpracujący z wieloma ośrodkami sanatoryjnymi na terenie kraju.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie to ośrodek posiadający Certyfikat Jakości według normy ISO 9001 : 2015. To oznacza, że placówka spełnia najwyższe standardy stawiane nowoczesnym zakładom leczniczym zarówno pod względem warunków hotelowych, jak i opieki medycznej.

Na terenie obiektu znajduje się komfortowo zaaranżowana baza hotelowe, na którą składają się pokoje 1-, 2- i 3-osobowe, pokoje typu studio oraz apartamenty z widokiem na Bałtyk i Ergo Arenę. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki i balkony. W każdym z nich znajduje się telewizor i czajnik elektryczny.

Ośrodek zapewnia kuracjuszom wyżywienie na miejscy, podawane w formie kontynentalnej. Goście mają możliwość wyboru diety:

 • lekkostrawnej,
 • cukrzycowej,
 • bezglutenowej lub
 • bezmlecznej.
Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie
Na kuracjuszy czekają wygodne pokoje i apartamenty z balkonami

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA oferuje rehabilitację w warunkach stacjonarnych i ambulatoryjnych. Świadczenia udzielane są w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia i komercyjnie.

Rehabilitacja stacjonarna odbywa się na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej. Jest ona dedykowana pacjentom po incydentach wieńcowych i zabiegach kardiochirurgicznych w ramach kontraktu z NFZ-em. Rehabilitacja ambulatoryjna z kolei realizowana jest na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, również w ramach kontraktu z NFZ-em.

Ośrodek prowadzi także leczenie uzdrowiskowe sanatoryjne. Osoby korzystające z oferty mają zapewnioną całodobową opiekę lekarsko- pielęgniarską. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Specjalizacja leczenia

Sanatorium w Sopocie zajmuje się leczeniem schorzeń:

 • układu krążenia,
 • układu nerwowego,
 • układu oddechowego,
 • układu ruchu, w tym schorzeń reumatycznych.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych obejmuje:

 • zabiegi balneologiczne – kąpiele solankowe, inhalacje indywidualne solankowe, okłady i zawijania borowinowe, kąpiele kwasowęglowe, suche kąpiele gazowe w naturalnym dwutlenku węgla;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – elektroterapia (prądy interferencyjne, diadynamiczne, galwaniczne, Traberta, Kotza, Tens, elektrostymulacja nerwów i mięśni, jonoforeza z lekiem, prądy wielkiej częstotliwości), magnetoterapia (impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości, Impulsowe pole magnetyczne wielkiej częstotliwości , pole magnetyczne o niskich wartościach indukcji), laseroterapia (laser punktowy, laser wysokoenergetyczny), światłolecznictwo (naświetlanie światłem spolaryzowanym, naświetlanie miejscowe IR, naświetlania miejscowe UV), ultradźwięki (ultradźwięki miejscowe, ultrafonoforeza z lekiem, fala uderzeniowa), termoterapia (krioterapia miejscowa z zastosowaniem azotu lub CO2, termożele);
 • zabiegi wodolecznicze – hydromasaż podwodny całkowity i częściowy, kąpiel perełkowa, kąpiele wirowe kończyn górnych i dolnych, natrysk biczowy szkocki;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i grupowa, gimnastyka przyrządowa, nordic walking;
 • masaże – masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, łóżko SPA do hydromasażu na sucho, Aquavibron, fotel masujący.
Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie
Placówka dysponuje nowoczesną bazą zabiegową

Atrakcje turystyczne

Sopot to jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów w Polsce. Nic dziwnego! Tutaj nie można się nudzić. Sopot słynie z pięknych, piaszczystych plaż, najdłuższego molo w Europie oraz zabytkowego Grand Hotelu. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Będąc w mieście – czy to na dłużej, czy przejazdem – warto odwiedzić także:

 • Państwową Galerię Sztuki,
 • Pijalnię Wód Solankowych,
 • Muzeum Sopotu,
 • Bulwar im. Bohaterów Monte Cassino, czyli popularny Monciak,
 • Sopockie Grodzisko,
 • Operę Leśną w Sopocie,
 • Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Fot.: www.sanatorium-helios.com.pl, www.facebook.com

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Sopocie”
 1. Plusem tego ośrodka jest to, że dysponują siłownią. To między innymi dlatego go wybrałem. Inne atuty to kuchnia i personel. Bardzo fajni ludzie.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Byłem z całą moja rodziną. Apartam ent rewelacja! Widok na morze. Można poooduychać siwezym powietrzem. Posiłki bardzo smaczne.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Jestem zachwycona pobytem tutaj. Przebywam już 2 tydzień i jesczze ani razu się nie nudziłam.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Zabiegi w tym ośrodku to coś wpsaniałego. Do tego czyste powietrze i bardzo miła załoga. Pozdrawiam wszystkich!

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Wspominam pozytywnie. Codziennie korzystałam z wypozyczalni rowerów. Bardzo czyste pokoje z pieknym widokiem na morze.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Do plaży rzut beretem. Minuta i jesteś. Jedzenie rewelka.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Byłam tu 2 tygodnie temu. Na miejscu można skorzystać z zabiegów leczniczych. Postawiły mnie na nogi.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 8. Co za ośrodek! Polecam każdemu! Lokalizacja meeeeeegaaaaaaa

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w pokoju jest czajnik? Czy na miejscu dostępna jest biblioteka?

  Tak, pokoje wyposażone są w czajniki elektryczne. Nie ma niestety biblioteki.

  Czy na miejscu można skorzystać z pralni?

  Brak odpowiedzi od obiektu