seniorka czytająca książkę

Najlepsze polskie kryminały – top 10. Subiektywny wybór

Chłodne dni i noce sprzyjają spędzaniu większości czasu w domu. By aktywnie go spożytkować, warto sięgnąć po dobrą lekturę. Lubicie kryminały? Przygotowaliśmy dla Was subiektywne zestawienie książek, które warto przeczytać!

Całe zdanie nieboszczyka

Autor: Joanna Chmielewska

książka Całe zdanie nieboszczyka

To pierwsza powieść Joanny Chmielewskiej o charakterze przygodowym. W nielegalnej szulerni główna bohaterka – imienniczka autorki – zostaje przypadkowo wzięta za inną osobę. Wskutek pomyłki to jej umierający mężczyzna powierza wskazówkę prowadzącą do odnalezienia cennego skarbu.

Śmierć w Breslau

Autor: Marek Krajewski

książka Śmierć w Breslau

To książka, którą Marek Krajewski otworzył cykl o detektywie Eberhardzie Mocku. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet i tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar idealnie wpisują się w krajobraz posępnego Wrocławia z lat międzywojennych. W mieście, w którym rządzą złodzieje i korupcja, Mock staje przed kolejnym ważnym zadaniem.

Podpalacz

Autor: Wojciech Chmielarz

książka Podpalacz

To pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką. W zimową noc w willi wybucha pożar, w którym ginie biznesmen. Jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Z pozoru wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Sprawę prowadzi komisarz Mortka, który zrobi wszystko, by nie dopuścić do kolejnej tragedii.

Instytut

Autor: Jakub Żulczyk

książka Instytut

Tytułowy instytut to mieszkanie głównej bohaterki powieści, Agnieszki. Samotność. Brak pieniędzy. Zdrada. Jakub Żulczyk w bezkompromisowy sposób przedstawia świat, w którym nie rządzą reguły, lecz przypadek.

Komisarz

Autor: Paulina Świst

książka Komisarz

W życiu wychowywanej „pod kloszem” Zuzanny Kadziewicz pojawia się przystojny i zamożny Radosław. Gentleman okazuje się policjantem działającym „pod przykrywką”. W rzeczywistości to komisarz Radosław Wyrwa. Zuzanna jest kobietą, za pośrednictwem której chce bliżej poznać ciemną stronę biznesowego sukcesu jej ojca.

Liczby Charona

Autor: Marek Krajewski

książka Liczby Charona

Komisarz Edward Popielski za niesubordynację stracił pracę w policji. Wolny czas postanawia poświęcić na miłość i rozwiązywanie zagadek matematycznych. Niestety pozorny spokój zostaje zmącony przez brutalne morderstwa wstrząsające Lwowem w okresie międzywojnia.

Nieśmiertelni

Autor: Vincent v Severski

książka Nieśmiertelni

Ekipa Konrada Wolskiego wyrusza poza granice Polski z ważną misją – muszą zapobiec konfliktowi zbrojnemu na szeroką skalę. Niestety nieoczekiwanie wszystko się komplikuje, a życiu bohaterów zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo.  

Dziewczynka, która widziała zbyt wiele

Autor: Małgorzata Warda

książka Dziewczynka, która widziała zbyt wiele

Ania i Aaron są dla siebie całym światem. W wyniku choroby ich matki są zmuszeni trafić pod opiekę ciotki. Kiedyś piękny i przepełniony sztuką dom staje się upiornym miejscem dramatycznej walki. Czy Aaron zdoła ochronić swoją siostrę?

Najszczęśliwsza

Autor: Max Czornyj

książka Najszczęśliwsza

Dawid Kaster dostaje list od byłej żony. Początkowo nie może w to uwierzyć. Przecież Ilonę zamordowano 4 lata wcześniej. Krótka wiadomość przywołuje demony przyszłości. Charakter pisma i treść ewidentnie potwierdzają tożsamość autorki. Czy ktoś prowadzi z Dawidem sadystyczną grę? Czy kobieta żyje?

Cokolwiek wybierzesz

Autor: Jakub Szamałek

książka Cokolwiek wybierzesz

Na ulicy w Warszawie dochodzi do wypadku. Ginie w nim aktor Ryszard Buczek, znany z roli prowadzącego program dla dzieci. Choć wstępnie wygląda na to, że Buczek zwyczajnie stracił panowanie nad kierownicą, dziennikarka portalu plotkarskiego ma inne zdanie. Jej podejrzenia zostają potwierdzone przez anonimowe ostrzeżenie. Książka to pierwsza część trylogii „Ukryta sieć”.

Jedna ocena “Najlepsze polskie kryminały – top 10. Subiektywny wybór”
Zostaw komentarz