Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu

Dane kontaktowe:

 • 55
 • 55
 • 55
Adres:

82-300 Elbląg,
ul. Toruńska 17

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Elbląg
Województwo: warmińsko-mazurskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” położony jest w zacisznej i zielonej dzielnicy willowej. Ośrodek powstał z myślą o osobach starszych i przewlekle somatycznie chorych – i jedni, i drudzy znajdą tu ciszę, spokój i doskonałe warunki lokalowe. Dużym atutem jest otoczenie obiektu. Nieograniczony dostęp do terenów rekreacyjnych to świetna okazja, by spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. W okresie jesienno–zimowym natomiast do dyspozycji pensjonariuszy jest ogród zimowy, znajdujący się w patio budynku.

Oferta DPS „Niezapominajka” w Elblągu

Na miejscu pracuje doświadczony i wykwalifikowany personel. Zespół składa się z: opiekunów, pielęgniarek, pokojowych, instruktorów terapii zajęciowej, rehabilitanta, masażysty, psychologa, pracowników socjalnych oraz pracowników administracyjnych.

Mieszkańcy domu opieki w Elblągu każdego dnia korzystają z rehabilitacji. Do ich dyspozycji jest sala wyposażona w profesjonalny sprzęt, w tym m.in.: kabinę UGUL, tablice do ćwiczeń manualnych, rower treningowy, bieżnię, rotory do ćwiczeń kończyn górnych czy lustro do samoobserwacji.

Rehabilitacja w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu wykonywana jest w zakresie:

 • kinezyterapii – gimnastyka poranna, ćwiczenia ogólnousprawniające, ćwiczenia manualne, ćwiczenia w odciążeniu, ćwiczenia samowspomagane;
 • fizykoterapii – prąd galwaniczny, prąd diadynamiczny, prąd interferencyjny, TENS, elektrostymulacja, naświetlanie lampą Sollux, krioterapia, helioterapia, laseroterapia, magnetoterapia, ultradźwięki;
 • hydroterapii – masaż podwodny całego ciała, masaż kręgosłupa, kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych;
 • masażu – masaż leczniczy, sekwencyjny masaż uciskowy BOA.

Seniorzy mogą uczestniczyć też w zajęciach terapeutycznych, które dostosowane są do potrzeb i zainteresowań mieszkańców. Zajęcia manualne odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00 w sali terapii zajęciowej .Wśród proponowanych form terapii zajęciowej można wymienić:

 • zajęcia plastyczno-techniczne,
 • biblioterapię,
 • aromaterapię,
 • zajęcia muzyczne,
 • zajęcia kulturano-oświatowe,
 • warsztaty komputerowe.

Kto może skorzystać z oferty DPS „Niezapominajka” w Elblągu?

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu jest placówką publiczną o charakterze stacjonarnym. Podmiotem prowadzącym jest Miasto Elbląg. Ośrodek przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych i w podeszłym wieku. Dysponuje 135 miejscami.

Warunki lokatorskie w DPS „Niezapominajka” w Elblągu

Kompleks składa się z 3-kondygnacyjnego budynku oraz drugiego, mniejszego budynku parterowego z częścią gospodarczą. Do dyspozycji mieszkańców jest też podpiwniczenie. Pomieszczenia te są zaadaptowane na sale do hydroterapii.

Na terenie ośrodka znajdują się 2 stołówki. Pierwsza z nich pełni funkcję jadalnianą dla osób pełnosprawnych, druga zaś przeznaczona jest dla osób wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Do dyspozycji mieszkańców jest ponadto: biblioteka, sala komputerowa, świetlica dziennego pobytu oraz niewielki, ale świetnie zaopatrzony sklepik. Potrzeby duchowe seniorzy mogą zaspokoić w kaplicy.

Pokoje w Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu posiadają własny węzeł sanitarny
Pokoje w DPS „Niezapominajka” w Elblągu posiadają własny węzeł sanitarny

Dom jest placówką koedukacyjną, która dysponuje pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym z nich znajdują się niezbędne meble i sprzęty, w tym: szafa ubraniowa, wygodne łóżka, stolik z krzesłami, szafki nocne oraz instalacja przywoławcza.

W budynku są dostępne dodatkowe łazienki posiadające stanowisko prysznicowe dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz uchwyty ułatwiające podnoszenie. Znajdują się w nich również mobilne wanny.

Położenie geograficzne DPS „Niezapominajka” w Elblągu

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu jest jednym z domów opieki w województwie warmińsko-mazurskim. Elbląg to najstarszy ośrodek miejski w województwie i zarazem jeden z najstarszych w Polsce (1237). Geograficznie leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego, na pograniczu Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej, na terenie Pobrzeża Gdańskiego.

Lokalizacja i dojazd do DPS „Niezapominajka” w Elblągu

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” mieści się przy ulicy Toruńskiej 17 w Elblągu. Znajduje się w dzielnicy willowej, z dala od ulic szybkiego ruchu i miejskiego zgiełku. W sąsiedztwie domu opieki znajduje się park krajobrazowy Bażantarnia oraz park miejski Dolinka. Kompleks otaczają ogród i sad owocowy.

Teren przed Domem Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu pełni funkcję rekreacyjne
Teren przed DPS „Niezapominajka” w Elblągu pełni funkcję rekreacyjne

Kilkaset metrów od domu, przy ulicy Toruńskiej znajduje się przystanek autobusy (,,Kościuszki – Toruńska”). Zatrzymują się na nim autobusy linii 17 i C.

Kilka kilometrów do ośrodka biegnie droga wojewódzka nr 504, łącząca Elbląg z Braniewem. Trasa przebiega przez 3 powiaty: miasto Elbląg, elbląski i braniewski. Można nią dojechać do takich miejscowości jak: Piastowo, Huta Żuławska, Pogrodzie, Frombork, Stępień, Działy czy Prętki.

17, Toruńska, Elbląg, Warmińsko-Mazurskie, 82-300, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS „Niezapominajka” w Elblągu

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” w Elblągu jest domem opieki położonym w mieście. W Elblągu znaleźć można sporo atrakcji – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Z myślą o jednych i drugich powstał Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia. Kompleks znajduje się przy drodze ekspresowej S7 na trasie Gdańsk – Warszawa. Parku zajmuje powierzchnię ponad 22 ha. Na tym obszarze funkcjonuje między innymi: park linowy, największa na świecie pneumatyczna zjeżdżalnia, osada wikingów oraz wyspa iluzji. Inne atrakcje turystyczne w mieście i okolicy to:

 • Park Bażantarnia w Elblągu,
 • Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich,
 • Muzeum Stutthof – Nazistowski Obóz Koncentracyjny w Sztutowie,
 • Muzeum Bursztynu w Stegnie,
 • Zamek w Malborku,
 • Park Astronomiczny Mikołaja Kopernika w Roninie,
 • Planetarium we Fromborku.

Fot.: www.dpsniezapominajka.elblag.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie