Dom Nad Stawami – Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach

Dom Nad Stawami - Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach

Dane kontaktowe:

Adres:

ul. Poniatowskiego 32,
08-110 Siedlce

Lokalizacja: W mieście
Miasto: Siedlce
Województwo: mazowieckie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Dom Nad Stawami to nowoczesna placówka opiekuńcza stworzona z myślą o osobach w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Ośrodek dysponuje łącznie 105 miejscami – są one przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Sam budynek spełnia najwyższe standardy i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Atutem domu jest duży, piękny hol – to właśnie tutaj koncentruje się życie towarzyskie i kulturalne mieszkańców.

Oferta DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach

Ośrodek umożliwia swoim podopiecznym korzystanie ze świadczeń zdrowotnych. W części pokrywa też opłaty leków ryczałtowych i limitowanych. Dom opieki w Siedlcach rganizuje opiekę medyczną poprzez regularne wizyty lekarza rodzinnego i codzienne dyżury wykwalifikowanych pielęgniarek.

Dom dysponuje nie tylko odpowiednio wykwalifikowanym personelem, ale również profesjonalnym sprzętem rehabilitacyjnym. Seniorzy mają przydzielone specjalne łóżka ortopedyczne i materace przeciwodleżynowe, a także wózki inwalidzkie, chodziki czy balkoniki. Personel pomaga podopiecznym w w codziennych czynnościach. Pracuje również nad ich aktywizacją ruchową.

Kaplica w Domu Pomocy Społecznej - Domu nad Stawami w Siedlcach
Kaplica w DPS Domu nad Stawami w Siedlcach

Ośrodek zatrudnia fizjoterapeutów, którzy zajmują się podnoszeniem i rozwijaniem sprawności ruchowej mieszkańców. Placówka dysponuje ponadto własną bazą zabiegową – na miejscu wykonywane są zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu leczniczego. Prowadzona jest gimnastyka ogólnousprawniająca, a także zajęcia terapeutyczne, takie jak muzykoterapia, gry i zabawy ruchowe.

Kto może skorzystać z oferty DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach?

Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach to nowoczesna placówka opiekuńcza dysponująca łącznie 105 miejscami. Oferta ośrodka obejmuje zarówno pobyty długoterminowe, jak i pobyty okresowe, na przykład na okres zimowy. Dom Nad Stawami powstał z myślą o osobach w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych – zarówno kobietach, jak i mężczyznach.

Warunki lokatorskie w DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach

Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach to jeden z nowocześniejszych obiektów tego typu w kraju, spełniający wymagane standardy i w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest wyposażony w automatyczne drzwi, windę oraz zewnętrzne podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Pensjonariusze mieszkają w pokojach 1-osobowych o powierzchni 18 m2 i pokojach 2-osobowych o powierzchni 24,5 m2. Wszystkie wyposażone są w łazienkę z toaletą, sygnalizację przeciwpożarową oraz instalację przywoławczą, za pomocą której można wezwać pielęgniarkę dyżurną.

Hol w Domu Pomocy Społecznej - Domu nad Stawami w Siedlcach
Hol w DPS Domu nad Stawami w Siedlcach

Mieszkańcy domu chętnie spędzają czas wspólnie, korzystając z przeznaczonych do tego celu pomieszczeń ogólnodostępnych. Na terenie obiektu znajdują się m.in.: sale telewizyjne, pracownie terapii zajęciowej, biblioteka z czytelnią, sala multimedialna, a także kaplica.

Seniorzy mogą liczyć nie tylko na komfortowe warunki zamieszkania, ale również całodzienne wyżywienie. Ośrodek gwarantuje swoim podopiecznym 3 posiłki dziennie. Menu uwzględnia indywidualne zalecenia dietetyczne. Pensjonariusze mają nieograniczony dostęp do kuchenek podręcznych, w których czeka na nich jedzenie i napoje.

Nad zaspokajaniem potrzeb religijnych seniorów czuwa ksiądz. W kaplicy na terenie ośrodka kapelan odprawia Msze Święte i nabożeństwa okolicznościowe, prowadzi katechezy indywidualne i zbiorowe.

Położenie geograficzne DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach

DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach jest jednym z domów opieki w województwie mazowieckim. Siedlce to miasto leżące na Podlasiu Południowym, na Wysoczyźnie Siedleckiej, pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką. Siedlce znajdują się w odległości około 90 km od Warszawy, 125 km od Lublina i 160 km od Białegostoku.

Lokalizacja i dojazd do DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach

Ośrodek mieści się przy ulicy Poniatowskiego 32 w Siedlcach. Dom opieki najduje się w spokojnej dzielnicy, w pewnej odległości od centrum miasta. Budynek leży tuż przy drodze wojewódzkiej nr 698: Siedlce – Łosice – Terespol.

Siedlce, Mazowieckie, 08, Polska.

Do miasta dojedziesz samochodem. Poza wspomnianą już drogą wojewódzką nr 698, przez Siedlce biegną także dwie drogi krajowe o numerach 2 i 63. Dojazd możliwy jest pociągiem i autobusem. W Siedlcach znajduje się stacja kolejowa przez którą przechodzi linia 2 (Warszawa Zachodnia-Terespol) i linia 31 (Siedlce-Siemianówka). Za autobusowe przewozy międzymiastowe oraz na terenie powiatu siedleckiego odpowiada PKS Siedlce S.A. oraz prywatni przewoźnicy.

Atrakcje turystyczne w okolicy DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach

DPS Dom Nad Stawami w Siedlcach jest domem opieki położonym w mieście. Jedną z największych atrakcji w Siedlcach jest zespół pałacowo-parkowy z pałacem rodziny Ogińskich pochodzącym z I połowy XVIII wieku. Na terenie muzeum można podziwiać między innymi oficynę parkową. Spacerując po Siedlcach warto odwiedzić też park miejski Aleksandria, kościół katedralny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP czy lapidarium. Kilka ciekawych atrakcji czeka na turystów poza miastem. Oto kilka z nich:

 • Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach,
 • Zamek w Liwie,
 • Pałac w Partykozach,
 • Pałac Kuczyńskich w Korczewie,
 • Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie,
 • Muzeum Diecezjalne w Drohiczynie.

Fot.: www.domnadstawami.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie