Dane kontaktowe:
NIP/KRS: 8761033247
Jesteś właścicielem? Napisz!Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych i osób przewlekle psychicznie chorych, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie mieszkać samodzielnie. Placówka zapewnia im godne warunki życia, zakwaterowanie w wygodnie urządzonych pokojach i całodzienne wyżywienie. Oferuje też szeroki wachlarz zajęć terapeutycznych, rehabilitacyjnych i kulturalno–oświatowych. Na miejscu czuwa nad nimi wykwalifikowany i odpowiednio przeszkolony personel.
Spis treści
Oferta DPS w Grudziądzu
W ośrodku działa Zespół Terapeutyczno-Opiekuńczy. W jego skład wchodzą opiekunowie, pokojowe, terapeuci zajęciowi, pracownicy kulturalno-oświatowi, pracownicy socjalni, pielęgniarki, fizjoterapeuci, a także psycholog.
Pensjonariusze mają zapewniony dostęp do świadczeń zdrowotnych na zasadach NFZ. Dom opieki w Grudziądzu nie jest placówką leczniczą i nie zatrudnia lekarzy. Mieszkańcy są jednak objęci stałą opieką medyczną.
Placówka świadczy ponadto usługi wspomagające, w tym rehabilitację i terapię zajęciową. Zajęcia usprawniające odbywają się na przeznaczonej do tego celu sali. Pomieszczenie jest wyposażone w profesjonalny sprzęt, w tym rowerki stacjonarne i kabinę do ćwiczeń UGUL.
Kto może skorzystać z oferty DPS w Grudziądzu?
Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu to publiczna placówka zarządzana przez władze Miasta Grudziądza. Ośrodek posiada miejsca dla 170 pensjonariuszy (kobiet i mężczyzn). Mogą w nim zamieszkać osoby przewlekle somatycznie chore.
W ramach DPS funkcjonują ponadto mieszkania wspomagane. Ta forma pomocy czasowej dedykowana jest osobom z zaburzeniami psychicznymi, osobom usamodzielniającym się i opuszającym pieczę zastępczą oraz osobom w trudnej sytuacji życiowej.
Warunki lokatorskie w DPS w Grudziądzu
Dom jest przyjazny osobom niepełnosprawnym i seniorom o ograniczonej sprawności ruchowej. Na terenie placówki zastosowano z myślą o nich liczne udogodnienia, w tym podjazdy dla wózków inwalidzkich, szerokie drzwi czy uchwyty przy sanitariatach.
Pensjonariusze zakwaterowani są w pokojach wyposażonych w niezbędne meble i sprzęty. Znajdują się w nich specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne z instalacją przywoławczą, która umożliwia wezwanie pomocy w nagłych sytuacjach. Mieszkańcy mogą udekorować swoje pokoje, na przykład przywożąc ze sobą rodzinne zdjęcia czy ulubione bibeloty.
Placówka dysponuje własnym zapleczem gastronomicznym. W kuchni codziennie przygotowywane są pyszne, domowe posiłki uwzględniające indywidualne zalecenia dietetyczne. Mieszkańcy domu spożywają posiłki we wspólnym gronie. Osoby leżące otrzymują je bezpośrednio do pokoju.
Seniorzy mogą spędzać czas wolny w swoich pokojach lub w jednym z pomieszczeń ogólnodostępnych. Na terenie obiektu znajdują się pokoje pobytu dziennego, w których dostępny jest między innymi telewizor. W budynku znajduje się ponadto sala rehabilitacyjna wyposażona w profesjonalny sprzęt do kinezyterapii, a także przestrzeń rekreacyjna ze stołem do gry w bilard, piłkarzykami i stołem do ping-ponga.
Pensjonariusze chętnie korzystają z aktywności poza terenem placówki. Systematycznie uczęszczają na basen, jeżdżą do kręgielni, a także biorą udział w seansach w tężni solankowej. Personel organizuje dla nich ponadto wycieczki krajoznawcze, pikniki, wyjazdy integracyjne oraz wyjścia do kina.
Położenie geograficzne DPS w Grudziądzu
Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu jest jednym z domów opieki w województwie kujawsko-pomorskim. Grudziądz leży w północnej Polsce, na prawym brzegu Wisły. Miasto oddalone jest o 19 km od Radzynia Chełmińskiego, 34 km od Chełmna, 26 km do Świecia na Wisłą i 35 km od Kwidzyna.
Lokalizacja i dojazd do DPS w Grudziądzu
Ośrodek mieści się przy ulicy Parkowej 12 w Grudziądzu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Miejskiego. Dom opieki usytuowany jest na ogrodzonej działce z terenem rekreacyjnym i siłownią zewnętrzną.
12, Parkowa, Grudziądz, Kujawsko-Pomorskie, 86-302, Polska.
Do Grudziądza bez problemu dojedziesz samochodem z okolicznych miejscowości. Przez miasto biegnie droga wojewódzka nr 534 (Grudziądz – Wąbrzeźno – Golub-Dobrzyń – Rypin) i droga wojewódzka nr 498 (Grudziądz ul. Paderewskiego – Grudziądz ul. Szosa Toruńska).
Poruszanie się po Grudziądzu również nie jest problematyczne. Miasto posiada własną komunikację tramwajową i autobusową. MZK realizuje połączenia na 1 linii tramwajowej i 24 liniach autobusowych.
Atrakcje turystyczne w okolicy DPS w Grudziądzu
Dom Pomocy Społecznej w Grudziądzu jest domem opieki położonym w mieście. Zamek krzyżacki i wieża Klimek to jedna z atrakcji turystycznych Grudziądza. Warto wspomnieć, że zwiedzanie obiektu jest całkowicie darmowe. Zamek pochodzi z XIII wieku. W czasach swej świetności należał do jednych z największych warowni krzyżackich (był siedzibą komtura). Obecnie zwiedzający mogą podziwiać jedynie szczątki zamkowych murów oraz wspomnianą już wieżę Klimek, która została zrekonstruowana. Będąc w Grudziądzu warto wybrać się również na Plażę Miejską oraz do Parku Rozrywki Mega-Park. Inne atrakcje w okolicy to:
- Zamek Krzyżacki w Świeciu,
- Ratusz w Chełmnie,
- Zamek w Kwidzynie,
- Zamek w Gniewie,
- Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie,
- Ośrodek Chopinowski w Szafarni.
Fot.: www.dpsgrudziadz.pl
Zadaj pytanie
Zadaj pierwsze pytanie