Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Aleja Juliusza Słowackiego 29
65-326 Zielona Góra

Lokalizacja: Pod lasem W mieście
Województwo: lubuskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze to placówka publiczna stworzona z myślą o osobach starszych i przewlekle somatycznie chorych. Ośrodek położony jest z dala od zgiełku i hałasu, w dzielnicy otoczonej zielenią i pięknymi widokami. Jego infrastruktura pozbawiona jest barier architektonicznych. W budynku znajdują się dwie windy i inne udogodnienia dla osób mniej sprawnych, takie jak podjazdy dla wózków inwalidzkich, poręcze, uchwyty przy sanitariatach czy automatyczne drzwi.

Oferta DPS w Zielonej Górze

Pensjonariusze mają zapewnioną całodobową opiekę i pielęgnację. Doświadczony i odpowiednio wykwalifikowany personel medyczno-opiekuńczy czuwa nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem. W ramach usług wspomagających mieszkańcy domu opieki w Zielonej Górze mogą brać udział w terapii zajęciowej oraz korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych.

Kącik biblioteczny, wspólne oglądanie telewizji, słuchanie muzyki czy gry umysłowo-zręcznościowe to tylko niektóre propozycje spędzenia wolnego czasu w ośrodku. Personel z myślą o swoich podopiecznych organizuje wieczorki tematyczne, imprezy okolicznościowe czy rozgrywki sportowe.

Placówka świadczy usługi w zakresie rehabilitacji. W budynku znajdują się gabinety fizykoterapii i kinezyterapii. Zabiegi rehabilitacyjne stosowane są z pozytywnym skutkiem w leczeniu schorzeń ortopedycznych, reumatycznych i neurologicznych.

Kto może skorzystać z oferty DPS w Zielonej Górze?

Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze to publiczna placówka, której podmiotem prowadzącym jest Urzad Miejski w Zielonej Górze. Ośrodek przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. DPS dysponuje łącznie 68 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS w Zielonej Górze

Budynek DPS-u jest 2-kondygnacyjny i pozbawiony barier architektonicznych. W obiekcie znajdują się dwie windy i inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym podjazdy dla wózków inwalidzkich, specjalne uchwyty przy sanitariatach oraz instalacja przywoławcza w każdym pokoju.

Ośrodek dysponuje standardowo wyposażonymi pokojami. Do dyspozycji pensjonariuszy jest 14 pokoi 2-osobowych z łazienką i toaletą, 16 pokoi typu studio ze wspólną łazienką i toaletą oraz 8 pokoi z ogólnodostępną łazienką i toaletą. Każdy pokój posiada balkon.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze spędzają wolny czas w świetlicy i innych pomieszczeniach ogólnodostępnych
Mieszkańcy DPS w Zielonej Górze spędzają wolny czas w świetlicy i innych pomieszczeniach ogólnodostępnych

W budynku znajduje się nowoczesna kuchnia i stołówka. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami HACCP i indywidualnymi potrzebami mieszkańców. W stołówce każdego dnia podawane są trzy główne posiłki odpowiadające wszelkim dietetycznym wymaganiom.

Na terenie domu znajdują się również inne pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak:

 • świetlica,
 • biblioteka,
 • pokój terapii zajęciowej,
 • sala dziennego pobytu,
 • pracownia komputerowa,
 • kaplica.

Położenie geograficzne DPS w Zielonej Górze

DPS w Zielonej Górze jest jednym z domów opieki w województwie lubuskim. Zielona Góra to miasto w powiecie zielonogórskim. Geograficznie leży na terenie podprowincji Pojezierza Południowobałtyckiego. Razem z Sulechowem i Nową Solą tworzy tzw. Lubuskie Trójmiasto.

Lokalizacja i dojazd do DPS w Zielonej Górze

Ośrodek mieści się przy Alei Juliusza Słowackiego 29 w Zielonej Górze. To cicha i spokojna dzielnica miasta. W okolicy domu opieki znajduje się wiele terenów zielonych, a także przystanki autobusowe.

29, aleja Juliusza Słowackiego, Zielona Góra, Województwo lubuskie, 65-326, Polska.

Dojazd do Zielonej Góry z okolicznych miejscowości nie powinien sprawić nikomu większych problemów. W niewielkiej odległości od ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 283, biegnąca z Zielonej Góry przez Kożuchów do drogi DW292 w kierunku Bytomia Odrzańskiego. Na terenie miasta znajdują się przystanki autobusowe i stacje kolejowe. Po Zielonej Górze kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Zielonej Górze

DPS w Zielonej Górze jest domem opieki położonym w mieście. Zielona Góra wielu osobom kojarzy się z jednym z najdłuższych ciągów spacerowych w Polsce. Przy zielonogórskim deptaku znajdują się kolorowe kamienice oraz liczne kawiarenki i restauracje, w których można miło spędzić popołudnie lub wieczór. Miasto ma zwiedzającym do zaoferowania także inne atrakcje, w tym:

 • Palmiarnię i Park Winny,
 • Park Książęcy Zatonie,
 • Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus,
 • Muzeum Ziemi Lubuskiej,
 • Ogród Botaniczny z mini zoo,
 • Muzeum Etnograficznie w Ochli,
 • Wzgórza Piastowskie.

Fot.: www.dpszgora.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie