Czym jest speed dating dla seniorów? Jak się do niego przygotować?

speed dating dla seniora

Jesień życia nie wyklucza miłości, a także tego, by partnera bądź partnerki szukać w sposób trochę inny niż tradycyjny. W Polsce sukcesywnie popularność zyskuje moda wprost z USA, czyli speed dating dla seniora. Czy warto z niego skorzystać?

Co to jest speed dating?

„Speed dating” to w tłumaczeniu na język polski „szybka randka”. Jest to spotkanie będące dla singli okazją na znalezienie swojej drugiej połówki, odbywające się na nieco innych zasadach niż nawiązywanie kontaktów towarzyskich w klubach czy na portalach randkowych.

Dla jakich seniorów jest speed dating?

Szybkie randkowanie jest rozrywką, z której mogą korzystać seniorzy będący singlami (niepozostający w związku). Niekoniecznie muszą być to emeryci. Ważne jednak, by należeli do grona osób:

 • szukających rozrywki, ale nielubiących atmosfery dyskotek,
 • tych, które wolą relację „twarzą w twarz”, a nie za pośrednictwem Internetu,
 • chcących ćwiczyć swoje umiejętności interpersonalne (społeczne, komunikacyjne),
 • dla których ważne jest poznanie przyjaciela bądź szukanie miłości.

Speed dating to dla osób w dojrzałym wieku nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim okazja, by spędzić miły wieczór w dobrym towarzystwie, czerpać pozytywne emocje i zawrzeć nowe znajomości.

Jakie są zasady speed datingu dla seniorów?

Spotkania speed dating i ich zasady (np. dotyczące liczby uczestników) mogą różnić się w zależności od organizatora wydarzenia. Generalnie charakteryzują się następującymi regułami:

 • spotkania dla seniorów zazwyczaj odbywają się w grupach do 30 osób z równym podziałem na płeć, dzięki czemu każdy z panów ma szansę porozmawiać z każdą z pań (i odwrotnie),
 • grupę dobiera się pod kątem wykształcenia uczestników,
 • każda rozmowa trwa około 5–7 minut (czas zakończenia rozmowy jest sygnalizowany dźwiękiem dzwonka),
 • całe spotkanie trwa 1,5–2 godziny,
 • seniorzy na otrzymanej karcie do głosowania zaznaczają osoby, z którymi najlepiej się im rozmawiało (karty są oddawane obsłudze pod koniec spotkania),
 • jeśli dwie osoby oddały głosy na siebie nawzajem, następuje wymiana kontaktów między nimi.

Organizatorzy ekspresowych randek są zobowiązani do zapewnienia seniorom pełnego bezpieczeństwa i dyskrecji. Stąd też weryfikują ich tożsamość, a dane kontaktowe przekazują wyłącznie tym osobom, które obopólnie wyraziły sobą zainteresowanie i zgodziły się na udostępnienie personaliów.

Jak senior powinien przygotować się na szybką randkę?

Speed dating dla seniora to odskocznia od codzienności. Z pewnością będziemy czuli się lepiej, jeśli odpowiednio przygotujemy się do tego wydarzenia. Zadbajmy o komfortowy strój (absolutnie nie musi to być sukienka ani garnitur) i schludny wygląd. Kluczowe jest także odpowiednie nastawienie psychiczne. Do spotkania podejdź jak do zabawy, na której być może spotkasz się ze swoją drugą połówką. Jednak nie nastawiaj się, że tak będzie ani że musi tak być. Pamiętaj, że kilka minut rozmowy to zbyt mało, by dobrze kogoś poznać. Warto też przemyśleć, jakie pytania zechcemy zadać naszej rozmówczyni bądź naszemu rozmówcy.

O czym rozmawiać podczas szybkich randek dla seniorów?

Na to nie ma gotowej odpowiedzi. Uczestników szybkich randek przeważnie spotykamy pierwszy raz w życiu. Większość seniorów w takich sytuacjach czuje nadmierne skrępowanie, mimo że nie ma ku temu wyraźnych powodów. Ważne jest, aby podczas rozmowy z nowo poznaną osobą być sobą, a nawet wykazać się kreatywnością. Udział w szybkich randkach przede wszystkim ma być przyjemny. Z uwagi na fakt, że rozmowa trwa krótko, nie będziemy w stanie zapytać naszego partnera bądź partnerki o wszelkie interesujące nas kwestie. Jednak mając na uwadze to, że być może właśnie rozmawiamy z naszym przyszłym towarzyszem życia, zapytajmy go np., co jest jego największym marzeniem, jakimi wartościami kieruje się na co dzień czy czego najbardziej żałuje.

Gdzie odbywają się szybkie randki dla seniorów?

Szybkie randki dla seniorów są organizowane w całej Polsce. Oferty tego typu spotkań najłatwiej jest znaleźć w dużych miastach, takich jak: Warszawa, Katowice, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Łódź, Lublin czy Gdańsk.

Jak senior może zapisać się na speed dating?

Zapisów na speed dating dla seniora najczęściej możemy dokonywać za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej organizatora ekspresowych randek. Kwestionariusz przeważnie trzeba wypełnić danymi podstawowymi przyszłego uczestnika, takimi jak:

 • imię,
 • wiek,
 • e-mail (jeśli go ma),
 • numer telefonu.

Ile kosztuje speed dating dla seniora?

Nie sposób jednoznacznie wskazać, ile kosztuje szybka randka. Cena zależy od miasta oraz organizatora. Zazwyczaj koszt wstępu na speed dating waha się w granicach od 30 do 70 zł.

Jedna ocena “Czym jest speed dating dla seniorów? Jak się do niego przygotować?”
 1. Jestem od niedawna wdowcem lecz ciężko być samemu i potrzebna mi jest osoba do dalszej codzienności ( miła wyrozumiała , spokojna kobieta )

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *