GEOVITA to komfortowy ośrodek wypoczynkowo-rehabilitacyjny, leżący w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego w Krynicy-Zdroju. W obiekcie znajduje się 128 miejsc noclegowych – wszystkie pokoje wyposażone są w prywatne łazienki, telewizję satelitarną, a także bezprzewodowy dostęp do Internetu. Na miejscu dostępny jest ponadto ekskluzywny Instytut SPA & Wellness z bogatą ofertą zabiegów odnowy biologicznej.
Położenie geograficzne
Krynica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Kurort leży w Małopolsce, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Słynie z leczniczego klimatu i licznych rozlewni wód mineralnych.
Lokalizacja i dojazd
Centrum mieści się przy ulicy Leśnej 15 w Krynicy-Zdroju. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w otoczeniu lasów. W okolicy znajduje się wiele kompleksów narciarskich, w tym m.in.: Jaworzyna Krynicka, Wierchomla, Szczawnik czy Dwie Doliny Szczawnik-Wierchomla.

Do Krynicy-Zdroju dojedziesz samochodem (najszybciej z Krakowa i Rzeszowa). Podróżując autem z dalszych zakątków Polski warto kierować się właśnie na te dwa miasta. Od strony Nowego Sącza do kurortu można dojechać drogą krajową nr 75. Dojazd możliwy jest także autobusem.
Warunki pobytu
Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji GEOVITA w Krynicy-Zdroju dysponuje 128 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji gości są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz przestronne apartamenty. W każdym z nich znajduje się: łazienka, telewizor, radio, telefon oraz lodówka. Pokoje rozmieszczone na trzech pierwszych piętrach wyposażone są ponadto w balkony z leżakami. Na terenie obiektu goście mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu.

W ramach pobytu goście ośrodka GEOVITA mogą liczyć na smaczne posiłki – śniadania w formie szwedzkiego bufetu oraz obiady, obiadokolacje i kolacje serwowane z możliwością wyboru diet. Sala restauracyjna pomieści jednocześnie 90 osób.
Na terenie obiektu znajduje się również:
- kawiarnia,
- sala kominkowa,
- 3 w pełni wyposażone sale konferencyjne,
- basen rekreacyjny,
- sala bilardowa,
- pokój zabaw dla dzieci,
- płatny parking.
Specjalizacja leczenia
Ośrodek GEOVITA w Krynicy-Zdroju posiada w swojej ofercie różnie rodzaje pobytów, w tym wczasy zdrowotne i turnusy rehabilitacyjne (usprawniająco-rekreacyjne). Oferta lecznicza jest skierowana w szczególności do osób:
- ze schorzeniami narządu ruchu (m.in. zwyrodnienie kręgosłupa i stawów),
- z chorobami układu krążenia (m.in. choroby sercowo-naczyniowe),
- ze schorzeniami układu oddechowego (astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli),
- z chorobami dermatologicznymi (łuszczyca, egzema).
Oferta zabiegowa
GEOVITA Krynica-Zdrój posiada własną bazę odnowy biologicznej oraz Instytut SPA & Wellness. Pełna oferta zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych obejmuje m.in.:
- zabiegi z zakresu fizykoterapii – krioterapia miejscowa, diadynamik, interdyn, ultradźwięki, jonofereza, lampa kwarcowa, lampa Sollux, lampa Bioptron, laseroterapia, aquavibron, okłady żelowe, teraplus;
- zabiegi z zakresu hydroterapii – bicze szkockie, hydromasaż z ozonem;
- zabiegi z zakresu aerozoloterapii – inhalacje, inhalacje z lekami.
Z kolei w Instytucie SPA & Wellness goście mogą skorzystać z oferty salonu kosmetycznego oraz gabinetu masażu. W ofercie dostępne są m.in.: masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi, masaż relaksacyjny oraz masaż leczniczy.

Atrakcje turystyczne
Krynica-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, dlatego wiele z dostępnych w niej atrakcji ma taki właśnie charakter. Podczas pobytu w Krynicy warto wybrać się do Parku Zdrojowego, który zlokalizowany jest niedaleko hotelu. Miejscem wartym odwiedzenia jest także krynicki Deptak składający się z Bulwaru Dietla oraz części ulicy Nowotarskiej. To przy nim mieszczą się Stare Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy, a także nowoczesna Pijalnia Wód Mineralnych. Pozostałe atrakcje Krynicy-Zdroju to:
- Muzeum Nikifora Krynickiego,
- Góra Parkowa,
- Muzeum Zabawek,
- Krynicki Park Słotwiński,
- Wieża widokowa ,,Ścieżka w koronach drzew”,
- Jaworzyna Krynicka,
- Muzeum Turystyki Górskiej,
- Góra Krzyżowa.
Fot.: www.geovita.pl