Dane kontaktowe:
Willa Dąbrówka to jeden z obiektów sanatoryjnych należących do Uzdrowiska Lądek-Długopole. Obiekt położony jest w centrum kurortu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Został wybudowany w 1834 roku – jako jeden z pierwszych w Długopolu. Budynek był wielokrotnie przebudowywany, a w 2012 roku przebył kompleksową modernizację. Obecnie jest w stanie przyjąć 49 kuracjuszy w eleganckich pokojach z łazienkami.
Spis treści
Położenie geograficzne
Długopole-Zdrój to wieś uzdrowiskowa w zachodniej Polsce. Miejscowość znajduje się na terenie województwa dolnośląskiego, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka. Geograficznie kurort leży nad rzeką Nysą Kłodzką, w Obniżeniu Bystrzycy Kłodzkiej.
Lokalizacja i dojazd
Ośrodek mieści się przy ulicy Wolnej 4 w Długopolu-Zdroju. Obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego, w samym sercu uzdrowiska. W pobliżu dostępne są m.in.:
- gabinet suchych kąpieli CO2 – 30 m,
- sklepy spożywcze – 30 m,
- Pijalnia Uzdrowiskowa i Centrum Obsługi Kuracjusza – 50 m,
- Zakład Przyrodoleczniczy „Karol” – 150 m,
- parking niestrzeżony płatny – 150 m,
- Sanatorium „Ondraszek” – 200 m,
- Szpital uzdrowiskowy „Mieszko” – 200 m,
- bankomat (Sanatorium „Ondraszek”) – 200 m.
Do sanatorium można bez większych problemów dojechać autobusem i pociągiem – 100 m dzieli ośrodek od przystanku autobusowego i około 1 km od stacji kolejowej. Możliwy jest też dojazd prywatnym samochodem. W niewielkiej odległości od kurortu biegnie droga krajowa nr 33, łącząca Kłodzko z granicą z Czechami w Boboszowie.
Warunki lokatorskie
Willa Dąbrówka była kilkakrotnie przebudowywana, między innymi w 1906 i 1970 roku. W 2012 roku przeszła kompleksową modernizację. Prace obejmowały również przystosowanie wnętrz do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowe. W budynku zainstalowano windę.
Obecnie w Wilii znajduje się 49 miejsc noclegowych. Kuracjusze zakwaterowani są w eleganckich pokojach 1-, 2- i 3-osobowych z łazienkami. Wszystkie wyposażone są w telewizory, czajniki oraz łącza internetowe.
Na kuracjuszy czekają na miejscu także inne udogodnienia, w tym:
- przestronna jadalnia,
- taras widokowo–wypoczynkowy,
- przechowalnia rowerów i nart,
- kawiarenka „Uzdrowiskowa”.
Specjalizacja leczenia
Uzdrowisko Lądek-Długopole w Długopolu-Zdroju specjalizuje się w leczeniu następujących schorzeń:
- choroby krwi i układu krwiotwórczego,
- choroby ortopedyczno-urazowe,
- choroby naczyń obwodowych,
- choroby reumatologiczne,
- choroby układu trawienia,
- cukrzyca.
Zabiegi
Na miejscu, w Willi Dąbrówka goście mogą skorzystać z następujących zabiegów rehabilitacyjnych: oscylacja głęboka DEEP OSCILLATION, elektrostymulacja BODYFLOW oraz pole magnetyczne MAGCELL. Kuracjusze są również pod opieką lekarską i pielęgniarską.
Goście ośrodka mogą korzystać też z oferty zabiegowej innych obiektów należących do Uzdrowiska Lądek-Długopole:
- Zakład Przyrodoleczniczy „Karol” – hydroterapia, balneoterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne;
- Sanatorium „Ondraszek” – gimnastyka indywidualna, krioterapia miejscowa, fotel masujący;
- Szpital Uzdrowiskowy „Mieszko” – hydroterapia, fizykoterapia, kinezyterapia, masaże, zabiegi relaksacyjne, porady dietetyczne;
- SPA Medical „Dwór Elizy” – gimnastyka w basenie, basen, sauny.
Atrakcje turystyczne
Park Zdrojowy to jedna z atrakcji kurortu, a zarazem idealne miejsce na relaks i spędzenie wolnego czasu. Jest to również doskonały punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę uzdrowiska. Aleje parkowe są oświetlone, dzięki czemu można spacerować po nich nawet w nocy. Na jego terenie znajduje się zabytkowy Dom Zdrojowy wzniesiony w stylu neogotyckim w 1840 roku. W prawym skrzydle obiektu znajduje się Pijalnia Uzdrowiskowa. Pozostałe atrakcje turystyczne w okolicy to:
- Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Długopolu Górnym,
- Główny Szlak Sudecki,
- Jaskinia Solna Jama,
- Ruiny Zamku Szczerba w Gniewoszowie,
- Basen w Dworze Elizy,
- Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej,
- Zamek w Międzylesiu.
Fot.: www.uzdrowisko-ladek.pl
Zadaj pytanie
Czy w ośrodku jest możliwość pełnopłatnego pobytu osoby towarzyszącej i wspólne zakwaterowanie?
Pobyt pełnopłatny osoby towarzyszącej jest możliwy w przypadku dostępności miejsc w sanatorium. W sprawie ustalenia szczegółów pobytu i ewentualnej rezerwacji dla osoby towarzyszącej administracja ośrodka prosi o bezpośredni kontakt z działem obsługi kuracjusza.