Dane kontaktowe:
ul. Zdrojowa 1,
87-800 Wieniec-Zdrój
„Jutrzenka – Hel” to 2-kondygnacyjny budynek z komfortową bazą noclegową. Obiekt jest częścią kompleksu Uzdrowisko Wieniec-Zdrój. Dysponuje 16 wygodnie urządzonymi pokojami z łazienki. Dużym atutem sanatorium jest jego lokalizacja – ośrodek leży na skraju Parku Zdrojowego, w odległości około 150 metrów od Zakładu Przyrodoleczniczego.
Spis treści
Położenie geograficzne
Wieniec-Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa leżąca w centralnej Polsce, na Kujawach. Kurort zlokalizowany jest około 6 km od Włocławka, w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie włocławskim, w gminie Brześć Kujawski.
Lokalizacja i dojazd
Sanatorium „Jutrzenka – Hel” mieści się przy ulicy Zdrojowej 1 w Wieńcu-Zdroju. Obiekt położony jest na skraju Parku Zdrojowego, w sąsiedztwie sanatorium ,,Zacisze” i smażalni ryb.
Do Wieńca-Zdroju najwygodniej można dojechać samochodem. W odległości około 10 km od uzdrowiska biegnie autostrada A1, łącząca Trójmiasto z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym. Trasa ta prowadzi z północy na południe kraju, dzięki czemu można nią dojechać do Wieńca-Zdroju z różnych części Polski. Na osoby podróżujące autem czekają liczne miejsca parkingowe.
Warunki lokatorskie
,,Hel” to 2-piętrowy budynek wyposażony w windę osobową – ułatwia ona przemieszczenie się pomiędzy piętrami na których rozmieszczone są pokoje dla gości. W sumie jest ich 16. Do dyspozycji kuracjuszy są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z łazienkami. W każdym z nich znajduje się telewizor, klimatyzacja, telefon oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty.
Obiekt jest połączony z budynkiem ,,Zacisze” podziemnym łącznikiem. Korytarz pozwala gościom sanatorium wygodnie dotrzeć do wszystkich atrakcji zlokalizowanych w obiekcie ,,Jutrzenka Medical SPA”.
Specjalizacja leczenia
W Uzdrowisku Wieniec-Zdrój leczy się różne schorzenia. Główne profile lecznicze kurortu to:
- choroby dolnych dróg oddechowych,
- choroby kardiologiczne i nadciśnienie,
- choroby układu nerwowego,
- choroby ortopedyczno-urazowe,
- choroby reumatologiczne,
- osteoporoza.
Zabiegi
Po drugiej stronie ulicy, w odległości około 150 m od ,,Helu” znajduje się uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy. Wykonywane są w nim zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. Pełna oferta zabiegów obejmuje m.in.:
- masaże – masaż klasyczny, masaż wibracyjny, łóżko wodne, drenaż limfatyczny, suchy hydromasaż;
- zabiegi balneologiczne – fasony borowinowe, jonoforeza borowinowa, ćwiczenia w basenie z wodą leczniczą, kąpiel siarczkowa, zawijania borowinowe;
- zabiegi wodolecznicze – kąpiel wirowa kończyn dolnych i górnych, natrysk płaszczowy stały, bicze szkockie, kąpiel kwasowęglowa mokra i sucha, hydromasaż, kąpiel perełkowa;
- zabiegi z zakresu kinezyterapii – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, kabina UGUL, ćwiczenia na przyrządach, terapia manualna, kinesiotaping, nordic walking;
- zabiegi z zakresu fizykoterapii – galwanizacja, jonoforeza, diadynamik, laseroterapia, ultradźwięki, elektrostymulacja, prądy, diatermia, fonoforeza, krioterapia miejscowa, magnetoterapia, lampa Sollux i Bio-V, inhalacje.
Atrakcje turystyczne
Spokój, cisza, świeże powietrze i otoczenie sosnowego lasu – to niewątpliwie jedne z największych atutów lokalizacji uzdrowiska Wieniec-Zdrój. I choć w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma zbyt wielu zabytków czy atrakcji turystycznych, to rekompensują one to kuracjuszom w zupełności. Gościom pragnącym przygód ośrodek proponuje autokarowe wycieczki krajoznawcze, na przykład do oddalonego o około 6 km Włocławka. Zwiedzać można też na ,,własną rękę”. Oto kilka ciekawszych atrakcji w regionie:
- Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
- Park Zdrojowy i tężnie solankowe w Ciechocinku,
- Żywe Muzeum Piernika w Toruniu,
- Planetarium w Toruniu,
- Ruiny zamku w Bobrownikach,
- Jezioro Gopło i Mysia Wieża w Kruszwicy,
- Kopalnia Soli w Kłodawie.
Fot.: www.uzdrowisko-wieniec.pl
Zadaj pytanie
Zadaj pierwsze pytanie