Dojrzałe gwiazdy błyszczą na festiwalu filmowym Cannes 2024

Meryl Streep na Festiwalu Filmowym w Cannes 2024.

Cannes 2024 to nie tylko święto kinematografii, ale również prawdziwa uczta dla miłośników mody. Czerwony dywan zamienia się w wybieg, na którym gwiazdy filmu prezentują najnowsze trendy. Wśród nich błyszczą doświadczone aktorki i modelki – m.in. Meryl Streep, Jane Fonda czy Demi Moore. Dojrzałe kobiety z gracją pokazują, że uroda i styl nie mają terminu ważności.

W Cannes nie ma miejsca na ageizm

Wciąż słyszymy o tym, jak ageizm odbiera dojrzałym kobietom możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Niestety dyskryminacja ze względu na wiek jest widoczna również w świecie filmu. Jednak liczne aktorki udowadniają, że niesłusznie. Wyglądają na młodsze o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat i nie zamierzają ustępować miejsca młodszym gwiazdom wyłącznie z powodu wieku. Ostatnio jasno dały to do zrozumienia całemu światu wraz z echem rozbrzmiewającym wprost z Lazurowego Wybrzeża za sprawą 77. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes.

Czerwony dywan tego wydarzenia stał się świadkiem defilady najjaśniejszych gwiazd świata filmu, mody i kultury. W gronie zacnych gości znalazły się takie ikony jak powracająca po wielu latach Meryl Streep, niezmiennie olśniewająca Jane Fonda oraz Demi Moore, która nie przestaje zachwycać swoimi stylizacjami. Co łączy te wybitne aktorki? Wspólny front w walce z przestarzałymi stereotypami dotyczącymi wyglądu kobiet w dojrzałym wieku.

Chcesz ubierać się jak dojrzałe gwiazdy w Cannes? Sprawdź nasze porady dotyczące mody dla seniora w innych artykułach.

Wielki powrót Meryl Streep do Cannes

fot. PAP/PA/Manuele Mangiarotti

W świecie kina Meryl Streep niezmienne przyciąga uwagę. Na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes szczególnie, bo powróciła tam po 35 latach nieobecności. Wybitna aktorka jak zwykle zaprezentowała się fantastycznie i zawstydziła swoją elegancją wiele młodszych gwiazd obecnych na wydarzeniu.

Meryl Streep zaprezentowała się w przepięknej, białej kreacji maxi od Diora, która doskonale uwydatniała jej dostojną urodę. Charyzmatyczna gwiazda ponownie pokazała, że w świecie filmu nie ma miejsca na stereotypy związane z wiekiem. Wyglądała niesamowicie i choć wielkimi krokami zbliżają się jej 75. urodziny, to W Cannes uhonorowano ją Złotą Palmą za wszystkie dotychczasowe osiągnięcia.

Jane Fonda wciąż olśniewa po 80-tce

fot. Instar Images

W wieku 86 lat Jane Fonda nadal olśniewa swoją prezencją. W jej przypadku wiek wydaje się tylko liczbą, bo wyglądem i energią mogłaby obdarzyć niejedną z młodszych koleżanek po fachu. Na czerwonym dywanie zaprezentowała się w stylowym czarnym kombinezonie od Ellie Saab, który zestawiła z kontrastującym płaszczem.

Siwe włosy ułożone w fale i dodająca charakteru czerwona szminka podkreśliły naturalną klasę. Fonda, z uśmiechem na twarzy i niezachwianą pewnością siebie przyciągała wzrok obiektywów jako jedna z najjaśniejszych gwiazd wieczoru. Jej pojawienie się na gali to doskonały przykład na to, że z wiekiem można nie tylko zachować, ale i podkreślić swoją urodę i witalność.

Demi Moore promienieje po 60-tce

fot. Scott A Garfitt

Ma 61 lat, ale nieustannie promienieje niczym 40-latka. Demi Moore zadziwiła obecnych na 77. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes zjawiskową figurą i wspaniałym uśmiechem. Gwiazda dwukrotnie przemierzała czerwony dywan i za każdym razem wzbudzała podziw.

Na pokaz swojego najnowszego filmu grozy “The Substance” wybrała kreację od Schiaparelli Haute Couture z trójwymiarowymi akcentami. Długie włosy falowały swobodnie, a całość uzupełniał subtelny, makijaż glamour. Moore, od dawna uznawana za ikonę wiecznej elegancji i urody, ponownie udowodniła, że jej gwiazda w Hollywood nadal świeci, gdy te młodsze blakną.

Warto przeczytać:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *