Dom Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Brzozowa 35
66-446 Osiedle Poznańskie

Lokalizacja: W dolinie
Województwo: lubuskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

„Srebrna Magnolia” to prywatny dom opieki, położony zaledwie kilka kilometrów od centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Ośrodek powstał z myślą o osobach starszych, poszukujących spokojnego miejsca stałego lub okresowego pobytu. Pensjonariusze mogą tu liczyć na całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu oraz komfortowe warunki bytowe. Ośrodek zapewnia im również całodobowe wyżywienie, składające się z 5 posiłków.

Oferta Domu Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim

Ośrodek „Srebrna Magnolia” to placówka świadcząca całodobową opiekę. W ramach usług opiekuńczych seniorzy mają zapewnioną między innymi pomoc w podstawowych czynnościach życiowych.

Nad zdrowiem i bezpieczeństwem seniorów czuwa doświadczony personel. Do jego zadań należy także pielęgnacja podopiecznych podczas choroby. Mieszkańcy domu są ponadto pod stałą opieką lekarza rodzinnego.

Dbając o utrzymanie kondycji intelektualnej pensjonariuszy, personel domu opieki w Osiedlu Poznańskim prowadzi codzienną terapię zajęciową. Gry, testy, zabawy i zajęcia praktyczne pozwalają na urozmaicenie dnia. Są też pomocne w aktywizacji seniorów i rozwijaniu ich zainteresowań.

Kto może skorzystać z oferty Domu Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim?

Dom Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim to placówka prywatna stworzona z myślą o osobach w podeszłym wieku, w tym osobach niepełnosprawnych. Ośrodek ma charakter koedukacyjny i dysponuje 71 miejscami.

Oferta domu obejmuje pobyty stałe i czasowe. Ceny uzależnione są od stanu zdrowia seniorów i rodzaju pokoju. W ramach pobytu pensjonariusze mogą liczyć na:

 • zakwaterowania,
 • wyżywienie w postaci 5 posiłków,
 • opiekę lekarsko-pielęgniarską,
 • codzienne pranie i sprzątanie,
 • terapię zajęciową.

Warunki lokatorskie w Domu Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim

Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wyeliminowane zostały wszelkie bariery architektoniczne – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Łazienki dostosowano do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej – zainstalowano w nich specjalne uchwyty przy sanitariatach i prysznice bez brodzików.

Jednym z atutów ośrodka jest duży ogród oraz taras. Na miejscu znajduje się komfortowa baza noclegowa składająca się z pokoi 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami. W każdym z pokoi znajduje się telewizor.

Cała infrastruktura domu została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców. Przestronna jadalnia, sala terapeutyczna oraz salon dzienny z biblioteczką i kominkiem stwarzają możliwości ciekawego spędzania czasu.

Położenie geograficzne Domu Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim

Dom Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim jest jednym z domów opieki w województwie lubuskim. Osiedle Poznańskie to wieś położona w powiecie gorzowskim, w gminie Deszczno. Miejscowość zlokalizowana jest w odległości około 8 km od centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Osiedle Poznańskie to najliczniejsza miejscowość w gminie.

Lokalizacja i dojazd do Domu Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim

Dom opieki mieści się przy ulicy Brzozowej 35 w Osiedlu Poznańskim. Obiekt znajduje się zaledwie 8 km o centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w spokojnej okolicy. Zielony teren wokół domu to dodatkowy atut – ogród jest bowiem do dyspozycji mieszkańców placówki.

Dom Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim i jego najbliższe otoczenie są przyjazne osobom niepełnosprawnym
Dom Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim i jego najbliższe otoczenie są przyjazne osobom niepełnosprawnym

Osiedle Poznańskie jest połączone z Gorzowem Wielkopolskim linią MZK. W niewielkiej odległości od wsi biegnie droga krajowa nr 3, przebiegająca południkowo ze Świnoujścia do Jakuszyc. Trasa prowadzi przez 3 województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie.

35, Brzozowa, Lubuskie, 66-446, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim

Dom Seniora „Srebrna Magnolia” w Osiedlu Poznańskim jest domem opieki położonym w dolinie. Osiedle Poznańskie to niewielka miejscowość, w której poza piękną przyrodą nie ma zbyt wielu atrakcji. W ich poszukiwaniu należy udać się nieco dalej, na przykład do oddalonego o około 7 km Gorzowa Wielkopolskiego. Bulwar Nadwarciański to jedna z takich atrakcji. To właśnie tutaj znajduje się zabytkowa i najdłuższa w Polsce estakada kolejowa mająca już ponad 100 lat. Bulwar to doskonałe miejsce na romantyczny spacer, spotkanie ze znajomymi, a także rodzinne wyjście. Jakie jeszcze atrakcje turystyczne można znaleźć w promieniu około 50 km? Oto kilka z nich:

 • Muzeum Grodu Santok w Santoku,
 • Zamek piastowski w Międzyrzeczu,
 • MRU – Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie,
 • Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej w Drezdenku,
 • Bajkowy Park Rozrywki ,,Majaland” w Kownatach.

Fot.: www.srebrnamagnolia.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy na miejscu dostępne jest miejsce parkingowe?

  Tak, dostępne są miejsca parkingowe.