Wczasy dla seniora – z jakich ofert możesz skorzystać? Sprawdź

wczasy dla seniora

Myśl o wczasach to początek drogi do zrealizowania planów. By teoria przekuła się w praktykę, najpierw należy wybrać odpowiednią ofertę… a to wcale może nie być proste.

Jakie są oferty wycieczek?

W Internecie bądź stacjonarnych biurach podróży dostępnych jest wiele ofert, z których mogą skorzystać seniorzy chcący wybrać się na wakacje. I nie muszą być to tylko tradycyjne wyjazdy do znanych miejscowości: Krynicy Morskiej, Ustki, Kołobrzegu, Szczawnicy czy Zakopanego. Do turystycznych atrakcji oferowanych przez biura podróży należą:

  • city break,
  • rejs,
  • wycieczka objazdowa,
  • wczasy dla seniorów czy…
  • wycieczki dla samotnych.

Warto rozważyć także wyjazd za granicę.

City break

Wypoczynek typu city break jest krótkim, często weekendowym wyjazdem, który pozwoli oderwać się od codziennych trosk, a przy tym nie wymaga brania urlopu. Jego zaletą jest niewygórowana cena i zintensyfikowanie relaksu: w dwa bądź trzy dni możemy nie tylko zwiedzić główne atrakcje danego miejsca, ale też zasmakować w lokalnej kuchni oraz kupić pamiątki. Dzięki nim w każdej chwili będziemy mogli myślami wracać do szybkich wczasów. Najchętniej wybierane na city break są miasta takie jak Barcelona, Amsterdam, Paryż, Praga czy Londyn.

Rejs

Rejs to odkrywcza, aczkolwiek ciągle niezbyt popularna oferta wypoczynku. Jest rozwiązaniem pośredniczącym między biernym relaksem na plaży a intensywną wycieczką objazdową. Przy tym nie oznacza to, że turysta decydujący się wakacje na statku zwiedzi mniej niż ktoś wypoczywający tradycyjnie. Pamiętaj, że obecnie statki to często luksusowe hotele, na których nie brakuje basenów, SPA, kin, teatrów, a nawet kasyn bądź… mini pól do gry w golfa. W ramach rejsu statek codziennie odwiedza mniejsze i większe miejscowości. Dzięki temu możesz jak najszerzej chłonąć kulturę danego kraju, a jednocześnie nie martwić się np. o wyżywienie. Jeśli tylko wykupiłeś pakiet all inclusive.

Wycieczki objazdowe

Wycieczki objazdowe – inaczej nazywane autokarowymi – pozwalają w krótkim czasie zwiedzić wiele miejsc wpisanych do turystycznych przewodników, nie generując przy tym zbyt dużej dawki ruchu. Wczasy w autokarze nie każdemu przypadną do gustu, jednak są odpowiednie zwłaszcza dla seniorów często mających problem z poruszaniem się. Mogą mieć różną formę tematyczną, np. historyczną bądź kulinarną. Możliwość skorzystania z wycieczki, o której program (w tym wyżywienie, nocleg czy zakup biletów) musi zatroszczyć się touroperator, może oznaczać dla nas jedynie moc atrakcji. Wczasy objazdowe organizowane są zarówno w popularnych krajach europejskich, takich jak Anglia czy Hiszpania, jak i w dalszych zakątkach świata.

Dla seniorów

Wiele biur podróży swoje oferty kieruje wyłącznie do osób starszych, dostosowując je do ich zainteresowań oraz potrzeb. Wyjazdy takie organizowane są zarówno na terenie naszego kraju (przeważnie w górach czy nad morzem), jak i poza jego granicami. Do seniorów często kieruje się specjalne pobyty zdrowotne, które przypominają tanie wczasy. Wyjazdy takie często oferują zdrową dawkę ruchu, ale nie obejmują intensywnego zwiedzania, które mogłoby zbytnio sforsować osoby o słabszej kondycji. Wycieczki typowo dla seniorów zazwyczaj odbywają się w miejscach o łagodnym klimacie, a organizator zapewnia opiekę lekarza.

Dla samotnych

To wyjazdy, w przypadku których turystami są single w podobnym wieku. Nie są to tak popularne formy wycieczek jak podane wyżej, choć powoli zaczynają na rynku zaznaczać swoją obecność.

Jaki rodzaj wycieczki wybrać?

To, jaki rodzaj wycieczki wybierzemy, zależy od naszych preferencji turystycznych. Każda ma swoje wady i zalety. Pośród ofert czasami warto szukać wycieczek w formule last minute. Sztuką jest zoptymalizowanie potrzeb, a niekiedy przystanie na kompromisy. Każdy nieco odmiennie może podchodzić do kwestii tego, jaki jest ośrodek wypoczynkowy, jak jest położony (czy mieści się blisko plaży), czy w cenę wliczone są śniadania, obiadokolacje. Czy tego, jak są wyposażone pokoje z łazienkami. W razie pytań odpowiedzią posłuży nam biuro obsługi klienta.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *