Najpopularniejsze zagraniczne książki motywacyjne – top 10

seniorka czytająca książkę

Motywacja to złożony stan psychiczno-fizjologiczny, a jednocześnie kluczowy element w dochodzeniu do celu. Dowiedz się, jak należy traktować ją wielowymiarowo, i na co zwrócić uwagę, aby odnieść sukces. Sprawdź, które zagraniczne książki motywacyjne warto przeczytać.

„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”

Autor: Nick Vujicic

Australijczyk Nick Vujicic, mimo że zmaga się z fokomelią (całkowitym brakiem kończyn), podróżuje po świecie i poprzez słowo motywuje innych. Nick angażuje się w działalność charytatywną i przemawia na międzynarodowych konferencjach. Swoją postawą pokazuje, iż ograniczenia są wyłącznie w naszej psychice. I o tym właśnie traktuje jego książka.

„7 nawyków skutecznego działania”

Autor: Stephen R. Covey

Jak, kierując się wewnętrzną uczciwością i poszanowaniem innych, rozwijać swoje możliwości i osiągać wymierne efekty? Ten temat porusza Stephen Covey. Synteza jego myśli – podbudowana przykładami z własnych doświadczeń – obejmuje prezentację 7 nawyków. Ich celem jest doprowadzenie do twórczych zmian wewnętrznych o charakterze inspirującego przywództwa oraz wykształtowanie trwałych relacji międzyludzkich.

„Potęga pewności siebie”

Autor: Brian Tracy

Po książkę powinien sięgnąć senior chcący zgłębić tematykę samorozwoju i doskonalenia pewności siebie. Autor proponuje czytelnikowi praktyczne wskazówki uaktywniające jego potencjał. Odbiorca uczy się określać swoje cele i wartości oraz żyć z nimi w zgodzie. Tracy wskazuje, jak skoncentrować siły na większych celach przy jednoczesnym zminimalizowaniu słabości.

„Moc pozytywnego myślenia”

Autor: Norman V. Peale

Publikacja to skondensowana recepta na temat odnajdywania sensu w codziennym działaniu i pozytywnym myśleniu. Autor radzi, jak naładować życie energią, przestać się zamartwiać, uwierzyć w siebie, zyskać przyjazność w oczach innych i realizować marzenia niezależnie od wieku.  

„Skończ to, co zacząłeś”

Autor: Peter Hollins

Jeśli masz skłonność do rozpoczynania i niekończenia podjętych zadań, powinieneś przeczytać tę książkę. Z lektury dowiesz się, jak wzmocnić motywację, która przełoży się na Twoją efektywność. Poznasz strategie walki z bezczynnością i nauczysz łączyć obowiązki z przyjemnościami.

„Manga sprzątania”

Autor: Marie Kondo

To lektura dla osób ceniących porządek oraz tych, które mają problemy z jego utrzymaniem. Autorka, jako specjalistka od sprzątania, radzi, jak uporządkować przestrzeń życiową, a przy tym odkryć pasję do czystości (nie tylko tej rozumianej dosłownie, ale także tej w sferze emocjonalnej).

„Nawyk osiągania”

Autor: Bernard Roth

Autor wyjaśnia, jak dużą rolę w osiąganiu efektu odgrywa myślenie projektowe. Roth, wykorzystując różne koncepcje, zachęca do odkrywania zdolności do wprowadzania pozytywnych zmian. We wskazówki wplata sugestie bądź okrasza je ćwiczeniami. Podążając za nim, czytelnik jest w stanie zdefiniować i pokonać przeszkody utrudniające osiągnięcie celu.

„Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu”

Autor: Dean Graziosi

Jeśli lubisz historie z gatunku tych „o znanych i bogatych”, ta książka może trafić w Twój gust. Graziosi pokazuje, że dojrzały wiek nie wyklucza przedsiębiorczości, i opowiada o rutynie ludzi, którzy odnieśli wielki sukces w biznesie. Książka pomaga odkryć czytelnikowi pokłady kreatywności i produktywności spięte klamrą dążenia do celu.

„Elastyczne nawyki. Jak kształtować dobre nawyki w życiu pełnym zmian?”

Autor: Stephen Guise

Czy nawyki mogą być elastyczne? Guise przekonuje, że tak. Na łamach książki prezentuje ideę inteligentnych nawyków, których zaletą jest możliwość dopasowania do różnych sytuacji życiowych. Z lektury dowiesz się, jak osiągać szczyty własnych możliwości i realizować najśmielsze cele.

„6 filarów poczucia własnej wartości”

Autor: Nathaniel Branden

Branden definiuje poczucie własnej wartości i opisuje szereg elementów, które pozwalają ją podnieść. Przedstawia mechanizmy rządzące samooceną i tłumaczy, jaką rolę w jej kształtowaniu odgrywa otoczenie. A to wszystko w książce będącej syntezą jego dotychczasowych doświadczeń i publikacji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *