Dom Seniora Ułan w Grudziądzu

Dom seniora „Ułan" w Grudziądzu

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Legionów 53
86-300 Grudziądz

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Grudziądz
Województwo: kujawsko-pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Seniora Ułan działa od 2019 roku. Placówka zapewnia całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku. Spełnia wszelkie wymogi stawiane przez Unię Europejską. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych, a jego powierzchnia użytkowa to 950m². Sąsiadujemy z największą przychodnią lekarską w Grudziądzu. Dogodna lokalizacja, empatyczny personel i komfortowe warunki bytowe to tylko niektóre z jego atutów.

Oferta Domu Seniora Ułan w Grudziądzu

Pensjonariusze mają zapewnioną stałą, całodobową opiekę z uwzględnieniem stopnia ich psychicznej i fizycznej sprawności. Dom opieki w Grudziądzu zaspokaja ich potrzeby bytowe, opiekuńcze i wspomagające, w tym:

 • zakwaterowanie i wyżywienie,
 • pomoc w podstawowych czynnościach życiowych,
 • pielęgnację w czasie choroby oraz pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych,
 • niezbędną pomoc w załatwianiu spraw osobistych,
 • ułatwianie kontaktów z otoczeniem.

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora Ułan w Grudziądzu?

Dom Seniora Ułan jest placówka prywatną o charakterze koedukacyjnych. Jego oferta skierowana jest do osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Ośrodek dysponuje 47 miejscami.

Cena pobytu uzależniona jest od rodzaju wybranego pokoju (5400 zł w pokoju 1-osobowym, 4800 zł w pokoju 2- lub 3-osobowym). W cenę nie wlicza się lekarstw i pieluchomajtek.

W Domu Seniora Ułan w Grudziądzu znajduje się duża, słoneczna jadalnia
W Domu Seniora Ułan w Grudziądzu znajduje się duża, słoneczna jadalnia

Warunki lokatorskie w Domu Seniora Ułan w Grudziądzu

Dom Seniora Ułan w Grudziądzu to 3-kondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 950 m². Budynek spełnia wszelkie obowiązujące standardy obowiązujące w UE. Nie ma w nim barier architektonicznych, dzięki czemu jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Ośrodek dysponuje komfortową bazą noclegową. Składają się na nią wygodnie urządzone pokoje z prywatnymi łazienkami, w tym:

 • 6 pokoi 1-osobowych,
 • 6 pokoi 2-osobowych,
 • 4 pokoje 3-osobowe.
W Domu Seniora Ułan w Grudziądzu seniorzy mogą spędzać czas wspólnie w salonie
W Domu Seniora Ułan w Grudziądzu seniorzy mogą spędzać czas wspólnie w salonie

Do dyspozycji pensjonariuszy są ponadto pomieszczenia ogólnodostępne: hol telewizyjny, słoneczna jadalnia, pokój odwiedzin, a także biblioteka. Do domu przynależy duża, zadrzewiona działka. Seniorzy chętnie spędzają tam czas w ciepłe, wiosenne i letnie miesiące.

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym komfortowe warunki bytowe oraz pełne wyżywienie. Codzienne menu składa się z 3 smacznych, domowych posiłków, w tym posiłków dietetycznych.

Położenie geograficzne Domu Seniora Ułan w Grudziądzu

Dom Seniora Ułan w Grudziądzu jest jednym z domów opieki w województwie kujawsko-pomorskim. Grudziądz to miasto w północnej Polsce. Leży na prawym brzegu Wisły. Grudziądz znajduje się 19 km od Radzynia Chełmińskiego, 26 km do Świecia na Wisłą, 34 km od Chełmna i około 35 km od Kwidzyna.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora Ułan w Grudziądzu

Ośrodek znajduje się przy ulicy Legionów 53 w Grudziądzu. Dom opieki mieści się w śródmieściu, przy jednej z głównych ulic miasta. Sąsiaduje z największą przychodnią lekarską w Grudziądzu.

53, Legionów, Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie, 86-302, Polska.

Do Grudziądza można dojechać samochodem. Przez miasto biegnie droga wojewódzka nr 534 (Grudziądz – Wąbrzeźno – Golub-Dobrzyń – Rypin) i droga wojewódzka nr 498 (Grudziądz ul. Paderewskiego – Grudziądz ul. Szosa Toruńska). Grudziądz posiada własną komunikację tramwajową i autobusową. MZK realizuje połączenia na 1 linii tramwajowej i 24 liniach autobusowych.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora Ułan w Grudziądzu

Dom Seniora Ułan w Grudziądzu jest domem opieki położonym w mieście. Największą atrakcją Grudziądza są Stare Spichrze. Kompleks powstał w średniowieczu i pełnił dwie funkcje – magazynową oraz obronną. Wszystko to dzięki grubym na 2 metry murom i niedużym otworom okiennym. Pierwotnie spichrzy było 16. Dzisiaj jest dwukrotnie więcej. Mieszczą się w nich lokale usługowe. Na mapie atrakcji Grudziądza nie mogło zabraknąć również:

 • Bramy Wodnej,
 • Starego Miasta,
 • Pomnika Mikołaja Kopernika,
 • Wieży Klimek,
 • Ruin zamku krzyżackiego,
 • Twierdzy Grudziądz.

Fot.: www.domsenioraulan.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Ile wynosi miesięczny koszt utrzymania w ośrodku osoby niepełnosprawnej fizycznie?

  Miesięczna opłata za pobyt w ośrodku w pokoju 2-osobowym to kwota 5 000 zł miesięcznie + opłata za leki i środki higieny.