„Rabczański Zdrój” Medical SPA w Rabce-Zdroju

Dane kontaktowe:

Adres:

Roztoki 7
34-700 Rabka-Zdrój

Lokalizacja: W górach W mieście
Miasto: Rabka-Zdrój
Województwo: małopolskie
Opis

Sanatorium „Rabczański Zdrój” w Rabce-Zdroju to ośrodek oferujący gościom pokoje o podwyższonym standardzie oraz wiele różnego rodzaju zabiegów – zarówno leczniczych, jak i odnowy biologicznej. Do dyspozycji gości jest także grota solna, restauracja/kawiarnia oraz ogród z miejscem na grilla i ognisko. Jednym z atutów ośrodka jest jego położenie – „Rabczański Zdrój” Medical SPA znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego.

Położenie geograficzne

Rabka-Zdrój to miasto w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. Uzdrowisko leży w Kotlinie Rabczańskiej, u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do rzeki Raby.

Lokalizacja i dojazd

„Rabczański Zdrój” Medical SPA mieści się przy ulicy Roztoki 7 w Rabce-Zdroju. Ten nowoczesny obiekt zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od Parku Zdrojowego.

Rabka-Zdrój ma również dobre połączenia autobusowe i kolejowe – każdego dnia do uzdrowiska kursują pociągi i autobusy z Krakowa, Warszawy czy Katowic. Liczba połączeń zwiększa się w sezonie letnim.

Do miasteczka bez problemu można dojechać także prywatnym samochodem. Rabka-Zdrój leży na skrzyżowaniu dwóch ważnych szlaków komunikacyjnych – pierwszy z nich wiedzie z Krakowa do Zakopanego, drugi zaś z Bielska-Białej do Nowego Sącza.

Warunki lokatorskie

„Rabczański Zdrój” Medical SPA w Rabce-Zdroju oferuje gościom komfortowo i nowocześnie urządzone pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz pokoje typu studio (max. 4 osoby). Wszystkie wyposażone są w łazienkę, telewizor, telefon i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Wybrane pokoje są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na terenie sanatorium znajduje się także restauracja – to tam każdego dnia serwowane są pysznie dania kuchni polskiej.

„Rabczański Zdrój” Medical SPA w Rabce-Zdroju
Wygodnie urządzone pokoje stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku

Ośrodek dysponuje własną bazą zabiegową, a także strefą SPA, w której goście mogą skorzystać z sauny i łaźni rzymskich. Na miejscu czekają na nich różnorodne zabiegi.

Sanatorium ,,Rabczański Zdrój” oferuje różny formy pobytów, w tym turnusy sanatoryjne dla osób dorosłych, pobyty wypoczynkowe i świąteczne oraz pobyty turystyczne. Pełna oferta obejmuje także turnusy dla osób ze skierowaniem z NFZ-u oraz pobyty rehabilitacyjne dofinansowane przez PCPR, PFRON i MOPS.

Specjalizacja leczenia

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu następujących jednostek chorobowych:

 • choroby kardiologiczne (nadciśnienie),
 • choroby dolnych i górnych dróg oddechowych,
 • astma oskrzelowa,
 • alergie pokarmowe, skórne i oddechowe,
 • choroby reumatologiczne,
 • choroby układu ruchu,
 • cukrzyca,
 • otyłość (dorośli i dzieci).

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczych i fizjoterapeutycznych obejmuje:

 • zabiegi wodolecznicze i balneologiczne – kąpiel mineralna, kąpiel solankowa, okłady borowinowe, inhalacje indywidualne solankowe, masaż wirowy kończyn górnych i dolnych, kąpiel kwasowęglowa;
 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna ogólnousprawniająca, gimnastyka zbiorowa, nordic walking z instruktorem, kinezjotaping, terapia manualna;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – lampa Sollux i Q.Light, jonoforeza, prądy diadynamiczne, prądy Tens, prądy Traberta, magnetoterapia, ultradźwięki, ultrafonoforeza, krioterapia miejscowa.
„Rabczański Zdrój” Medical SPA w Rabce-Zdroju
Pełna oferta zabiegów obejmuje także zabiegi z zakresu odnowy biologicznej

Atrakcje turystyczne

Rabka-Zdrój to miasteczko uzdrowiskowe, które co roku odwiedzają turyści i kuracjusze – zarówno z Polski, jak i Europy. Jedną z największych atrakcji turystycznych uzdrowiska jest Park Zdrojowy – na jego terenie znajdują się między innymi ścieżki zdrowia, korty tenisowe, tory kręglarskie oraz boisko do siatkówki. Inne atrakcje Rabki-Zdroju to m.in.

 • Rodzinny Park Rozrywki ,,Rabkoland”,
 • Muzeum im. Władysława Orkana,
 • Muzeum Górali i Zbójników,
 • Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce,
 • Państwowy Teatr Lalek.

Fot.: www.uzdrowisko-rabka.pl, www.planetofhotels.com

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “„Rabczański Zdrój” Medical SPA w Rabce-Zdroju”
 1. Mam problemy z kręgosłupem i muszę przyznać, że zabiegi rehabilitacyjne przyniosły niesamotiwą ulgę. Odzyskałam sprawność ruchową.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. W wolnym czasie można skorzystać z przytulnej kawiarni i np. poczytać książkę. Ogólnie super miejsce i klimat. Pokoje schludne i czyste, a kuchnia bardzo smacznas. Jak u mamy 🙂

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Jestem bardzo zadowolony z pobytu w ośrodku.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. W Sanatoeium jest winda, było to dla mnie ogromnym udogodnieniem, gdyż cmam chory kręgosłup i cięzko mi się bło poruszać. Na szczęście zabiegi medyczne przyniosły ogromną ulgę.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Fajne miejsce i super, że jest grota solna. Coś innego.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 6. Sanatorium położone jest w górach, dodaje to niezwykłego klimatu tego miejsca. Zabiegi rehabiliutacyjne zasługują na 6! Korzystałam też z zabiegów z zakresu odnowy biologicznej.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 7. Czyste powietrze i przepiekna okolica. Pokoje są duże i bardzo komfortowe.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w pobliżu sanatorium są jakieś sklepy?

  Najbliższy market spożywczy znajduje się w odległości około 700 metrów.

  Czy możliwy jest pobyt z psem?

  Niestety, nie ma takiej możliwości.