Jak działa pożyczka mobilna dla seniora? Sprawdź, dlaczego warto z niej skorzystać

Pożyczka mobilna dla seniora

Firmy pożyczkowe zgodnie z duchem czasów coraz mocniej wychodzą do klientów ze swoimi ofertami. Tym bardziej tyczy się to seniorów, dla których z racji problemów zdrowotnych pójście do terenowej placówki pożyczkodawcy może stwarzać problem. Rozwiązaniem jest pożyczka mobilna. Czym jest i jak działa?

Czym jest pożyczka mobilna?

Pożyczka mobilna to odmiana pożyczki online, oznaczająca możliwość pożyczenia pieniędzy bez wychodzenia z domu. Jest ściśle związana z elementem bankowości elektronicznej. Do jej zaciągnięcia wystarczy dysponować wyłącznie telefonem z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją pożyczkową.

Dla kogo są pożyczki mobilne?

Szybki pożyczki mobilne bez zbędnych formalności przeznaczone są dla osób pełnoletnich ceniących wygodę. Przyznanie pożyczki zależy od spełnienia wymogów zadeklarowanych przez pożyczkodawcę.

Kto może udzielać pożyczek mobilnych?

Charakterystykę podmiotu pożyczkowego określają przepisy polskiego prawa zawarte w ustawie o kredycie konsumenckim. W Polsce legalnych pożyczek mobilnych mogą udzielać firmy pożyczkowe działające w formie spółki akcyjnej bądź spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w przypadku których kapitał zakładowy wynosi minimum 200 000 złotych.

Jak skorzystać z pożyczki mobilnej?

Jeśli senior chce złożyć wniosek o pożyczkę mobilną, najpierw musi zainstalować w smartfonie aplikację instytucji pożyczkowej, w której planuje zaciągnąć dług. Po zalogowaniu się do panelu klienta wystarczy wypełnić krótki formularz. Wybrać podstawowe parametry pożyczki – określić jej wysokość i wyznaczyć planowany czas spłaty. Następnie należy wypełnić wniosek online, w którym zostaniemy poproszeni o podanie danych osobowych, kontaktowych oraz informacji o dochodach i stałych obciążeniach finansowych.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki mobilnej?

Do zalet pożyczki mobilnej można zaliczyć:

  • bardzo szybki proces wnioskowania o pożyczkę i uzyskania decyzji,
  • możliwość spłaty pożyczki w miesięcznych ratach,
  • minimum formalności w zakresie umowy zawartej pomiędzy konsumentem a podmiotem pożyczkowym,
  • niewielki próg wejścia (do zaciągnięcia pożyczki potrzebujemy jedynie smartfona z dostępem do Internetu),
  • szeroki wybór ofert,
  • jak największą wygodę wnioskowania (w przeciwieństwie do pożyczek online, by zaciągnąć pożyczkę mobilną nie musimy wchodzić nawet na stronę internetową pożyczkodawcy).
  • stosunkowo niewielki całkowity koszt pożyczki.

Jakie są wady pożyczki mobilnej?

Do wad pożyczek mobilnych czy np. pożyczki ratalnej zalicza się:

  • to, że określone kwoty, o które można wnioskować, są niewielkie (całkowita kwota pożyczki mobilnej wynosi kilka tysięcy złotych),
  • mniejszą kontrolę nad obciążeniami niż wtedy, gdy zaciągamy je w firmie pożyczkowej. Trzeba być bardzo ostrożnym, by nie paść ofiarą kredytowanych kosztów (wpaść w spiralę zadłużenia), tym bardziej, jeśli korzystamy z kolejnej pożyczki udzielanej przez instytucję finansową,
  • często wysoką wartość wskaźnika takiego jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO).

Jakie warunki trzeba spełnić, by zaciągnąć pożyczkę mobilną?

Przepisy polskiego prawa określone w aktach stanowią, że w Polsce o pożyczkę mobilną mogą wnioskować jedynie seniorzy mający polskie obywatelstwo (stale zamieszkujący na terenie tego kraju), legitymujący się dowodem osobistym, mający własne konto, telefon z dostępem do Internetu i pozytywną historię kredytową (czasami nie jest to warunek konieczny). Niekiedy wniosek o przyznanie pożyczki może zostać odrzucony w wyniku oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Udzielenie pożyczki zależy od tego aspektu.

Czy pożyczki mobilne są bezpieczne?

Tak, ale tylko pod warunkiem, że senior zweryfikuje podmiot pożyczkowy, a szybkie pożyczki przez aplikację mobilną będzie pobierał rozsądnie. Zanim pobierzesz aplikację pożyczkową, upewnij się, że:

  • korzystasz z bezpiecznego połączenia internetowego,
  • ściągasz jedynie oryginalną wersję aplikacji mobilnej za pośrednictwem strony internetowej pożyczkodawcy, a nie podejrzane zamienniki,
  • hasło, które umożliwi Ci dostęp do aplikacji mobilnej, jest silne (składa się z połączenia liter, cyfr i znaków specjalnych), dzięki czemu jego złamanie jest trudniejsze,
  • nie ustawiłeś automatycznego zapisywania hasła w urządzeniu mobilnym,
  • logujesz się na konto wyłącznie za pośrednictwem swojego telefonu,
  • zgodziłeś się na aktualizowanie systemu,
  • masz ustawione wiadomości push informujące o każdej przeprowadzonej operacji finansowej.

Ile kosztują pożyczki mobilne?

Koszt pożyczek mobilnych zwykle nie różni się od kosztu innych pożyczek online. Czasem niektórzy oferują specjalne promocje dla klientów mobilnych, podobne do tych przyznawanych w ramach pierwszej pożyczki udzielanej przez firmę pożyczkową. Senior powinien pamiętać, że koszt pożyczki to nie tylko odsetki. To także prowizja, koszty umowy ubezpieczenia i ewentualne należności dodatkowe, które trzeba opłacić przelewem na konto bankowe wskazane przez pożyczkodawcę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *