Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Parkowa 8,
89-100 Nakło nad Notecią

Lokalizacja: W mieście
Województwo: kujawsko-pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią jest publiczną placówką, której głównym zadaniem jest sprawowanie całodobowej opieki nad osobami przewlekle somatycznie chorymi i w podeszłym wieku. Ośrodek leży w pobliżu parku im. J. Sobieskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala oraz miejskiego basenu. Obiekt jest monitorowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka jest w posiadaniu 9-cio osobowego samochodu dostosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

Oferta DPS w Nakle nad Notecią

DPS w Nakle nad Notecią zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę i pomoc w codziennych czynnościach. Świadczy też usługi medyczne zapewniając im wizyty lekarza pierwszego kontaktu, konsultacje specjalistyczne oraz zaopatrzenie w leki i sprzęt ortopedyczny.

Wizyty lekarza rodzinnego odbywają się na terenie placówki dwa razy w tygodniu. W weekendy, święta i w godzinach nocnych opieka lekarska realizowana jest w ramach ,,nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej”. Codziennie w godzinach 7:00-22:00 w domu opieki w Nakle nad Notecią dyżury pełnią minimum dwie pielęgniarkij. Ponadto w placówce pracują fizjoterapeuci, neurologopeda (terapeuta) oraz tłumacz języka migowego.

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią mają zapewnioną opiekę duszpasterską
Pensjonariusze DPS w Nakle nad Notecią mają zapewnioną opiekę duszpasterską

Kto może skorzystać z oferty DPS w Nakle nad Notecią?

Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią to publiczna placówka o charakterze stacjonarnym. Ośrodek powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym osobach w podeszłym wieku. DPS dysponuje łącznie 80 miejscami – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Warunki lokatorskie w DPS w Nakle nad Notecią

Budynek główny DPS-u składa się z 5 kondygnacji. Przemieszczanie się między piętrami umożliwiają 2 windy osobowe przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Ponadto w budynku znajdują się 2 windy towarowe.

Na terenie obiektu znajduje się komfortowa baza noclegowa. Składa się na nią: 13 pokoi 1-osobowych, 32 pokoje 2-osobowe oraz 1 pokój 3-osobowy. Do dyspozycji seniorów są ponadto pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak:

 • pokój gościnny,
 • 2 sale terapeutyczne,
 • 3 sale rehabilitacyjne,
 • stołówka i kuchenki podręczne,
 • gabinet pomocy doraźnej,
 • aneks biblioteczny,
 • palarnia,
 • pralnie i suszarnie (na każdym piętrze).
Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią dysponuje przytulną świetlicą
DPS w Nakle nad Notecią dysponuje przytulną świetlicą

Pokoje mieszkalne posiadają łazienki. Wszystkie wyposażone są w podstawowe meble i sprzęty, w tym m.in.: łóżko lub tapczan (również w łóżko rehabilitacyjne lub szpitalne), szafkę nocną, szafę na ubrania, stolik z krzesłami. Dodatkowo w pokojach znajduje się także telewizor oraz telefon. Pokoje i łazienki wyposażone są w system przyzywowy zintegrowany z gabinetem pomocy doraźnej.

Na każdym piętrze znajduje się łazienka ogólnodostępna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie jest wyposażone w wanny i hydrauliczne podnośniki przywannowe. Obiekt i jego otoczenie są monitorowane.

Położenie geograficzne DPS w Nakle nad Notecią

DPS w Nakle nad Notecią jest jednym z domów opieki w województwie kujawsko-pomorskim. Nakło nad Notecią to miasto w powiecie nakielskim, w gminie miejsko-wiejskiej Nakło nad Notecią. Geograficznie leży na prawobrzeżnej ziemi nadnoteckiej, w południowo-wschodniej części Krajny, w pasie Pojezierza Południowopomorskiego.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Nakle nad Notecią

Ośrodek mieści się przy ulicy Parkowej 8 w Nakle nad Notecią. Budynek domu opieki znajduje się w pobliżu parku im. J. Sobieskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie: Nakielskiego Ośrodka Kultury, szpitala oraz miejskiego basenu.

8, Parkowa, Nakło nad Notecią, Województwo kujawsko-pomorskie, 89-100, Polska.

Do Nakła nad Notecią można dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem. Przez miasto przebiega linia kolejowa nr 18: Piła – Bydgoszcz – Toruń – Aleksandrów Kujawski – Włocławek – Kutno. W niewielkiej odległości od domu biegnie droga krajowa nr 10: Lubieszyn – Szczecin – Wałcz – Piła – Wyrzysk – Nakło nad Notecią- Bydgoszcz – Toruń – Płońsk.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Nakle nad Notecią

DPS w Nakle nad Notecią jest domem opieki położonym w mieście. W odległości niespełna 20 kilometrów od ośrodka znajduje się Skansen w Osieku na Notecią. To wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający mają okazję bliżej poznać historię regionu. W muzeum zgromadzono pokaźną kolekcję eksponatów z Krajny, Pałuk i terenu Puszczy Noteckiej. Na miejscu organizowane są imprezy cykliczne, takie jak ,,Andrzejki w Skansenie” czy ,,Jesień w polu i zagrodzie”.

Nakło nad Notecią dzieli zaledwie 25 kilometrów od Bydgoszczy. Warto wybrać się do tego miasta, ponieważ czeka w nim na turystów wiele atrakcji. Oto kilka z nich:

 • Leśny Park Kultury i Wypoczynku,
 • Bydgoska Aleja Autografów,
 • Stary Rynek,
 • Galeria Sztuki Nowoczesnej,
 • Dom Leona Wyczółkowskiego,
 • Wenecja Bydgoska,
 • Muzeum Mydła i Historii Brudu,
 • Wyspa Młyńska,
 • Wieża Ciśnień – Muzeum Wodociągów.

Fot.: www.dps-naklo.org

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie