10 polskich książek z dreszczykiem – sprawdź, co warto przeczytać

senior czytający książkę

Masz wolną chwilę? Zamiast oglądać film, przeczytaj książkę. Jeśli lubisz historie z dreszczykiem, w swoich literackich podróżach możesz skorzystać z naszego zestawienia.

Miasto głupców

Autor: Hanna Greń

książka Miasto głupców

Małżeństwo dowiaduje się o klątwie, która zdaniem sąsiadów ciąży nad ogrodem na tyłach posesji jednego z domów. To tam wiele lat wcześniej miało dojść do krwawego morderstwa. Informacja o tym, iż ogród nawiedza ofiara znana jako Biała Matylda, staje się początkiem podróży w głąb tajemnicy. W drodze do rozwikłania zagadki należy zachować szczególną ostrożność.

Mara

Autor: Małgorzata i Michał Kuźmińscy

książka Mara

Dziennikarz Sebastian Strzygoń wraca do swojego rodzinnego domu w Dąbrowie Tarnowskiej. Szuka życiowej równowagi, jednak względny spokój zostaje zmącony informacją o odkopaniu szkieletu w sadzie jego dziadków. Tymczasem na peryferiach Dąbrowy dochodzi do śmiertelnego wypadku, który później okazuje się zabójstwem. Na grobie ofiary pojawia się antysemickie graffiti. Strzygoń rozpoczyna podróż w przeszłość własnej rodziny i miasteczka.

Milcząc jak grób

Autor: Małgorzata Rogala

książka Milcząc jak grób

Podkomisarz Monika Gniewosz przeprowadza się z Warszawy do miasteczka Pełnia, co ma jej pozwolić na zerwanie z demonami przeszłości. Niestety pozorny spokój sennej miejscowości zostaje zmącony wezwaniem do napadu na młodego mężczyznę i wiadomość o zaginięciu gospodyni. Do tego dochodzi przerażająca historia, w którą wierzą mieszkańcy: nad miejscowym jeziorem podobno przechadza się duch topielicy.

Z jednym wyjątkiem

Autor: Katarzyna Puzyńska

książka Z jednym wyjątkiem

Tajemnicza sprawa mocno angażuje młodszego aspiranta Daniela Podgórskiego i komisarz Klementynę Kopp. Muszą dowiedzieć się, kto doprowadził do śmierci starszej kwiaciarki. Na piersi kobiety widoczny jest trudny do odszyfrowania napis. Co z tym wszystkim ma wspólnego historia sprzed ponad stu sześćdziesięciu lat?

Grób

Autor: Gaja Grzegorzewska

książka Grób

Julia Dobrowolska, prywatna detektyw, przyjmuje ryzykowne zlecenie. Krakowski mafioso, Waldemar Linder, chce dowiedzieć się, kto stoi za śmiercią jego córki. Linder nie wierzy bowiem w policyjną wersję o samobójstwie dziewczyny.

Skrucha

Autor: Marek Stelar

książka Skrucha

Aspirant Dominik Przeworski trafia do niewielkiej miejscowości na końcu Polski, gdzie ma zaprowadzić porządek. Dość szybko może wykazać się swoimi umiejętnościami. W ogrodzie przy domu w jednej z urokliwych dzielnic miasteczka zostają odkryte ludzkie szczątki. 

Zaufasz mi

Autor: Diana Brzezińska

książka Zaufasz mi

Ada Czarnecka bierze urlop i zrywa wszelkie kontakty ze znajomymi. To jej reakcja na traumę po ostatnim śledztwie. Jednak nie ma czasu, by w pełni zregenerować siły. Zostaje wezwana na komendę i wcielona do zespołu śledczego powołanego w celu wyjaśnienia sprawy tajemniczych „samobójstw”.

Raport o końcu świata

Autor: Jarosław Sokół

książka Raport o końcu świata

Aspirant przedwojennej policji Adam Kostrzewa ma za zadanie odszukać zbrodniarza wojennego, który zna jedną z największych tajemnic III Rzeszy. Wzięcie udziału w poszukiwaniach, którymi interesują się także sowiecki komendant miasta oraz brytyjski wywiad, to dla Kostrzewy to ostatnia szansa na powrót do zwyczajnego życia.

Uwikłanie

Autor: Zygmunt Miłoszewski

książka Uwikłanie

W klasztorze w centrum Warszawy zamordowano jednego z uczestników niekonwencjonalnej terapii grupowej. Początkowo zdawałoby się rutynowe śledztwo prowadzi do odkrywania coraz mroczniejszych pokładów ludzkiej natury.

Pochłaniacz

Autor: Katarzyna Bonda

książka Pochłaniacz

Do profilerki Saszy Załuskiej zgłasza się Paweł Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik, były piosenkarz, chce go zabić. Okazuje się, że sprawa może mieć związek ze zdarzeniami sprzed wielu lat, z 1993 roku. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka.

Zobacz też: Najlepsze polskie kryminały – top 10. Subiektywny wybór

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *