Dom Pomocy Społecznej eMKaMED Żebry-Laskowiec

Dane kontaktowe:

Adres:

Żebry Laskowiec 70A,
07-322 Nur

Lokalizacja: Pod lasem W dolinie
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej eMKaMED powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku – zarówno kobietach, jak i mężczyznach. Ośrodek oferuje im całodobową opiekę, zakwaterowanie w pokojach z łazienkami, a także pełne wyżywienie. Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, więc z powodzeniem mogą w nim zamieszkać także seniorzy na wózkach inwalidzkich. Na miejscu mogą liczyć na udział w terapii zajęciowej i rehabilitacji.

Oferta DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu

Opiekę lekarską nad mieszkańcami domu opieki w Żebrach-Laskowcu sprawuje lekarz rodzinny – na jego zlecenie realizowane są także konsultacje specjalistyczne. Ośrodek pokrywa opłaty ryczałtowe za leki oraz odpłatność do wysokości limitu ceny za sprzęt ortopedyczny, aparaty słuchowe czy wózki inwalidzkie.

Seniorzy mają zapewnione ponadto:

 • całodobową opiekę pielęgniarską,
 • rehabilitację usprawniającą i usuwającą dolegliwości bólowe,
 • udział w terapii zajęciowej.

Kto może skorzystać z oferty DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu?

Dom Pomocy Społecznej eMKaMED Żebry-Laskowiec to placówka publiczna dysponująca 30 miejscami pobytu stałego. Ośrodek ma charakter koedukacyjny. Jego mieszkańcy to osoby w podeszłym wieku, w tym seniorzy o ograniczonej sprawności ruchowej.

Warunki lokatorskie w DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu

Dom Pomocy Społecznej eMKaMED to 1-kondygnacyjny budynek, w którym nie ma barier architektonicznych. Są za to pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami, w których seniorzy mogą się zadomowić. Ośrodek zapewnia swoim podopiecznym nie tylko zakwaterowanie, ale i całodzienne wyżywienie – 4 posiłki dziennie z uwzględnieniem indywidualnych diet.

Na terenie domu znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak sala pobytu dziennego czy podręczna kuchenna. Na miejscu dostępna jest także winda. Bezpieczeństwo zapewnia system przyzywowo-alarmowy oraz system alarmu przeciwpożarowego.

Jeden z pokoi w Domu Pomocy Społecznej eMKaMEDw Żebrach-Laskowcu
Jeden z pokoi w DPS eMKaMEDw Żebrach-Laskowcu

Położenie geograficzne DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu

DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Żebry-Laskowiec to niewielka wieś w centralnej Polsce. Miejscowość jest położona w powiecie ostrowskim, w gminie Nur.

Lokalizacja i dojazd do DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu

Dom opieki mieści się pod adresem Żebry Laskowiec 70A. To cicha i spokojna miejscowość. Bliskość lasu i oddalenie od zabudowań stwarza doskonałe warunki od odpoczynku.

Żebry-Laskowiec, Mazowieckie, 07-322, Polska.

Do wsi dojedziesz samochodem. W niewielkiej odległości od domu biegnie droga wojewódzka nr 694, łącząca drogę krajową nr 8 w miejscowości Poręba-Kocęby z Ciechanowcem. Trasa ta przecina drogę krajową nr 63 w Nurze.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu

DPS eMKaMED w Żebrach-Laskowcu jest domem opieki położonym pod lasem. Żebry-Laskowiec to niewielka miejscowość leżąca zaledwie 9 kilometrów od Ciechanowca. Wieś otaczają pola uprawne, łąki i lasy – nie ma tu zbyt wielu atrakcji. W ich poszukiwaniu należy udać się do okolicznych miejscowości. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić:

 • Muzeum Rolnictwa – Skansen w Ciechanowcu,
 • Nazistowski obóz zagłady w Treblince,
 • Podlaski Ogród Ziołowy w Korycinach,
 • Muzeum Diecezjalne w Drohiczynie,
 • Rynek Miejski w Węgrowie,
 • Pałac w Patrykozach,
 • Zamek Liw w Węgrowie,

Fot.: www.dpszebry.xaa.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie