Dom Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku

Dane kontaktowe:

 • 913
 • 502
Adres:

Osiedle Słoneczne 2
72-420 Dziwnówek

Lokalizacja: Nad morzem
Miasto: Dziwnówek
Województwo: zachodniopomorskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

„Słoneczny Dom” to komfortowy obiekt, pozbawiony barier architektonicznych. Ośrodek dysponuje terenem rekreacyjno-wypoczynkowym z dużą ilością zieleni i kwiatów, windą, a także komfortową bazą noclegową. Dla przyszłych mieszkańców przygotowano pokoje 1-, 2- i 3-osobowe oraz 2-pokojowe apartamenty. Jednorazowo w Domu Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku może zamieszkać od 36 do 40 osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych lub w podeszłym wieku.

Oferta „Słonecznego Domu” w Dziwnówku

W ramach pobytu w domu opieki w Dziwnówku pensjonariusze korzystają z kompleksowych usług pielęgnacyjno-zdrowotnych. W budynku znajduje się gabinet zabiegowo–pielęgniarski, gabinet kinezyterapii do ćwiczeń rehabilitacyjnych, a także gabinet fizykoterapii.

Wśród proponowanych zabiegów można wymienić:

 • laseroterapię,
 • naświetlanie lampą Sollux,
 • magnetronik,
 • prądy.
W Dom Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku znajduje się sala gimnastyczna wyposażona w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń
W „Słoneczny Domu” w Dziwnówku znajduje się sala gimnastyczna wyposażona w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń

Kto może skorzystać z oferty „Słonecznego Domu” w Dziwnówku?

Dom Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku to prywatna placówka dysponująca maksymalnie 40 miejscami dla pensjonariuszy. Oferta ośrodka skierowana jest do osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych oraz osób w podeszłym wieku.

Warunki lokatorskie w „Słonecznym Domu” w Dziwnówku

W budynku i jego otoczeniu nie ma barier architektonicznych. Z myślą o mniej sprawnych pensjonariuszach w ośrodku zainstalowano windę. Dodatkowym atutem ,,Słonecznego Domu” jest teren rekreacyjno-wypoczynkowy z dużą ilością zieleni i kwiatów. Działka jest ogrodzona i objęta zewnętrznym monitoringiem.

Ośrodek dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi, a także 3 apartamentami 2-pokojowymi. Pokoje wyposażone są w funkcjonalne meble, telewizor, radio, lodówkę, system przywoławczy oraz dostęp do Wi-Fi. Każdy z nich posiada ponadto prywatną łazienkę z zamontowanymi uchwytami dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie obiektu znajduje się ponadto łazienka z zamontowaną wanną dla osób mniej sprawnych fizycznie, sala do spotkań integracyjnych i terapii zajęciowej, a także sala pobytu dziennego.

Pokoje w Domu Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku są przytulne i słoneczne
Pokoje w ,,Słonecznym Domu” są przytulne i słoneczne

Pensjonariusze Domu seniora „Słoneczny Dom” mają zapewnione całodzienne wyżywienie składające się z 5 posiłków (3 posiłki główne, drugie śniadanie i podwieczorek). Menu uwzględnia indywidualne diety i zalecenia żywieniowe określone przez lekarza. Dodatkowo mieszkańcy ośrodka mają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów. Wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu, w profesjonalnie urządzonej kuchni. Posiłki serwowane są w dużej jadalni z kominkiem lub bezpośrednio do pokoju.

Położenie geograficzne „Słonecznego Domu” w Dziwnówku

Dom Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku jest jednym z domów opieki w województwie zachodniopomorskim. Dziwnówek to miejscowość w powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów. Geograficznie leży w zachodniej części wybrzeża, pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską, będącego północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Lokalizacja i dojazd do „Słonecznego Domu” w Dziwnówku

Dom opieki mieści się pod adresem Osiedle Słoneczne 2 w Dziwnówku. Obiekt położony jest nad Zatoką Wrzosowską, w cichej i spokojnej okolicy.

Dom Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku położony jest w niesamowicie malowniczym miejscu
„Słoneczny Dom” w Dziwnówku położony jest w niesamowicie malowniczym miejscu

Najszybciej i najwygodniej dojedziesz do Dziwnówka własnym samochodem. Na terenie miejscowości krzyżują się dwie drogi wojewódzkie – biegnąca wzdłuż wybrzeża droga wojewódzka nr 102 z Międzyzdrojów z drogą wojewódzką nr 107 prowadzącą przez Kamień Pomorski do drogi krajowej nr 3. DW102 biegnie bezpośrednio obok ośrodka.

2, Osiedle Słoneczne, Dziwnówek, Zachodniopomorskie, 72-420, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy „Słonecznego Domu” w Dziwnówku

Dom Seniora „Słoneczny Dom” w Dziwnówku jest domem opieki położonym nad morzem. Największym magnesem przyciągającym turystów do Dziwnówka jest jego rozległa, piaszczysta plaża. Wyjątkowy fragment klifowy tej plaży podlega ochronie. Dodatkowo, przez malownicze miasteczko przebiegają trzy fascynujące szlaki turystyczne:

 • Międzynarodowy szlak rowerowy wokół Bałtyku (Dziwnów→ Pobierowo),
 • Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego (Dziwnów→ Pobierowo),
 • Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim (Dziwnówek→ Kamień Pomorski→ Wolin→ Lubin→ Międzyzdroje→ Świnoujście).

Inne atrakcje w okolicy to:

 • Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie,
 • Mini Oceanarium w Pobierowie,
 • Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim,
 • Multimedialne Muzeum na Klifie,
 • Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu,
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu.

Fot.: www.sloneczny-dom.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie