Dane kontaktowe:
ul. Warszawska 2
87-630 Skępe
NIP/KRS: 4660427184 / 0000843518
Jesteś właścicielem? Napisz!Dom Spokojnej Starości w Skępem to prywatna placówka stworzona z myślą o osobach wymagających całodobowej opieki z powodu podeszłego wieku, niepełnosprawności lub chorób przewlekłych. Ośrodek zapewnia im kompleksowe świadczenia zdrowotne i usługi bytowe. Na pensjonariuszy czekają pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami, świetlica oraz bogate zaplecze rehabilitacyjne. Placówka gwarantuje im ponadto pełne wyżywienie z uwzględnieniem diet.
Spis treści
- Oferta Domu Spokojnej Starości w Skępem
- Kto może skorzystać z oferty Domu Spokojnej Starości w Skępem?
- Warunki lokatorskie w Domu Spokojnej Starości w Skępem
- Położenie geograficzne Domu Spokojnej Starości w Skępem
- Lokalizacja i dojazd do Domu Spokojnej Starości w Skępem
- Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Spokojnej Starości w Skępem
Oferta Domu Spokojnej Starości w Skępem
Placówka świadczy na rzecz swoich podpiecznych usługi opiekuńcze i bytowe. W ramach tych pierwszych pensjonariusze mogą liczyć na komfortowe warunki zakwaterowania, pełne wyżywienie, organizację czasu wolnego oraz opiekę duszpasterską.
Ośrodek dysponuje bogatym zapleczem rehabilitacyjnym oraz świetlicą, w której odbywa się terapia zajęciowa. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy domu mają dostęp do kompleksowych usług medycznych i opiekuńczych. Jednym z atutów placówki w Skępem jest także wykwalifikowana kadra pracowników, którzy pomagają swoim podopiecznym utrzymać kondycję i zachować sprawność, również tą psychiczną.
Kto może skorzystać z oferty Domu Spokojnej Starości w Skępem?
Ośrodek opiekuńczy w miejscowości Skępe to prywatna placówka stworzona z myślą o osobach w podeszłym wieku, w tym seniorach niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Ośrodek oferuje im całodobową opiekę w trybie stałym lub czasowym.
Warunki lokatorskie w Domu Spokojnej Starości w Skępem
W domu znajduje się wygodna baza noclegowa. Składają się na nią pokoje 2-osobowe z prywatnymi łazienkami. W każdym z nich znajdują się standardowe elementy wyposażenia, takie jak szafki nocne, stolik z krzesłami, czy wielofunkcyjne łóżka medyczne.
Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dotyczy to zarówno pomieszczeń prywatnych, jak i ogólnodostępnych. Ośrodek otoczony jest ogrodem z fontanną i altanką, w której seniorzy chętnie odpoczywają wiosną i latem. Znajduje się tam także miejsce do grillowania.
Położenie geograficzne Domu Spokojnej Starości w Skępem
Dom Spokojnej Starości w Skępem jest jednym z domów opieki w województwie kujawsko-pomorskim. Skępe to miasto w północnej Polsce, w powiecie lipnowskim. Miejscowość jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Skępe. Geograficznie leży na Pojezierzu Dobrzyńskim, nad rzeką Mień.
Lokalizacja i dojazd do Domu Spokojnej Starości w Skępem
Dom opieki mieści się przy ulicy Warszawskiej 2 w Skępem. To urocze miasteczko leżące w otoczeniu jezior i lasów. Ośrodek sąsiaduje z lasem bezpośrednio i znajduje się na peryferiach miejscowości. Tuż obok domu biegnie droga krajowa nr 10, łącząca trzy aglomeracje: szczecińską, bydgosko-toruńską oraz warszawską.
2, Warszawska, Skępe, Województwo kujawsko-pomorskie, 87-630, Polska.
Atrakcje turystyczne w okolicy Domu Spokojnej Starości w Skępem
Dom Spokojnej Starości w Skępem jest domem opieki położonym pod lasem. Miasteczko leży zaledwie 15 kilometrów od Sierpca, 35 kilometrów od Ciechocinka oraz 45 kilometrów od Płocka. Na turystów czeka tu wiele atrakcji, szczególnie dla osób zmotoryzowanych. Jedna z największych atrakcji regionu znajduje się jedynie 18 kilometrów od obiektu – mowa tu o Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W skansenie zgromadzono eksponaty związane z dziedzictwem kulturowym Mazowsza północno-zachodniego. Znajdziemu tu chłopskie chałupy, zagrody, pasieki oraz ogródki.
Inne ciekawe miejsca w promieniu 50 kilometrów od ośrodka to:
- Ruiny Zamku w Bobrownikach,
- Ośrodek Chopinowski w Szafarni,
- Zamek Golub-Dobrzyń,
- Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku,
- Partery Hellwiga w Ciechocinku,
- Zespół Zabytkowych Tężni Solankowych w Ciechocinku,
- Zamek Krzyżacki w Brodnicy,
- Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.
Fot.: www.wimed.info/dom/
Zadaj pytanie
Zadaj pierwsze pytanie