Rezydencja Park w Krośnicach

Dane kontaktowe:

 • 71
Adres:

Kwiatowa 3,
56-320 Krośnice

Lokalizacja: Pod lasem
Miasto: Krośnice
Województwo: dolnośląskie
obiekt zweryfikowany w KRDO
Jesteś właścicielem? Napisz!
Metryka
Finansowanie
prywatne
Stawki za pobyt stały
na miesiąc od 5800 zł do 7500 zł
Profil ośrodka
osoby w podeszłym wieku
osoby niepełnosprawne fizycznie
osoby chore na ALZHEIMER/PARKINSON/DEMENCJA
Udogodnienia
Opieka paliatywna
Opieka duszpasterska
Wsparcie psychiatry / psychologa
Własna baza rehabilitacyjna
stała opieka pielęgniarska
specjalistyczne wyposażenie
elektroniczne systemy wspomagające
system monitorujący parametry zdrowia
tereny rekreacyjne
udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Specjaliści

 • dietetyk
 • fizjoterapeuta
 • internista
 • kardiolog
 • ortopeda
 • psycholog

Zabiegi

 • balneoterapia
 • fizykoterapia
 • gimnastyka
 • hydroterapia
 • kinezyterapia
 • masaż Leczniczy
Opis

Rezydencja Park w Krośnicach to prywatny dom opieki położony w wyjątkowym miejscu. Placówka znajduje się w niewielkiej wsi Krośnice, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Stwarza to doskonałe warunki do rekreacji i wypoczynku. Ośrodek zapewnia seniorom całodobową opiekę pielęgniarską, terapię zajęciową, a także indywidualnie dopasowaną rehabilitację. Na miejscu do dyspozycji podopiecznych są komfortowo wyposażone pokoje z łazienkami, kaplica oraz przestrzenie rekreacyjne. Dostępność dla osób niepełnosprawnych, specjalistyczne wyposażenie i system monitorujący parametry zdrowia to tylko kilka z wielu atutów ośrodka.

Oferta Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach

Rezydencja Park posiada dostęp do stałej opieki pielęgniarskiej. Seniorzy przebywający w tym domu opieki w Krośnicach mogą liczyć na nadzór lekarza rodzinnego, a także możliwość korzystania z dodatkowych usług świadczonych przez przychodnię zdrowia w Krośnicach. Placówka korzysta z systemu opieki ,,5Care”. To zaawansowana platforma telemedyczna, dzięki której personel może na bieżąco monitorować stan zdrowia swoich podopiecznych.

Ośrodek w Krośnicach oferuje szeroką gamę zabiegów rehabilitacyjnych. Personel dobiera je do indywidualnych potrzeb pensjonariuszy. Do dyspozycji personelu opiekuńczo-medycznego jest szeroki wachlarz narzędzi – od profilaktyki „anti-aging” (m.in. normobaria, hydroterapia, program antyodleżynowy), poprzez kinezyterapię i rehabilitację ruchową (fizykoterapia, masaż leczniczy) aż po terapię zajęciową (m.in. hortiterapia, muzykoterapia, choreoterapia).

Kto może skorzystać z oferty Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach?

Rezydencja Park to prywatny dom seniora stworzony z myślą o osobach w podeszłym wieku i niepełnosprawnych fizycznie. Mieszkańcami ośrodka mogą zostać seniorzy borykający się z demencją starczą, a także chorobami Parkinsona i Alzheimera.

Placówka posiada w swojej ofercie dwa warianty pobytu – stały lub czasowy. W przypadku pobytów stałych ceny wahają się od 5 800 zł do 7 500 zł za miesiąc. Koszt pobytu czasowego waha się od 180 zł do 215 zł za dobę. Cena obejmuje kompleksową opiekę pielęgniarsko–opiekuńcza, wyżywienie, a także organizację czasu wolnego. Dodatkowo każdy senior w ramach rozszerzenia oferty ma możliwość skorzystania z indywidualnie dobranej formy rehabilitacji i terapii zajęciowej.

Placówka oferuje ponadto pobyty rehabilitacyjne, których celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności osób w podeszłym wieku. Opcja ta dedykowana jest seniorom po incydentach zdrowotnych – urazach, wypadkach, czy pobytach w szpitalu. W ramach tego typu pobytów ośrodek zapewnia im zabiegi rehabilitacyjne oraz zajęcia aktywizacyjne. Dostępne pakiety to rehabilitacja po udarze mózgu, rehabilitacja ortopedyczna oraz pakiet Zdrowie Seniora z 24 zabiegami, wybranymi z szerokiej palety zabiegów fizjoterapeutycznych. W zależności od wybranego pakietu ceny wahają się od 400 zł do 450 zł za dobę.

W Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach dostępne są liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
W Rezydencji Park w Krośnicach dostępne są liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Warunki lokatorskie w Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach

Rezydencja Park w Krośnicach to obiekt przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. W budynku znajdują się przestrzenie do życia pozbawione barier architektonicznych, odpowiednie dopasowane meble, a także elektroniczne systemy wspomagające.

Senior Smart Room to przestrzeń zaprojektowana w taki sposób, by maksymalnie wspierać samodzielność pensjonariuszy poprzez funkcjonalny system udogodnień. Do dyspozycji seniorów są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z prywatnymi łazienkami. Każdy z nich jest wyposażony w komfortowe meble i sprzęty, w tym m.in.: specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne, pojemne szafy ubraniowe, szafki przyłóżkowa, a także telewizor. W łazience znajdują się dodatkowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak uchwyty przy sanitariatach oraz bezprogowy prysznic. Pokoje rozmieszczone są na trzech piętrach. Przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami ułatwia nowoczesna winda.

W Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach dostępne są przestronne i komfortowo urządzone pokoje
W Rezydencji Park w Krośnicach dostępne są przestronne i komfortowo urządzone pokoje

W cenę pobytu wliczone są zdrowe i bogate w odżywcze składniki posiłki. Są one serwowane trzy razy dziennie o stałych porach dnia. Codzienne menu obejmuje śniadanie, obiad i kolację, a także dodatkowe przekąski w ramach drugiego śniadania czy podwieczorku.

Na terenie Rezydencji Park w Krośnicach znajdują się trzy restauracje z bezpośrednim dostępem do dwóch tarasów letnich. Ośrodek dysponuje ponadto kompleksem pomieszczeń rekreacyjnych, w których seniorzy spędzają czas w ciągu dnia. Mogą tu także przyjmować gości.

Dodatkowym atutem jest kameralny ogród z bezpośrednim dostępem do 35-hektarowego parku. To idealne miejsce do spacerów. Na miejscu znajduje się także kaplica. Pensjonariusze mogą liczyć na opiekę duszpasterską.

Położenie geograficzne Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach

Rezydencja Park w Krośnicach jest jednym z domów opieki w województwie dolnośląskim. Krośnice to wieś w powiecie milickim, w gminie Krośnice. Jest siedzibą gminy i parafii rzymskokatolickiej pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Lokalizacja i dojazd do Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach

Ośrodek mieści się przy ulicy Kwiatowej 3 w Krośnicach. Dom opieki znajduje się w kameralnej części wsi, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy. Rezydencja Park to klasyczny budynek z historią, którego jednym z atutów jest otoczenie. Seniorzy z pewnością docenią bliskość lasu, niezwykle świeża powietrze i panującą wokół ciszę.

3, Kwiatowa, Krośnice, Województwo dolnośląskie, 56-320, Polska.

Rezydencja Park w Krośnicach może poszczycić się dogodną lokalizacją. Podróż samochodem do wybranych miast w Polsce zajmuje:

 • Wrocław – 1 godzina,
 • Legnica – 1,5 godziny,
 • Opole – 2 godziny,
 • Poznań i Łódź – 2,3 godziny,
 • Zielona Góra – 2,5 godziny,
 • Warszawa – 3,3 godziny.

Świetne położenie ośrodka i samej miejscowości pozwalają na dogodny dojazd z różnych części kraju – nie tylko własnym autem, ale również koleją, w tym Koleją Dolnośląską. W odległości kilkuset metrów od obiektu biegnie droga wojewódzka nr 439, łącząca Żmigród z Miliczem, Sycowem oraz drogą ekspresową S8.

Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Opieki Rezydencja Park w Krośnicach

Rezydencja Park w Krośnicach jest domem opieki położonym pod lasem. Miejscowość leży w samym centrum Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, w niewielkiej odległości od stolicy województwa dolnośląskiego – Wrocławia. Jedną z najciekawszych atrakcji w okolicy jest rezerwat Stawy Milickie – zespół stawów rybnych położony w rozszerzeniach Doliny Baryczy. Stawy zajmują powierzchnię blisko 80 km2. Ich liczba jest imponująca – łącznie na terenie rezerwatu znajduje się aż 285 mniejszych i większych akwenów. Milickie stawy rybne są największym w Europie ośrodkiem hodowli karpia. To także jeden z cenniejszych ośrodków ornitologicznych w tej części świata.

Jakie inne atrakcje turystyczne czekają na zwiedzających w okolicy? Oto kilka z nich:

 • Krośnicka Kolej Wąskotorowa,
 • Muzeum Bombki w Miliczu,
 • Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie,
 • Muzeum Regionalne w Trzebnicy,
 • Zamek Książąt Oleśnickich w Oleśnicy,
 • Arboretum Leśne we wsi Stradomia Dolna,
 • Pałac Myśliwski w Antoninie,
 • Rodzinny Park Przygód w Antoninie,
 • Muzeum Ziemi Koźmińskiej w Koźminie Wielkopolskim.

Fot.: www.rezydencjapark.com

Oceń to miejsce

Opinie dotyczące placówek są bardzo ważne dla innych użytkowników szukających dla siebie idealnego miejsca. Zrób, co możesz, aby Twoja opinia była rzetelna i wnosiła jak najwięcej dla innych!

Lokalizacja

Personel

Leczenie

Wyżywienie

Standard

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  Zadaj pytanie dotyczące placówki. Zrobimy co w naszej mocy, aby Twoje zapytanie dotarło w odpowiednie miejsce i wróciło z wyczerpującą odpowiedzią! Zostaniesz o niej powiadomiony drogą mailową!
  Pytania

  Zadaj pierwsze pytanie