Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Toruniu – oddział w Ciechocinku

Dane kontaktowe:

 • (54
Adres:

Piłsudskiego 3
87-720 Ciechocinek

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Miasto: Ciechocinek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie to nowoczesny kompleks składający się z dwóch budynków – w pierwszym z nich znajduje się nowoczesne centrum medyczne z bazą zabiegową, w drugim zaś baza hotelowa. Goście ośrodka mogą korzystać na miejscu z wielu udogodnień – do ich dyspozycji jest jadalnia, basen solankowy, gabinet kosmetyczny, kawiarnia, a także monitorowany parking.

Położenie geograficzne

Ciechocinek to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Miasteczko leży między Toruniem a Włocławkiem, na terenie Kujaw. Administracyjnie położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie aleksandrowskim.

Lokalizacja i dojazd

Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Ciechocinku to nowoczesny obiekt, leżący w samym centrum dzielnicy uzdrowiskowej. Obiekt zlokalizowanym jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego i fontanny „Grzybek”, w niewielkiej odległości od Ciechocińskich Tężni Solankowych.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Toruniu – oddział w Ciechocinku
Kompleks obejmuje dwa budynki – dzieli je zaledwie kilkadziesiąt metrów

Ciechocinek to urokliwe miasteczko do którego można dojechać zarówno prywatnym samochodem, jak i środkami transportu publicznego. W sezonie i poza nim do Ciechocinka kursują autobusy z miast takich jak Toruń, Włocławek, Bydgoszcz czy Aleksandrów Kujawski.

Usługi przewozowe oferują także prywatni przewoźnicy, tacy jak firma Hoper. Realizują oni przejazdy z adresu na adres, na pokładzie komfortowych mini busów. Pełna oferta dostępna jest na stronie przewoźnika.

Warunki lokatorskie

Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Ciechocinku składa się z czteropiętrowej części hotelowej oraz centrum medycznego z basenem solankowym i strefą saun. W budynku głównym znajduje się także stołówka, restauracja ,,Warzelnia Smaku”, gabinet kosmetyczny oraz kawiarnia „Piernikowa”.

Drugi budynek, czyli ,,Kamienica Zdrowia” to zabytkowy obiekt – jeden z najstarszych murowanych budynków uzdrowiskowych w Polsce. Na jego terenie mieści się 18 w pełni wyposażonych pokoi o wysokim standardzie oraz gabinety – pielęgniarski, zabiegowy i lekarski.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Toruniu – oddział w Ciechocinku
Do dyspozycji gości są komfortowe pokoje o zróżnicowanym standardzie

Goście mogą skorzystać z różnych opcji zakwaterowania – do ich dyspozycji są pokoje 1- i 2-osobowe w wersji Standard i Lux oraz komfortowo urządzone apartamenty. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor, gniazdo internetowe i suszarkę do włosów (w pokojach LUX jest także sejf i lodówka). Na balkonach znajdują się wygodne zestawy mebli wypoczynkowych.

Pełna oferta ośrodka obejmuje różne rodzaje pobytów i pakietów pobytowych, w tym:

 • turnusy rehabilitacyjne,
 • pakiet Zdrowie,
 • specjalistyczny pakiet metaboliczny,
 • turnusy sanatoryjne dla osób ze skierowaniem NFZ-u.

Specjalizacja leczenia

Placówka w Ciechocinku specjalizuje się w leczeniu następujących rodzajów schorzeń:

 • choroby układu krążenia – choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, choroby naczyń obwodowych, miażdżyca, rehabilitacja po zawale mięśnia sercowego;
 • choroby ortopedyczno-urazowe – stany pourazowe kości i stawów, stany pourazowe tkanek miękkich, stany po zabiegach operacyjnych, wady postawy;
 • choroby reumatyczne – gościec przewlekły postępujący, choroby zwyrodnieniowe stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, inne schorzenia narządu ruchu;
 • choroby układu nerwowego – niedowłady i porażenie grup mięśniowych;
 • choroby przemiany materii – cukrzyca, otyłość, niedoczynność tarczycy;
 • choroby górnych i dolnych dróg oddechowych – nieżyt oskrzeli, przewlekły nieżyt nosa, gardła i krtani.

Zabiegi

Pełna oferta zabiegów leczniczych obejmuje:

 • zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka zbiorowa, UGUL, ćwiczenia bloczkowe kończyn górnych, ćwiczenia manualne rąk, ćwiczenia zespołowe w basenie solankowym, mechanoterapia, nordic walking, kinesiotaping, ćwiczenia izometryczne;
 • masaże mechaniczne – materac masujący, platforma wibrująca, masaż BOA, masażer stóp, łóżko wodne, fotele masujące Gravity, Aquavibron;
 • zabiegi balneologiczne – inhalacje ultradźwiękowe i pneumatyczne, sucha kąpiel kwasowęglowa, okłady borowinowe, zawijania borowinowe, kąpiel z hydromasażem, kąpiele perełkowe i solankowe;
 • zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, lampa Sollux, Terapuls, diadynamik, ultradźwięki, elektrostymulacja, prądy Kotza/Tens/ Traberta, laser ze skanerem, ultrafonoforeza, krioterapia miejscowa, laser wysokoenergetyczny.
Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Toruniu – oddział w Ciechocinku
Ośrodek dysponuje nowoczesną i dobrze wyposażoną bazą zabiegową

Atrakcje turystyczne

Wczasy w Ciechocinku to dobry wybór nie tylko wśród seniorów. Uzdrowisko od lat kusi wieloma atrakcjami – są one dedykowane także osobom aktywnym i rodzinom z dziećmi. Jedną z nich jest Park Zdrojowy, który został utworzony w XIX wieku i zajmuje powierzchnię 19 hektarów. Na jego terenie znajduje się między innymi Muszka Koncertowa, Pijalnia Wód Mineralnych z 1880 roku oraz dąb Konstanty – zaliczany do pomników przyrody. Inne atrakcje Ciechocinka to:

 • Dywany kwiatowe,
 • Zespół trzech tężni solankowych,
 • Warzelnia soli,
 • Cerkiew Prawosławna od wezwaniem Św. Michała Archanioła,
 • Dworek Prezydenta RP,
 • Ciechociński deptak sław,
 • Kościół Świętych Apostołów.

Fot.: www.sanatoriumzdrowie.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 ocen “Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie w Toruniu – oddział w Ciechocinku”
 1. W Sanatorium jest winda, cp jest ogromnym plusem. Mam problemy z chodzeniem po schodach więc winda była moim wybawieniem

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 2. Ogromnym plusem był monitorowany parking. Przyjechałam własnym autem

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 3. Lokalizacja bardzo fajna, łatwy dojazd.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 4. Dostałam skierowanie od lekarza prowadzącego ze względu na moje problemy z chodzeniem i musze pochwalić ten ośrodek. Personel zaopiekował się mną tak jak należy i dobrał zabiegi do mojego problemu zdrowotnego.

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

 5. Na miejscu jest gabinet lekarski i nowoczene zabiegi. Jestem zadowolona ze skuteczności zabiegów, bardzo pomogly

  Lokalizacja

  Personel

  Leczenie

  Wyżywienie

  Standard

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Czy w sanatorium są jakieś zajęcia grupowe?

  Brak odpowiedzi od obiektu

  Czy są dostępne usługi sprzątania pokoi? Jeśli tak, to jak często są jednym świadczone?

  Brak odpowiedzi od obiektu