Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie

Dane kontaktowe:

Adres:

62-410 Zagórów,
ul. Lidmanowskiego 4

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Zagórów,
Województwo: wielkopolskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie to placówka publiczna położona w samym centrum miasta. Ośrodek przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorów wymagających całodobowej opieki. Jest placówką koedukacyjną. Dom jest bezpieczną przystanią dla osób potrzebujących opieki – na miejscu mogą liczyć na komfortowe warunki bytowe, pełne wyżywienie oraz rehabilitację.

Oferta DPS w Zagórowie

Placówka zapewnia swoim podopiecznym całodobową opiekę, pielęgnację w czasie choroby oraz pomoc w codziennych czynnościach życiowych. W domu opieki w Zagórowie działa zespół opiekuńczo-terapeutyczny mający za zadanie opracowywanie i realizowanie indywidualnych planów wsparcia mieszkańca. Seniorzy są pod stałą opieka lekarza rodzinnego, mają również dostęp do lekarzy specjalistów.

Ośrodek oferuje mieszkańcom terapię zajęciową oraz usługi rehabilitacyjne. Pełna oferta zabiegów obejmuje m.in.:

 • ćwiczenia w kabinie UGUL,
 • zabiegi z zakresu hydroterapii,
 • krioterapię,
 • zabiegi fizjoterapeutyczne (magnetronik, laseroterapia, interdynamik),
 • kinezyterapię (rotor, atlas, bieżnia, steper).

W ramach terapii zajęciowej placówka proponuje: muzykoterapię, biblioterapię, choreoterapię i ergoterapię. Mieszkańcy mogą brać także udział w zajęciach rekreacyjnyvh, usprawniających i treningach umiejętności społecznych.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Zagórowie?

Dom Pomocy Społecznej w Zagórowie to placówka publiczna o charakterze koedukacyjnym. Ośrodek dysponuje 80 miejscami. Powstał z myślą o osobach przewlekle somatycznie chorych, w tym seniorach wymagających całodobowej opieki. Podmotem prowadzącym domu jest Powiat Słupecki.

Warunki lokatorskie w DPS w Zagórowie

DPS składa się z 4-kondygnacyjnego budynku głównego, pralni i zespołu garaży. Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi z kącikiem sanitarnym. Wszystkie są wyposażone w podstawowe meble i sprzęty. Pełen węzeł sanitarny znajduje się na każdej kondygnacji.

Budynek i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych. Na każdej kondygnacji znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak się pokój dziennego pobytu z telewizorem i biblioteczką, a także podręczna kuchnia.

W Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie znajduje się kaplica
W DPS w Zagórowie znajduje się kaplica

Na terenie domu funkcjonuje ponadto gabinet fryzjerski. Seniorzy mają także dostęp do kaplicy – raz w tygodniu na miejscu odbywa się msza święta.

Ośrodek ma powierzchnię ponad 1 ha, z czego 1/3 to teren użytkowany rolniczo (ogród warzywny). Pozostałą część zajmuje teren rekreacyjny wraz z altanką i ławeczkami zapewniający atrakcyjne warunki do wypoczynku.

Położenie geograficzne DPS w Zagórowie

DPS w Zagórowie jest jednym z domów opieki w województwie wielkopolskim. Zagórów to miasto w powiecie słupeckim, w gminie Zagórów. Miejscowość leży na skraju Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu rzeki Warty, w odległości około 16 kilometrów od Słupcy.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Zagórowie

Dom opieki mieści się przy ulicy Lidmanowskiego 4 w Zagórowie. Obiekt znajduje się w centrum miasteczka, na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego. Od Konina dzieli go około 25 kilometrów, zaś od Sanktuarium Maryjnego w Licheniu – 40 kilometrów.

4, Lidmanowskiego, Zagórów, Wielkopolskie, 62-410, Polska.

Do Zagórowa najszybciej dojedziesz samochodem. W odległości kilkunastu kilometrów od miasta biegnie autostrada A2, stanowiąca fragment drogi międzynarodowej E30. Trasa łączy między innymi aglomeracje Poznania, Łodzi i Warszawy.

Teren wokół Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie
Teren wokół DPS w Zagórowie

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Zagórowie

DPS w Zagórowie jest domem opieki położonym w mieście. Zagórów leży zaledwie 25 kilometrów od Konina. To tam znajduje się Park Makiet Mikroskala, łączący w sobie rozrywkę z edukacją. Na miejscu na zwiedzających czekają makiety o różnorodnej tematyce – od motywów historycznych, poprzez przyrodnicze, aż po filmowe. Po zwiedzaniu można udać się do sklepu Mądra Zabawka – w jego asortymencie znajdziesz unikatowe modele do składania. Pozostałe atrakcje w bliższej i nieco dalszej okolicy to:

 • Muzeum Star Wars w Witaszycach,
 • Pokazowa Zagroda Zwierząt w Gołuchowie,
 • Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie,
 • Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie,
 • Golgota w Licheniu,
 • Sanktuarium w Licheniu,
 • Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie,
 • Pałac w Dobrzycy – Muzeum Ziemiaństwa.

Fot.: www.zagorow.domypomocy.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie