Akacjowy Dom Seniora w Bielsku Podlaskim

Dane kontaktowe:

Adres:

Knorydy 11
17-100 Bielsk Podlaski

Lokalizacja: W dolinie W mieście
Województwo: podlaskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Opis

Akacjowy Dom Seniora to kameralny ośrodek, położony na terenie malowniczej wsi Knorydy. Dom dysponuje miejscem dla niewielkiej liczby podopiecznych, co daje gwarancję indywidualnej opieki i rodzinnej atmosfery. Budynek spełnia wszelkie obowiązujące standardy i jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z myślą o przyszłych mieszkańcach przygotowano pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami. W każdym z nich czeka miejsce na przedmioty mające szczególną wartość dla seniorów.

Oferta Akacjowego Domu Seniora w Bielsku Podlaskim

Mieszkańcy domu opieki w Bielsku Podlaskim mają zapewnioną całodobową opiekę fachowego personelu (pielęgniarki, opiekunowie) oraz opiekę lekarza rodzinnego w ramach NFZ. Bez dodatkowych kosztów, personel ośrodka dowozi podopiecznych na wizyty lekarskie do lekarzy specjalistów.

Placówka gwarantuje ponadto opiekę rehabilitanta. Każdego dnia odbywają się zajęcia aktywizujące, w tym między innymi zajęcia plastyczne czy muzyczne. Bliskie sąsiedztwo stadniny koni stwarza możliwość przygotowania dodatkowych form aktywności.

Kto może skorzystać z oferty Akacjowego Domu Seniora w Bielsku Podlaskim?

Akacjowy Dom Seniora to placówka prywatna oferująca pobyty długo- i krótkoterminowe. Cennik uzależniony jest od długości pobytu. Osoby ubiegające się o przyjęcie do ośrodka proszone są o skompletowanie niezbędnych dokumentów:

 • zaświadczenia o stanie zdrowia,
 • listy przyjmowanych leków,
 • formularza zgłoszeniowego.

Mieszkańcami ośrodka mogą zostać zarówno osoby w pełni samodzielne, jak i seniorzy o ograniczonej sprawności ruchowej. Placówka ma charakter koedukacyjny.

Warunki lokatorskie w Akacjowym Domu Seniora w Bielsku Podlaskim

Akacjowy Dom Seniora w Bielsku Podlaskim to obiekt spełniający wszelkie obowiązujące wymogi, pozbawiony barier architektonicznych. Ośrodek dysponuje komfortowo urządzonymi pokojami 2- i 3-osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym. W każdym pokoju znajduje się miejsce na bibeloty i osobiste pamiątki seniorów. Podopieczni mogą również umeblować pokój własnymi meblami.

Poza prywatnymi łazienkami, w budynku znajduje się również pokój kąpielowy wyposażony w przestronny prysznic, do którego z łatwością mieści się łóżko kąpielowe przeznaczone dla osób leżących. Na miejscu dostępny jest również gabinet zabiegowy, w którym przyjmuje lekarz.

Ośrodek zapewnia podopiecznym opiekę duszpasterską. Osoby bardziej sprawne mogą uczestniczyć w nabożeństwie Liturgii Świętej w pobliskiej cerkwi bądź kościele.

W ramach pobytu seniorzy mogą liczyć również na:

 • całodzienne wyżywienie w postaci 5 posiłków,
 • usługi fryzjerskie i kosmetyczne (dodatkowo płatne),
 • dostęp do Wi-Fi w całym obiekcie,
 • organizację imprez okolicznościowych (imieniny, urodziny, Wielkanoc, Boże Narodzenie i inne).

Położenie geograficzne Akacjowego Domu Seniora w Bielsku Podlaskim

Akacjowy Dom Seniora w Bielsku Podlaskim jest jednym z domów opieki w województwie podlaskim. Bielsk Podlaski to miasto we wschodniej Polsce. Miejscowość leży w powiecie bielskim, w gminie wiejskiej Bielsk Podlaski. Geograficznie znajduje się na Równinie Bielskiej, nad rzeką Białą, w odległości około 50 km na południe od Białegostoku.

Akacjowy Dom Seniora w Bielsku Podlaskim położony jest na ogrodzonej, częściowo zalesionej działce
Akacjowy Dom Seniora w Bielsku Podlaskim położony jest na ogrodzonej, częściowo zalesionej działce

Lokalizacja i dojazd do Akacjowego Domu Seniora w Bielsku Podlaskim

Ośrodek mieści się we wsi Knorydy położonej na terenie gminy Bielsk Podlaski. Okolica domu opieki jest cicha i spokojna. Przez wieś biegnie droga krajowa nr 19 : Rzeszów – Lublin – Siemiatycze – Bielsk Podlaski – Białystok – Kuźnica Białostocka. Umożliwia to dogodny dojazd z miejscowości położonych we wschodniej Polsce. Dom jest nieco oddalony od trasy DK19, dzięki czemu nie dociera do niego hałas pojazdów.

Knorydy, Podlaskie, 17-111, Polska.

Atrakcje turystyczne w okolicy Akacjowego Domu Seniora w Bielsku Podlaskim

Akacjowy Dom Seniora w Bielsku Podlaskim jest domem opieki położonym w mieście. Bielsk Podlaski to urokliwe miasteczko leżące na Podlasiu. W jego centralnym punkcie znajduje się zabytkowy ratusz wybudowany w XVIII wieku. Dookoła rynku rozciągają się miejskie parki i tereny zielone, w których można pospacerować i przysiąść na jednej z ławek. Inne atrakcje w okolicy to:

 • Kościół Matki Bożej z Góry Karmel,
 • Bazylika Narodzenia NMP i św. Mikołaja,
 • Cerkiew Narodzenia NMP,
 • Cerkiew św. Michała Archanioła,
 • Muzeum Podlaskie.

Fot.: www.akacjowyds.pl

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie