Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy

Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy

Dane kontaktowe:

 • 56/
 • 56/
Adres:

ul. Wiejska 1,
87-300 Brodnica

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Brodnica
Województwo: kujawsko-pomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy jest placówką publiczną działającą od 1991 roku. Ośrodek dysponuje łącznie 46 miejscami. Jego mieszkańcy to osoby przewlekle somatycznie chore i w podeszłym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. DPS dysponuje 32 pokojami dla pensjonariuszy oraz pomieszczeniami ogólnodostępnymi. Na miejscu znajduje się między innymi przestronna jadalnia, pokój pobytu dziennego oraz podręczna kuchnia.

Oferta DPS w Brodnicy

Nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem pensjonariuszy domu opieki w Brodnicy czuwają przez całą dobę wykwalifikowani pracownicy. W domu zatrudnione są opiekunki, pielęgniarki, pracownik socjalny oraz psycholog. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodobowe świadczenia opiekuńczo-pielęgnacyjne
oraz podstawową rehabilitację. Opiekę medyczną nad mieszkańcami sprawuje
Powiatowa Przychodnia Rodzinna przy Zespole Opieki Zdowotnej w Brodnicy.

Na terenie obiektu znajduje się gabinet rehabilitacji, w którym odbywają się z zabiegi z zakresu kinezyterapii. W razie potrzeby mieszkańcy dowożeni są do specjalistycznej Poradni Rehabilitacyjnej. Poprawianie sprawności seniorów odbywa się również podczas terapii zajęciowej. Mieszkańcy domu chętnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych, muzycznych, plastycznych czy rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Brodnicy?

Dom Pomocy Społecznej w Brodnicy to placówka publiczna dysponująca łącznie 46 miejscami pobytu stałego. Ośrodek powstał z myślą o osobach starszych i przewlekle somatycznie chorych – zarówno kobietach, jak i mężczyznach.

Warunki lokatorskie w DPS w Brodnicy

Dom ma 4 kondygnacje i przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na miejscu znajduje się winda osobowa oraz platforma schodowa. Do dyspozycji mieszkańców są 32 pokoje, w tym:

 • 1 pokój 3-osobowy,
 • 12 pokoi 2-osobowych,
 • 19 pokoi 1-osobowych.

Każdy pokój wyposażony jest w węzeł sanitarny (ubikacja i umywalka), telefon, dostęp do sieci lokalnej telewizji kablowej (kilkadziesiąt programów TV), a także instalację przyzywową i alarmowo-przeciwpożarową.

Mieszkańcy domu mogą korzystać z pomieszczeń ogólnodostępnych. Na terenie DPS-u mają dostęp do:

 • pralni,
 • szwalni,
 • fryzjerni,
 • kaplicy,
 • pokoju pobytu dziennego,
 • pokoju gościnnego,
 • palarni,
 • parku.

Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym całodzienne wyżywienie składające się z 3 posiłków z możliwością wyboru rodzaju diety w zależności od schorzenia. Seniorzy jedzą we wspólnej jadalni lub we własnych pokojach. W budynku znajduje się kuchnia pomocnicza, w której mieszkańcy mogą przygotowywać sobie dodatkowe posiłki. Podstawowe produkty żywnościowe oraz napoje dostępne są w niej przez całą dobę.

Położenie geograficzne DPS w Brodnicy

DPS w Brodnicy to jeden z domów opieki w województwie kujawsko-pomorskim. Brodnica to miasto w powiecie brodnickim. Geograficznie leży na pograniczu trzech mezoregionów: Pojezierza Brodnickiego, Doliny Drwęcy oraz Pojezierza Dobrzyńskiego. Miasto położone jest po obu stronach rzeki Drwęcy.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Brodnicy

Ośrodek mieści się przy ulicy Wiejskiej 1 w Brodnicy. Budynek domu opieki znajduje się w centrum miasta, w niewielkiej odległości od Zamku Krzyżackiego w Brodnicy i ważnych punktów usługowych.

1, Wiejska, Brodnica, Województwo kujawsko-pomorskie, 87-301, Polska.

Do Brodnicy najwygodniej dojedziesz własnym samochodem. Przez miasto biegnie droga krajowa nr 15: Olsztyn – Ostróda – Brodnica – Toruń – Gniezno – Krotoszyn – Trzebnica – Wrocław. Miasto ma również połączenia drogowe z Sierpcem, Jabłonowem Pomorskim i Działdowem.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Brodnicy

DPS w Brodnicy jest domem opieki położonym w mieście. Zamek Krzyżacki oddalony jest od niego zaledwie kilka kroków. Ta słynna budowla to dawna siedziba komturów brodnickich. Zamek powstał w XIII wieku. Ma burzliwą historię. Obiekt był kilkukrotnie atakowany przez Szwedów. Samo miasteczko było miejscem miejscem częstych potyczek Polski z Zakonem Krzyżackim. W okolicy nie brakuje też atrakcji przyrodniczych. Brodnica otoczona jest bowiem jeziorami. W okolicy znajdują się jeziora: Wysokie, Bachotek, Strażym, Zbiczno, Sopień, Ciche oraz Mieliwo.

Pozostałe atrakcje w bliskim i nieco dalszym sąsiedztwie miasta to:

 • Ośrodek Chopinowski w Szafarni,
 • Zamek Golub-Dobrzyń,
 • Ruiny zamku krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim,
 • Park Rozrywki Mega-Park w Grudziądzu,
 • Skansen – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Fot.: www.dps-brodnica.bip.net.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie