Dom Pomocy Społecznej Św. Antoniego w Wydminach

Dom Pomocy Społecznej Św. Antoniego w Wydminach

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Źródlana 2,
11-510 Wydminy

Lokalizacja: Nad jeziorem
Miasto: Wydminy
Województwo: warmińsko-mazurskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
publiczne
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby przewlekle somatczynie chore
Opis

DPS Św. Antoniego to samodzielny ośrodek powołany przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Chrystusa Zbawiciela w Wydminach. Placówka powstała z myślą o osobach w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Zapewnia im całodobową opiekę i zaspokaja potrzeby bytowe. Mieszkańcy domu zakwaterowani są w pokojach 1- i 2-osobowych. Opiekę nad nimi sprawuje kadra wyspecjalizowana w zakresie pielęgnacji, fizjoterapii oraz terapii zajęciowej.

Oferta DPS Św. Antoniego w Wydminach

Każdy pensjonariusz może liczyć na całodobową opiekę wykwalifikowanego personelu. Do jego zadań należy między innymi pomoc seniorom w codziennych czynnościach, takich jak karmienie czy higiena osobista. W budynku domu opieki w Wydminach znajduje się gabinet lekarski, w którym regularnie przyjmuje lekarz rodzinny. W ciągu dnia dyżury sprawuje pielęgniarka. DPS organizuje swoim podopiecznym także wizyty u lekarzy specjalistów czy wizyty w gabinetach zabiegowych.

W Domu Pomocy Społecznej w Wydminach dostępna jest rehabilitacja oraz terapia zajęciowa prowadzona pod okiem wyszkolonych rehabilitantów i terapeutów. Ośrodek prowadzi dla pensjonariuszy pełną dokumentację medyczną, zaopatruje ich w leki i niezbędne wyposażenie medyczne oraz realizuje zlecenia NFZ.

Kto może skorzystać z oferty DPS Św. Antoniego w Wydminach?

DPS Św. Antoniego to publiczna placówka prowadzona przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Chrystusa Zbawiciela. Ośrodek dysponuje łącznie 41 miejscami. Oferta skierowana jest do osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych (kobiet i mężczyzn). Pensjonariusze mogą skorzystać z dwóch opcji pobytu – stałego (długoterminowego) lub czasowego.

Warunki lokatorskie w DPS Św. Antoniego w Wydminach

Ośrodek oddaje do dyspozycji mieszkańców pokoje 1- i 2-osobowe wyposażone w podstawowe meble i sprzęty. Przy każdym z nich znajduje się łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Seniorzy mają zapewnione usługi bytowe i wspomagające, w tym pranie odzieży czy całodzienne wyżywienie. Posiłki są smaczne i zbilansowane, a menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne.

Pensjonariusze spędzają czas w ciągu dnia wspólnie. Na terenie ośrodka znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak świetlica. Wiosną i latem chętnie korzystają z ogrodu.

Położenie geograficzne DPS Św. Antoniego w Wydminach

DPS Św. Antoniego w Wydminach jest jednym z domów opieki w województwie warmińsko-mazurskim. Wydminy to wieś w powiecie giżyckim, w gminie Wydminy. Miejscowość leży nad Jeziorem Wydmińskim. Jest wsią letniskową z ośrodkami wczasowymi.

Lokalizacja i dojazd do DPS Św. Antoniego w Wydminach

Ośrodek mieści się przy ulicy Źródlanej 2 w Wydminach. Dom opieki znajduje się w samym centrum miasteczka, przy drodze wojewódzkiej nr 655, nieopodal Jeziora Wydmińskiego. Odległość od głównych obiektów i instytucji wynosi m.in.:

 • kościół – 50 metrów,
 • centrum miasteczka – 100 metrów,
 • przychodnia lekarska – 400 metrów,
 • market spożywczy – 600 metrów,
 • dworzec PKP i PSK w Wydminach – 1 kilometr.

2, Źródlana, Wydminy, Województwo warmińsko-mazurskie, 11-510, Polska.

Dom położony jest na terenie działki z mnóstwem zieleni, kwiatów, krzewów i drzew. W ogrodzie przygotowano dla seniorów wygodne ławeczki i miejsce do grillowania. Przed budynkiem znajduje się obszerny parking dla odwiedzających.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Św. Antoniego w Wydminach

Dom Pomocy Społecznej Św. Antoniego w Wydminach jest domem opieki położonym nad jeziorem. Wydminy znajdują się w jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej znajdują się takie atrakcje, jak Jezioro Niegocin w Giżycku, Wioska Indiańska w Spytkowe czy Twierdza Boyen we wsi Mazury. Region słynie z pięknej przyrody, licznych jezior i fascynujących zabytków. Będąc na Mazurach obowiązkowo musisz odwiedzić:

 • Zamek Ryn,
 • Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie,
 • Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
 • Muzeum Mleka w Grajewie,
 • Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie,
 • Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce,
 • Zamek Biskupów Warmińskich w Reszlu.

Fot.: www.dpswydminy.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie