Jak utworzyć grupę na Messengerze?

Kobieta 60+ ze smartfonem w dłoni zastanawia się, jak utworzyć grupę na Messenger.

Komunikacja z bliskimi, przyjaciółmi czy kolegami z pracy może być znacznie prostsza dzięki grupom na Messengerze. To narzędzie, które pozwala na błyskawiczne wymienianie się wiadomościami w jednym miejscu, eliminując potrzebę skakania między różnymi czatami. Wyjaśniamy, na czym polega korzystanie z grup na Messengerze, jakie korzyści to przynosi, a także krok po kroku opisujemy, jak utworzyć grupę na Messenger zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.

Czym są grupy na Messengerze?

W Messengerze można założyć grupę, w której użytkownicy prowadzą konwersację grupową. Wystarczy dodać znajomych i wymieniać się z nimi treściami różnego rodzaju – wiadomościami tekstowymi, zdjęciami czy filmami. Rozmowy grupowe można prowadzić w ramach grupy zamkniętej lub otwartej. W pierwszej kolejnych członków dodaje osoba nazywana administratorem grupy, natomiast druga zawsze jest ogólnodostępna dla nowych członków zapraszanych przez wszystkich uczestników czatu grupowego.

Przeczytajcie również:

Grupa na Messengerze to świetne narzędzie do utrzymania płynnej komunikacji z wieloma osobami naraz, bez potrzeby pisania wiadomości do każdego z osobna. Doskonałe rozwiązanie dla grup roboczych, rodzinnych konwersacji na temat najnowszych wydarzeń czy przyjaciół ustalających szczegóły wspólnych wyjść. Messenger oferuje również szereg przydatnych funkcji. Na przykład tworzenie ankiet ułatwiających podejmowanie decyzji grupowych, a także opcję połączeń wideo na żywo.

Jak utworzyć grupę na Messengerze na telefonie?

To, jak zrobić grupę na Messengerze na telefonie, zależy od systemu operacyjnego w smartfonie. Na szczęście zarówno urządzenie z Androidem, jak i iPhone z iOS ma bardzo podobny wygląd Messengerze, dlatego tworzenie grupy na Messengerze przebiega niemal identycznie.

 1. Na ekranie głównym “Czaty” kliknij ikonę tworzenia konwersacji.
 2. Wybierz opcję “Czat grupowy”.
 3. Wybierz członków grupy na Messengerze i kliknij “Utwórz”.

Jak utworzyć grupę na Messengerze na komputerze?

Istnieją dwa sposoby na to, jak utworzyć grupę na Messengerze na komputerze – zależnie od tego, czy korzystamy ze strony internetowej czy z aplikacji komputerowej. W obu przypadkach łatwo zrobić grupę, ale proces nieco się różni.

Tworzenie grupy stronie internetowej Messengera.

 1. Znajdź i kliknij opcję obok napisu “Czaty”.
 2. Wprowadź dane uczestników rozmowy.
 3. Zatwierdź wysłanie wiadomości, używając dedykowanego przycisku.

Tworzenie grupy w aplikacji komputerowej Messengera.

 1. Wybierz ikonę w lewym górnym rogu.
 2. Dodaj do rozmowy wybranych użytkowników, wpisując imiona i nazwiska osób.
 3. Napisz wiadomość i wyślij ją, korzystając z odpowiedniego przycisku.

Uprawnienia administratora grupy na Messengerze

Małżeństwo 60+ korzysta z grupy na Messengerze na telefonie.

Wiesz już, jak założyć grupę na Messenger stworzyłeś ją, zatem jesteś jej administratorem. To oznacza, że masz większe uprawnienia od innych członków grupy. Zarządzanie grupą na Messengerze to odpowiedzialne zadanie, ponieważ daje więcej funkcji. Jako administrator grupy na Messengerze możesz:

 • dołączać i usuwać użytkowników;
 • nadawać i odbierać uprawnienia administratora członkom grupy;
 • zmieniać nazwę grupy i wszystkie inne ustawienia grupy.

Jeśli chcesz, aby do grupy dołączały tylko osoby zatwierdzone przez Ciebie, włącz odpowiednią opcję w ustawieniach. W aplikacji na komputer wystarczy otworzyć konwersację grupową, kliknąć w prawym górnym rogu i przejść do sekcji “Uczestnicy czatu”, a następnie “Prośby o dołączenie”. Tam znajdziesz przełącznik, który pozwoli Ci włączyć wymóg zatwierdzania przez administratora. Na stronie internetowej Messengera proces wygląda podobnie – otwierasz grupę, klikasz w informacje o konwersacji i w “Opcje grupy” znajdziesz odpowiednią opcję. Wszystkie prośby o dołączenie będą czekały na Twoją akceptację. Na smartfonie wszystko wygląda bardzo podobnie.

Usuwanie osób z grupy również jest proste. W aplikacji komputerowej kliknij nazwę grupy, znajdź osobę, którą chcesz usunąć, kliknij obok jej nazwiska i wybierz “Usuń członka”. Na stronie internetowej Messengera postępujesz analogicznie, przechodząc do sekcji “Uczestnicy czatu” i wybierając osobę do usunięcia.

Warto przeczytać:

Jeśli chcesz nadać komuś uprawnienia administratora, to również możesz to zrobić bez problemu. W aplikacji na komputer wystarczy, że klikniesz obok nazwiska osoby, którą chcesz mianować, a potem wybierzesz “Nadaj uprawnienia administratora”. Na stronie internetowej Messengera proces wygląda podobnie, z tą różnicą, że wszystko odbywa się w sekcji “Uczestnicy czatu”. Jeżeli zechcesz odebrać uprawnienia administratora, to w aplikacji komputerowej kliknij nazwę grupy, znajdź administratora, któremu chcesz odebrać uprawnienia, i wybierz odpowiednią opcję. Na stronie internetowej Messengera postępujesz podobnie, klikając w informacje o konwersacji i przechodząc do sekcji “Osoby”. Na telefonie cały proces przebiega niemal identycznie.

Zarządzanie grupą w Messengerze daje Ci wiele narzędzi do utrzymania porządku i organizacji rozmów. Nie wystarczy wiedzieć, jak stworzyć grupę na Messengerze – trzeba też wiedzieć, jak nią zarządzać. Pamiętaj, że odpowiedzialne korzystanie z tych funkcji jest ważne w tworzeniu przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla wszystkich członków grupy.

Przeczytaj również:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *